Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esély fedeztetésnél?

Mennyi az esély fedeztetésnél?

Figyelt kérdés
Elvittem a szukám a kanhoz.Ott volt szinte az egész tüzelés alatt.A szuka biztos hogy tüzelt,a kan fedezőképes,több referencia alom is van tőle.De nem láttunk egy akciót,összeragadást sem,szimplán össze voltak zárva.Mennyi az esély így a vemhességre?Ha hozzám hoznak szukát,vagyis a kanomhoz,nekem megvannak a módszereim,hogyan vegyem rá őket a dologra,de nem akartam beleszólni.Meg nem is létkérdés hogy vemhesüljön,ráér a következő tüzelésnél is.2 éves,ez a harmadik tüzelése volt.Az első 2 tüzelés után álvemhes volt,úgy gondoltam ideje fedeztetni,amúgy tenyésztésileg kész a szuka.Megvannak a kellő eredmények,szűrések.
2012. szept. 12. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
50-50% vagy összejött vagy nem...
2012. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

50-50%. Vagy igen, vagy nem. :)

Nem értem . Össze voltak zárva 3 héten keresztül? Minek? Miért nem mentél kétnaponta a szukáddal és vártad meg, hogy párosodjanak? Vagy miért nem szóltál a kan tulajdonosának, hogy reggel és este zárja őket össze és legyen mellettük? Akkor most biztosabb lehetnél a dologban.

2012. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd az ultrahangon kiderül, hogy összejött-e vagy sem.
2012. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert messze volt a kan,így egyszerűbb volt.Nem tudom miért nem figyelte,illetve gondolom figyelte,de akkor épp nem volt semmi.
2012. szept. 12. 11:54
 5/6 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
Milyen fajta?
2012. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az okosok, hogy nem jó őket összezárni. Egyrészt sérülést is szerezhetnek az aktus alatt (főleg az óriástestűek), másrészt nem tudod, hogy történik-e valami, harmadrészt a kan teljesen kikészül, elfárad. Inkább kétszer kell vinni 1 nap szünettel és csak az aktus idejére összeengedni őket. Tied a szuka, fizetsz a fedezésért akkor az történjen már úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva! Ráadásul ha természetes úton nem sikerül, akkor mesterségesen kell betenni, amihez megintcsak szükséges, hogy tudd mi történt.
2012. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!