Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya oltás, féregtelenítés...

Kutya oltás, féregtelenítés költségei?

Figyelt kérdés
jövö hétvégén hozom el a pekingi palota pincsimet és még nincs beoltva és féregtelenítve, kb mennyibe kerülnek ezek?
2009. júl. 30. 12:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
csak annyit tudok a piciröl h 6 hetes, ilyen korban már lehet öt beoltani meg féregteleníteni?
2009. júl. 30. 12:36
 2/14 A kérdező kommentje:
és még annyi kérdésem lenne h a pincsit nehéz megnevelni v egyén függö?
2009. júl. 30. 12:47
 3/14 anonim ***** válasza:
3800-6000 Ft között van, ha jól tudom az oltásonként az ár. 2-4 hetenként adják az oltásokat ami egy egész sorozat. A féregtelenítő tablettát, mi 150Ft-ért kapjuk. Mi havonta féregtelenítünk. Kisgyerekeink vannak és panelban lakunk, viszont a környéken sok a kutyatulajdonos ezért az ürülék is.
2009. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy honnan hozod el a kicsit, de tisztességes ember nem ad oda kölyköt 6 hetesen, legalább 8 hetes korig a mamája mellett lenne a helye. Ráadásul ilyen korban már legalább 2 féregtelenítésen túl kellene hogy legyen. Annál is inkább, mivel a férgesség az oltások hatását is csökkenti. Ha jövő héten mégis elhozod, akkor az első egy féregtelenítés legyen. Ilyen korban már kaphat tablettát is, a Cestal plus egy nagyon jó szer, 4 hetes kortól adható, 3-400 ft/db, állatpatikában megveheted addig, 2 hetente ismételd, legalább 3 alkalommal. 1 hét múlva (7 hetesen) kapja meg az első parvót (kb. 3000 ft, de ez orvostól is függ), amiből legalább egy, de inkább kettő monovalens oltás kell, és legalább 2 kombinált, aminek az ára szintén orvostól függ, de 4-5 ezer forint környékén lesz.
2009. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem pincsim van, menhelyről hoztuk felnőtten. Egyátalán nem nehéz nevelni. Jutalmazással mindent el lehet nála érni. Amikor hozzánk került harapott, ha valaki a táljához közelített. Nem nagyon játszott, nem ismerte a labdát, amikor megszerezte nem akarta odaadni, harapott.Ám képes volt megtanulni, hogy már másként kell viselkednie. Mi tanítottuk meg az alap parancsokra, sőt már táncol is. Tudja, hogy hol a helye és odamegy ha kérjük. Visszahozza a labdát, botot. Még a többi kutyát kell "megszerettetni" vele, mert nagyon támadó velük szemben. Azt javaslom, mihelyst megkapja az oltásait, vigyed kutyatársaságba, hogy megszokja őket. Egyébként nagyon okosak tudnak lenni. Ja és csak jutalmazással lehet. A pincsit meg kell győzni, hogy amit akartok az jó neki. :D Császári a lelkem.
2009. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

az első 8 hétben 2 hetente kap oltásokat,és féregirtót is vagy 3 ×.

ez kb : 18 - 22 000.-ft össz.

ehhez jön még a chipp,esetleg farkasköröm eltávolítás

( farkasköröm : a hátsó lábakon lévő 5-dik csökevényes köröm )

chip: 5 000-6 500 .-között.

farkasköröm,minnél később annál drágább .cc: 2 500 / db

( ezt javasolt minél előbb, ha még megvan )

és 5-6 hónaposan az ivartalanítás ,( bár a 6 hetes korban az ivartalanítás magyarországon nem elterjedt ,ez lenne a legjobb )

ivartalanítás : 18-20 000.-

persze, ha nem tenyészteni szeretnéd :)

és akkor megvan a 10 000 szervíz :):):):)

pont mint az új kocsinál :)

ha odafigyelsz egészségesebben,és hosszabban élvezheted a társaságát :)

2009. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12:59 második vagyok. Az előttemszólónak igaza van. 8 hetes korig az annyánál lenne a helye, mert addig tanul meg néhány fontos kutya szabályt az annyjától és a testvéreitől. Ám vihetsz addig akár ajándékba is féregtelenítő tablettát. Főleg, ha biztos, hogy nem kapnak. Esetleg közvetlen állatorvostól is vehetsz. Meg akkor meg tudod kérdezni az oltások árát is.
2009. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kistestű fiú kutyánál nálunk 8-12000 az ivartalanítás. Magán orvosnál.
2009. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! jövö héten hoztam volna el de akkor még várok 1 hetet h 8hetes legyen! valószínűleg akkor ezért ennyire olcsó ez a pici mert semmit nem csináltak vele! de nem baj majd én beoltatom meg féregtelenítem! még 1x köszi a válaszokat!
2009. júl. 30. 13:16
 10/14 A kérdező kommentje:
anyukám is pont a mogorva viselkedése miatt tart egy kicsit a kutyustól de akkor könnyen "szelidíthetö"? már nagyon várom a picit!!!:):)
2009. júl. 30. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!