Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TK kérdés. Mit tehetek ez...

TK kérdés. Mit tehetek ez esetben?

Figyelt kérdés

Neves tenyésztőtől vásároltam kiskutyát. Azt ígérte, küldi utánam (pontosabban az állatorvosnak) a TK-t és folyamatban van már az intézése. mindez lassan 2 hete volt. most 10 hetes a kicsi.

érdeklődve felhívtam a MEOE-t és kérdeztem h ettől és ettől a tenyésztőtől vettem kölyök kutyát, hol tart a törzskönyv intézése? erre jött a pofon, hogy nincs alombejelentő sem leadva ilyen néven.

De hogy lehetséges ez. rosszat nem hallottam még róluk. nem írtunk szerződést sem, mert még nem volt TK.

mit tehetnék? nagyon szomorú vagyok... és nem is a pénz miatt (bár az sem utolsó szempont) mert elég drága volt.

hanem az elvek... h már a név sem számít, hiába MO egyik legjobb kennelje... :( mit tehetnék most? szükségem van a TK-ra. így lenne kerek a dolog.



2012. szept. 11. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

És a tenyésztővel próbáltál már beszélni?

Én biztos felhívnám, amúgy kb. 30 nap szokott lenni mire megérkezik a tk a dokinak!

2012. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

múlt 7en hívtam, telefonon. nyugodt hangon mondta, h küldeni fogja amint megkapja és már folyamatban van.

mailt is írtam a napokban.

de még az alombejelentőt sem adta le. ezt a MEOE központban mondták. tudom h 1 hónap, de ha leadja a bejelentőt akkor amikor mondta, már tényleg folyamatban kéne lennie a dolognak, de azt mondták a "folyamatban lévő törzskönyvezések" infos vonalán, hogy nem érkezett hozzájuk semmi. :(

2012. szept. 11. 11:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mégis csak a tenyésztővel kellene megbeszélned. Nem hinném, hogy el akarja sumákolni a dolgot. Az én kiskutyám 13 hetes, de még én se nem kaptam meg a törzskönyvet. De nem idegeskedem, mert a tenyésztőnek is az az érdeke, hogy le legyenek törzskönyvezve a kutyái, különben nem látná őket viszont a kiállításokon. :)
2012. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerződést MINDENKÉPP kellett volna írnotok, annak semmi köze nincs a TK-höz. Nem is írtál alá semmit? Azt sem, hogy kifizetted?
2012. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alombejelentőt a kölykök 6 hónapos koráig beadhatja. Szóval akár intézheti is. Ha Mo. tényleg legjobb tenyésztője ebebn a fajtában (milyen fajta?) akkor nem egy ilyenen fog spórolni/elbukni...
2012. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ez az... én bíztam bennük h ők tudják mit csinálnak, de így utólag sumákolás szaga van a dolognak. nem fogom annyiban hagyni. ha a mailre sem válaszol a 7en akkor felhívom. csak nem akarom zaklatni. az a gond, h nincs közel.
2012. szept. 11. 11:10
 7/16 A kérdező kommentje:
mármint személyesen is felkeresném de nem tudok hipp hopp odamenni sajna :S
2012. szept. 11. 11:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Személyesen nem is lenne értelme. Ha nála lennének a papírok, akkor úgyis küldené, ha meg nincs nála, akkor hiába mész érte. Esetleg mondd azt, hogy szeretnél Komáromba nevezni, úgyhogy jó lenne, ha történne már valami! ;)
2012. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

az a szar, h lehet neki nem sürgős, mert 6 hónapos koráig intézheti.

de akkor is... ez nem szép

2012. szept. 11. 11:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződésetek, adás-vételitek? Az a minimum egy "neves" tenyésztőnél.
2012. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!