Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?...

Milyen fajta kutyát válasszak? Két kisgyerekem van. "Kerti" kutyát szeretnék, tehát a lakásba nem engednénk be, közepes/kisméretű kutya érdekelne (a német juhászkutya nálam már nagyméretűnek számít).

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 18:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem kell nagyobb testű? Egy labrador pl teljesen ideális egy 4éves mellé is. Nem löki fel, sőt, védelmezi, és teljesen gyengéd.
2012. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Ha nem tudod sétáltatni, akkor inkább tényleg ne legyen kutyád. Egy kutyának mozgásra, de legfőképpen új ingerekre, tapasztalatokra van szüksége, amit egy kert nem tud kielégíteni. Az egy dolog hogy otthon nevelgetitek, tanítgatjátok (ha egyáltalán így lenne) , de annak a kutyának ezen kívül még a szocializációra is nagy szüksége van.

Gondolj csak bele. Te hogyan éreznéd magad, ha egy 300nm-es házban kellene élned, úgy, hogy közben soha nem mehetsz sehová és egyetlen emberrel sem találkozol egész életed során. Ugye nem túl csábító?


Kérlek, csak azért, mert a gyerekek kikönyörögték, vagy mert olyan jópofa kerti dísznek tűnik, ne vállalj kutyát!

Ha viszont vállalni tudod a napi rendszeres foglalkozást, a sétákat, akkor hajrá. Nagyon jó dolog a kutyatartás. A FELELŐS kutyatartás.

2012. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem sokmindentől függ, hogy milyen kutyád legyen.

Egy ismerősöméknek tacskó kutyájuk volt, a kis ólja kivolt szépen bélelve, télen minden nap cserélték benne a meleget(felváltva kb. 3-4db-ot), meg néha-néha bejöhetett az előszobába, de csak addig.

És egyszer kellett elvinni állatorvoshoz, (oltáson kívül) 10éves korában. a kutyus 15 évig élt:))

szóval szerintem attól is függ, hogy hogy tartják --megfelelően, télen meleggel nyáron hideggel, plusz rengeteg szeretet:)

2012. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
11%
De amúgy ott a puli is pl.:) annak azért nagy szőre van:) és kis termetű:) az tényleg imád kint lenni:P
2012. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdésre válaszolj: miért szeretnétek kutyát ha nem is foglalkoznátok vele?


(jöhetsz azzal h de-de, meg a gyerekek mindennap játszanának vele stb stb... hallottunk már ilyet, az első hetekben/hónapokban, aztán elmúlik a varázsa, jönnek a gondok, gyereknek délután tanulnia kell, idemegy-odamegy, te takarítasz, férjed fáradt és a kutya pár hónap múlva el lesz felejtve a kertben és csak a bosszúság lesz vele, mert szökik, mert ugat, mert ás... annyi ugyanígy kezdődő storyt hallottam már...mind fogadkozott az elején h de ők mások, majd kiderült h semmiben és egy fikarcnyival sem jobbak azoknál akiket az elején szidtak...)


Tehát ha azt tudod mondani h igen, szeretnénk még egy gyereket, és ezentúl három lesz, és ugyanúgy foglalkozunk vele, sétáltatjuk, tanítjuk mint a másik kettőt, akkor vállaljatok csak kutyát. Csak azért h legyen a kertben egy kutya, ne legyen kutyátok!! A kutya és a ti érdeketekben.

2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj Iksz, ki él a lakásban? A vendég vagy én? Akinek nem tetszik h nálam a kutya a lakásban van, az nem jön hozzám...ez ilyen egyszerű. Bár megjegyzem az én ismerőseimet, barátaimat ez nem zavarja - különben nem lennének a barátaim :o))) ugyanis nálunk a kutya családtag és nem csak a kert tartozéka.
2012. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sétáltok vele akkor semmilyent.
2012. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondtam Ikszdéééé, hogy annyira értesz a kutyákhoz mint a tyúk az ABC-hez. Szerinted a vakvezető kutyákat, az autista gyermekek mellé ki képzet kutyákat kiteszik a kertbe és majd napközbe nevelgetik kint? Egy jól lemozgatott, jól nevelt és tiszta kutyában mi van kivetnivaló ha bent van a házban? Vannak olyan fajta kutyák amelyek nagyon igénylik, hogy a közeledben lehessenek anélkül, hogy lábatlankodnának és ez nem függ a mérettől.
2012. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne veszekedjetek a kinti-benti kutyákon:) Szerintem ez kutyától függ:D

A berni pásztorunk például éjjel-nappal velünk lenne, bújik belénk, és a szeretetét egy liter nyállal mutatja ki:D Neki az lenne a legjobb, ha megterítenénk a számára is, és leülhetne az asztalhoz kb. De mondjuk - legyen tél vagy nyár - félóránál/óránál többet nem bír a lakásban lenni, szüksége van a kinti létre is.

Az ismerősömék leonbergije például csak akkor akar a lakásban tartózkodni, amikor vihar van.

Az én kistermetű keverékem meg nyáron kint van, be se jön, csak éjszakára, télen meg napi egyszer mászik ki, hogy elintézze a dolgát. Komolyan, ez nem normális nála, de nincs semmi baja, csak fázós- vagy nem szereti ha összenedvesedik a lába:D:D:D

Szóval, fajtától,kutyától és gazditól is függ, hogy most melyik szeret bent lenni, melyik nem, melyik odavaló, melyik kintre..:D

2012. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Így van, pláne ha első kutyád lenne, tulajdonképpen nem tudod mi kell a kutyának. Hát , előszőr is nem csak enni kell neki adni, hanem nevelni is kell, és nem érzi jól magát egy láncon, szóval ha gyerek mellé lenne, akkor mindenképp egy olyan kutya kell, aki gyerekcentrikus, játékos, nyugodt. Sétáltatni kell, és miért milyen helyen laksz, ahol ilyen kutyák vannak, ahol naponta verekedenek??
2012. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!