Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az egyik kutyánk a másiknak...

Ha az egyik kutyánk a másiknak sokat tűr el, akkor domináns a másikkal szemben és aki hagyja magát ő meg megadó?

Figyelt kérdés

Szóval van két kutyánk az egyik 10 éves a másik 1, és kb 2 hónapja észre vettük,hogy az idősebb kutyánk nagyon sokat tűr a fiatalabbnak,amíg kölyök volt a fiatal addig, az idősebbet láttam dominánsabbnak,nem engedett meg sokat a kölyöknek,most viszont a fiatalabb tűnik dominánsnak,állandóan rááll az idősebb hátára ,ezt nem hagyjuk neki!! meg mindig az idősebb száját harapdálja,de ő csak hagyja bár ha nagyon "cseszteti" a fiatal akkor rá morog ,de nem hagyja abba, na ilyenkor már oda kap ,akkor észhez térül a fiatal és elmegy onnan,de van amikor az idősebb 10 percig hagyja ,hogy a fiatal a száját harapdálja,most már egyre többször mi küldjük el a fiatalabbat,hogy hagyja az idősebbet..


ezek szerint a fiatalabb a dominánsabb vagy csak fiatal még és azért csinálja??

de mint írtam már ha nagyon cseszteti az idősebbet akkor elküldjük onnan ,jól tesszük??? vagy inkább hagyni kéne,hogy az idősebb helyre rakja??bár tényleg sokat tűr az idősebb,azért avatkozunk bele!!

a kajáját az idősebb nem adja oda a fiatalabbnak , viszont a fiatalabbtól eltudja venni az idősebb a kaját,mert hagyja..

néha olyan mintha az egyik lenne dominánsabb máskor meg a másik..


2 kistestű szuka, amúgy sose verekedtek vagy ilyesmi..


2012. szept. 11. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt jól teszitek, hogy nem hagyjátok, hogy a fiatalabb terrorizálja az öreget, tanuljon normális viselkedést sorrendtől függetlenül is. Egyébként valószínűleg mostanában próbálkozik be a fiatal a vezérségért, pont jó korban van hozzá, úgyhogy most még nem is biztos, hogy egyértelmű az a sorrend. A hátára állás mindenképpen a dominancia jele, de az öreg rendelkezik a kaja fölött, tehátbiztosan nem teljesen alárendelt. Majd kialakulnak ezek a dolgok idővel. Mondjuk én azt sem hagynám, hogy ők osszák be a kaját, mindenki azt egye, amit kapott.
2012. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hatalomátvétel készül.

ivarérett lett a fiatalabbik,és ezek szerint domináns is .

mivel együtt vannak,előbb vagy utóbb lejátsszák a meccset!

2012. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alice_L ***** válasza:

Szerintem hagy oket.

A szaj "harapdalas" : elvben inkabb nyalogatasrol van szo, vagy enyhe szopogatas is lehet; a farkaskolykok ezzel a szajnyalogatassal késztetik a vadaszatbol vissszajovo felnott egyedeket az étel felhanyasara. Kutyaknal egyértelmuen a kolykok szoktak a felnott, tobbnyire dominans egyedek szajszélét nyalogatni, részben sajat statuszuk (mentelmi joguk) kifejezésére. Egy felnott kutya idovel visszamorog, 5-6 honapos koruk felé elkezdi "levalasztani"magarol a kolykoket (még akkor is, sot foleg akkor ha nem az anyjuk).

A te esetedben az idosebb kutyad ezt siman elfogadta, és valoszinu emiatt is rogzult ez a viselkedés. Ha meg elege van az idosebbnek, akkor meg tudja magat értetni, szerintem nincs ok az aggodalomra.

A klasszikus dominencia jelek néha atértelmezodnek ilyen falka-par kapcsolatoknal.Az idosebb elfogadta kolyoknek a masikat, aki kicsit fejére no, de ha raszol, tudja hogy épp melyik hatart lépte tul. Amit leirsz szerintem nem aggaszto, felesleges bele avatkozni.

2012. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
külön tálban kapnak enni, csak a fiatalabb hamarabb szokott végezni és oda megy az idősebb táljához,ilyenkor az idősebb rá morog a fiatal el is megy, de volt párszor,hogy az idősebb végzett és ő ment oda a fiatal táljához ő meg morgás nélkül engedte,hogy egyen,persze rászóltunk az idősre,mert nem egy fajta kaját kap a kettő kutya,szóval mind2-nek meg van a külön tálja és kajája amúgy kb 2 m-er van a két tál között egymással háttal vannak evés közben,direkt így csináltuk,mert vhol olvastam,hogy ha nagyon közel vannak egymáshoz vagy egymással szemben akkor abból gond lehet..
2012. szept. 11. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
ne avatkozzatok bele, az idősebbik tudja, hogy mennyit engedhet meg a kicsinek.
2012. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!