Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy hogy van ez a...

Nem értem, hogy hogy van ez a fehérje tartalom dolog. Milyen táp lenne jó a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Mindenhol írják, hogy fehérje így, úgy, nem tesz jót, ha túl sok... De nem értem, hogy akkor miért olyan magas a jó minőségű tápoknak a fehérje tartalma?

Idáig Acana Ranchlands tápot kapott, de ki szeretném próbálni a Taste of the wild tápot. Egy tök átlagos mozgásigényű (napi több óra séta, de semmi nagyon aktív mozgás) kistestű kutyáról van szó.

Melyik fajtát ajánljátok a TOTW tápok közül?



2012. szept. 12. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Általában csak a nagytestű kutyáknak mondják, hogy óvatosan a magas fehérje tartalmú tápokkal. Szerintem mindegyik táp jó a TOTW tápok közül. Nekem nagytestűm van, én a sierra mountain-nal etetem.
2012. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maxitabi ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a fehérjéhez: [link]

Amúgy rengeteg tévhit tartja magát, ez is egy olyan..

2012. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

a totw-nak van a halasa meg a bárányosa, annak nem olyan magas a fehérjetartalma.

szerintem ez a túl magas a fehérje így alapvetően hülyeség. egy ragadozónak, aki nagyrészt húsevő (a farkasok és a kutyafélék sem csak húst esznek, hanem halat, tojást, gyökereket, gyümölcsöt, amit találnak), hogy lenne már túl sok a fehérje?

szerintem inkább a fejérje eredetével van baj. ha húsból jön, oké, ha másból, nem.

az én kutyámnak kifejezetten magasabb fehérjetartalmú tápok kellenek, télen pl. a totw bölényese. ha gyengébb a tép, kifakul a szőre stb. de a tesójának pl. megy a hasa az ilyenektől.

az acana kezdte asszem ezt a minnél több a fehérje, annál jobb cuccot. sztem egy 30-33 %-ig semmi baj nem lehet... az orijennek 40% a fehérjetartalma asszem, na ott nekem valami már gyanús volt, amikor utoljára néztem, de mlg sosem próbáltuk, lehet, hogy tök jó.

2012. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az Acanától a kutyámnak ment a hasa, az orijent már meg sem mertük próbálni. :/
2012. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Maxitabi ***** válasza:
Mi meg orijennel és acanával etetünk 20kg-os kutyát már 3.5 éve és minden ok. Az ivartalanított kutya szép szálkás, nem hízik és szereti a kaját. Nem hiperaktív amúgy a fehérjétől.. Vagyis csupa jó tapasztalatunk van..
2012. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!