Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állat menhely kérdés?

Állat menhely kérdés?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni , hogy kinek van már, vagy volt menhelyről befogadott kutyája/macskája? Azért érdeklődnék, mert érdekelne, hogy kb hány embernek esik meg a szíve a kutyákon, és hogy hány menhelyes kutyus kap újabb esélyt a boldogsághoz..
2012. szept. 11. 10:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia mi március 10-én hoztuk el a kiskutyánkat egy állatotthonból. Boldogan mentem be, de hazafelé egész úton rázott a zokogás. Párom, aki abszolút de nem egy sírós még neki is könnyes volt a szeme. Habár állatotthon és nem menhely, attól függetlenül egy pokol. Akkor volt etetés,10 nagytestű kutya kb annyi kaját kapott mint ami kettőnek kellett volna. Az evett aki gyorsabb volt. Iszonyat pici helyeken voltak összezsúfolva a kutyák.

Mi egy 3 hónapos kan kutyust hoztunk el, a világ legjobb döntése volt, olyan hálás és imádnivaló, sajnos biztos rengeteget bántották, mert eleinte mindig maga alá pisilt és félt, de szépn lassan kiheverte és ma már nem csinál ilyet. Imádjuk, hatalmas a kert nagyon jól elvan a másik idősebb kutyusunkkal. Értelmes és barátságos, én csak javasolni tudom, hogy aki kutyust szeretne vegyen magához ilyen helyről.

2012. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi utcáról fogadtunk be.
2012. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi most tervezünk kihozni egy kutyát, de egyenlőre vannak akadályok még.
2012. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Cicát fogadtunk be menhelyről.
2012. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem is volt menhelyről kutyám, és tényleg ezerszer több szeretet volt benne, mint egy kutya, akit vásároltunk! sajnos már nincs velünk! Esetleg képet is küldhettek! :)
2012. szept. 11. 11:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hosszú évek alatt két menhelyesem volt, és egy utcáról befogadott! Mindegyik nagyon szeretett, ragaszkodtak hozzám, nem bántam meg egyikőjüket sem! :) Most nem mentett kutyám van.
2012. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Vannak európai szintű menhelyek is, ahol nagy épületekben és nyáron elkerített, árnyas, füves területen szabadon élnek a kutyák. Kapnak enni rendesen, van előttük víz és játszanak velük. Önkéntesek sétálnak velük (telepen kívűl is), sőt kutyaiskola is van, állandó állatorvosi felügyelettel, karanténnal. Innen chippel ellátva, oltva, féregtelenítve 10 ezer forint egy kutya örökbefogadása, kiskönyvvel és örökbefogadási nyilatkozattal együtt. Több menhelyen is jártam, de csak egy ilyet találtam, onnan hoztam el egy éves és egy hónapos fiatal kutyát. Nem félős, nagy a szeretetigénye, tud pórázon menni, imád játszani és őrzi a házat rendesen.
2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok: jártam olyan hírneves menhelyen is, ahol nagyon szűk ketrecekbe zsúfolva (egymásra dobált ládákra hasonlított az egész) éltek az állatok. Rosszkor mentem, mert éppen etetés volt és hatalmas volt a vonítás, jajgatás, ugatás, egymás elől ették el a kevés száraz tápot, verekedtek érte. Azonnal el is mentem onnan, annyira szörnyű volt.
2012. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy menhelyim és 4 nem menhelyi kutyám.

Én nem általánosítanék, hogy a menhelyiek hálásabbak.

Ez kb. ugyanaz, mintha azt mondanám, sokkal jobb örökbefogadni gyereket, mint saját gyereket nevelni, mert az örökbefogadott hálásabb lesz. Én sajnos inkább azt tapasztaltam, hogy a gazda hiánya a kutyának ugyanolyan behozhatatlan hátrány egész életére nézve, mint a gyereknek a szülő hiánya. Ha talál is később valakit, aki befogadja, sérült lesz egész életében. Nálunk ordít a különbség a menhelyi és a nem menhelyiek között. A menhelyim egyáltalán nem hálás, csak tök jól el van nélkülem. Talán ha nem menhelyen születik, hanem emberek közé, és a szocializációs időszakban elég ember lett volna hozzá közel, talán akkor ragaszkodna ő is hozzám. De így ő csak egy kis különc, aki éli a maga kis életét és sose fog belehalni a bánatba, ha én nem leszek. A többiek egész életükben gyászolnának. De ugyanígy találhattam volna ragaszkodó kutyust menhelyen is, de az tuti, hogy a ragaszkodó kutyákat valaki előttem már megszocializálta egész pici korukban. Akiket nem, azok sosem lesznek olyanok, mint a normál körülmények közt nevelkedtek.

2012. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad általánosítani, az enyém másfél évig élt menhelyen, mégis a világ legragaszkodóbb, szeretetéhes kutyája. Attól függ, foglalkoztak-e vele a menhelyen könyök korában.
2012. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!