Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám...

Normális, hogy a kutyám ennyire rákattan a labdára?

Figyelt kérdés
Szó szerint meg van őrülve érte, meglátja, és megváltozik a tekintete, viselkedése, csak a labdát látja. Ez részben jó, hogy ennyire szereti, mert lehet motiválni vele, de mikor lasztizunk alig akarja odaadni, mert csak rágja-rágja, szó szerint gyilkolja. Beáll az agya egy ilyen pusztító módba. Ilyenkor erélyesen rászólok, odaadja, ha nem akkor pedig ráfogok a felső állkapcsára, akkor mindig odaadja. Ha befejezzük a labdázást, utána még negyed óráig keresi, hogy hol lehet. Ne lasztizzak vele vagy csak ritkán?

2012. szept. 11. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha ritkán lasztizol vele, mégjobban akarni fogja, pörögni rá. Szerintem inkább gyakrabban kéne, amíg emgszokottá nem válik számára
2012. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Áhh, minél többször játszom, annál erősebb ez nála. Hülyén hangzik, de olyan, mint a drog. Régen nem nagyon érdekelte, aztán szívesen visszahozta, aztán nehezen adta vissza, most meg alig akarja.
2012. szept. 11. 18:17
 3/18 anonim ***** válasza:

a mi kutyánk is elég labda mániás, de annyira,hogy egyszer a parkba azt se vette észre ,hogy 2 kutya is elment mellettünk kb 1 m-re voltak, annyira a labdára koncentrált :D :D


amikor hozza felénk a labdát azt mondjuk "tedd le!!" és lerakja :)

labdával sokkal jobban motiválható mint kajával..

2012. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nem tom én azt hallottam hogy ez nem tul egészséges ha ilyen megszállott a kutya.sajna már nem tudom hol hallottam meg részleteket sem.
2012. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon zsákmányos, az én kutyám is ilyen. Ha tudsz jól jutalmazni labdával, nagyon motiválttá teheted vele a kutyát munka közben.
2012. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az enyém is labda bolond, más kutya nemérdekli olyankor :D Megyünk ki a futtatóra még elő se veszem a labdát de már áll és várja, én minden nap labdázok vele egy fél órát.
2012. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos ugyanilyen volt, nem érdekelt a labda, nem tudott játszani vele. Udvaron most sem nagyon érdekli, párszor visszahozza aztán elvonul és leteszi :D itthon off módban pihen :)

De sétán...ha gyakorlunk és előveszem a labdát, egyre jobban pörög rá, tegnap véletlenül ráharapott a kezemre, azt hittem, be...ok :D

Egy a lényeg: tudd letiltani róla és kérésre adja oda.

Csináljatok olyanokat, hogy lerakod a labdát, kutyával odébb mész és szemkontaktus, kis ül-fekszik-menetelés és jutalomként rongyolhat a labdáért!

Még Cesar Millan is azt mondja, hogy a teljesen megszállott labdás kutyák nem egészségesek lelkileg. Ha elrakom a labdát, Argos tudomásul veszi, hogy volt-nincs :)

Érdekes, hogy ha ketten vagyunk csak, akkor nem annyira pörög rá, és ilyenkor néha nem is érdekli :O főleg melegben.

De ha más kutyás, vagy ismerős van ott, akkor nem lehet lelőni :D

2012. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amikor elakarod venni tőle a labdát a bal kezeddel nyúlj a labda után és kérjed, a jobb kezedbe fogjál jutalom falatot és tartsd oda neki. Az enyém se akarta eleinte visszaadni és elsőre működött a jutalom falattal. Azzal, hogy erőszakkal akarod elvenni tőle nem érsz el semmit, sőt. Próbáld ki, de szerintem működni fog és te is ő is együtt jól elfogtok szórakozni.
2012. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Gondolom, h munkakutíád van. Enyém is ilyen, munkavonalas nj. 8 hónapos, kv 4-5 hós korában már ideadta a labdát, de ha én akartam kivenni, szájzárat kapott. Most annyit mondok, HAGYD-és elengedi. De ő is olyan, hogy ha labda van, még macskák is szaladgálhatnak, nem érdekli. Labdával előbb tudom motiválni, mint falattal. Nekem ez tetszik. És csak akkor kezd játszani más kutyával, ha 15 perce állunk és nem figyelek rá, nincs labda.
2012. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kis 10 kilós keverék, de esküszöm, a legkeményebb munkakutyákat is felülmúlja munkakedvben. Órákig lehet vele gyakorolni, dolgozni, nem fárad ki, hihetetlen motiválható, le nem veszi a szemét rólam:D (Ami néhány feladatnál kifejezetten hátrány...). Jól jártam, hogy elhoztam az utcáról:)

Egyébként köszi a választ mindenkinek, Szilvinek írom, hogy szoktunk olyat is gyakorolni, hogy ott a labda az orra előtt vagy dobálom, de nem érhet hozzá, hanem hozzám kell jönnie, láb mellett követés, ültetés, fektetés van, és gyakran csinálunk olyat is, hogy barátommal ketten játszunk a teniszlabdával, de ő nem szállhat be. Tehát be vannak a határok tartatva, csak ez a 'rágó-gyilkolóösztöne' nagyon durva. Plüssállatait is belezi rendesen. Valami vadászkutya-kotorékeb keverék lehet.

2012. szept. 11. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!