Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a 10.12. napon befedeztette...

Ha a 10.12. napon befedeztettem a szukát?

Figyelt kérdés
Befedeztettem a szukám,és már mikor azt hittem letüzelt,befedezte egy keverék a szomszédból.Meg merjem hagyni az almot?Egy jó hét van a két fedezés között,olyan fajta ami könnyen felismerhető újszülött korban.Ha mégis keverékek lesznek,jobb híján elajándékozom őket.A kérdés végül is az lenne,hogy az a vetéltető hormonbomba injekió mennyire árt?Próbálta már valaki?
2012. szept. 12. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy ismerősömék próbálták és majdnem ráment a kutya. Méhgyulladása lett, nagyon megviselte.

Milyen fajta kutyád van?

Pl. a spánielkeverékek a legszebb kutyák a világon!!!

2012. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amerikában már műhibának számít ilyen injekciót használni. Szinte borítékolható a méhgyulladás. A mi kutyánknak is az lett, bár már csak az ivartalanításnál derült ki szerencsére h kezdődött.
2012. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Beletrafáltál,spániel.Nem mintha a pénz lenne a legfontosabb,de kicsit drága volt a fedeztetés ahhoz hogy el se gondolkozzam a kísérleten,hátha fajtatiszták lesznek a kicsik.2 kölyök volt legutóbb tőle,ugyan más kantól,de kicsi szuka talán nem lesz sok.Magamnak akartam meghagyni ezt az almot.Fél éves korukig ráér kiderülni mik is valójában.
2012. szept. 12. 00:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adass neki injekciót. Nem csak azért, mert árthat neki, bár a ma használatos Alizin már sokkal korszerűbb, mint a régi gyógyszerek. Klinikai tesztek során a kutyák 3,4%-ánál alakult ki méhfertőzést.


Szerintem ez egy jó arány, de ez nem vígasztalja azokat, akiknek a kutyájuk beleesik ebbe a 3,4 %-ba.


A véleményem szerint, ha jó időben fedeztettél, akkor nagy valószínűséggel lesznek fajtatiszta kölykök az alomban. Előfordulhat, hogy lesz keverék kölyök is, de mivel annak a kifejlődésére egy héttel kevesebb idő lesz (az első fedezéshez viszonyítva fog megszületni az alom), a keverék kölykök az én véleményem szerint kissé visszamaradottak lesznek.


Ha nem jó időben fedeztettél, mert az ovuláció később történt, akkor előfordulhat, hogy minden kölyök keverék lesz.


Lehet így okoskodni, számolgatni, de a biztos az, ha megvárod az almot. Aztán majd meglátod. Lehet kérni DNS vizsgálatot, bár nem olcsó, de ha a kölykök árához (eszmei értékükhöz!!!) képest még mindig megéri. 1 kiskutya és a két szülő DNS-ének vizsgálata kb. 40-50 ezer forint, majd további kiskutyák DNS-ének vizsgálata tizenpárezer forint.


Lehet, hogy már a színek alapján is el tudod különíteni őket, rögtön, a megszületés után. Nem értek a spánielek színöröklődéséhez, de még erre is látok esélyt.

2012. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Ezeket a kutyákat nem adhatod el fajtatisztaként, simán befedezhette 1 héttel az előző után és lehetnek belőle kölykök. És lehet kolyökként nem is fog rajtuk látszani.
2012. szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát,valószínű jól jár valaki velük.Mert tk-vezni így már nem merném,nem adom a nevem egy lehet keverékhez.Ha meg fajtatiszta,nem is akármilyen párosítás,hozzájut valaki ingyen,vagy önköltségi áron.
2012. szept. 12. 08:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan jó az almok, akkor dns vizsgálat és tádám, már meg is tudod mi a csízió :o) Azzal már lehet tk-eztetni.
2012. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem kell ekkora drámát csinálni szerintem.


Születik mondjuk 3-4 kölyök... ebből 3 spani, 1 keverék...

ettől még a 3 spani nem lesz keverék!!

Más petesejt, mást sperma. ennyi.


És szerintem ránézésre azért csak meg tudod különböztetni a keveréket a fajtatisztától.

Csak a keveréket nem törzskönyvezteted.

2012. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mértetek progeszteron szintet? Furcsa, hogy megállt annyival később a keveréknek is. Biztos hogy a kiválasztott kannal a 10,12.ik napon fedeztetted, nem csúszhatott be valami hiba?
2012. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mértünk progeszteron szintet,és mikor a szomszéd kannal volt a péráján már látszott,hogy húzódik vissza.Nem igazán értem én sem,hogy állhatott meg neki.
2012. szept. 12. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!