Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajta...

Szerintetek melyik fajta mellett döntsünk?

Figyelt kérdés
Másfél szobás lakásban élek 3 gyermekemmel,és szeretnénk egy új családtagot. Nagytestű kutya szóba sem jöhet,a lakás méretei miatt. Olyan fajtát keresünk,ami megfér a gyerekekkel és kedves tagja lehet a családnak. Szerintetek melyik fajtát válasszuk? Köszönöm a segítséget
2012. szept. 12. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit lenne sétáltatva? Egy kölyköt 1-2 óránként le kell majd cipelnetek és felnőtt korban és napi 3-4 séta amiből legalább az egyik 1,másfél óra fárasztás. Ezt minden kutya igényli ha kicsi ha nagy. Első kutya lenne? Hosszú vagy rövidszőrűt szeretnétek? Mekkora mozgásigénye legyen a fentitől eltekintve?
2012. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Naponta háromszr vinné le a nagyobbik lányom,mivel én dolgozok. Igen,első kutya lenne. A szőr hossza mindegy,közepes méretűt gondoltunk.
2012. szept. 12. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:

menhely nem jöhet szóba? nagyon szép keverékek,és fajtajellegű keverék kutya van bent akik megmentsére várnak. Nagyon hálás természetű kutyák lesznek belőlük,én már csak tudom van a családban 1 tacskó keverék hihetetlen okos és szép kutya:)

Ha nem akkor a törpe,toy,vagy középuszkárt ajánlom. Könnyen tanul,benne van a leginteligensebb kutyák körébe, gyerekes családba is tökéletes kutyák. Kiskoruktól kozmetikához kell szoktatni őket annyi és 3 havonta vinni. Ez a plusz költség jár velük amúgy egézséges fajta.

2012. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kvittagirl-höz csatlakozva az uszkárnál még annyit megemlítenék, hogy nem hullajtja a szőrét. Azért egy lakásban tartott kutyánál ez plusz pont, szerintem. :)
2012. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mudit tudom ajánlani. Ha felnőttet szeretnél, ill. nem ragaszkodsz a fajtatisztasághoz, ajánlom a Mudi Fajtamentő Egyesületet, ill. itt most kölykök is vannak. A mudi kiváló kutya, csak ajánlani tudom. Arra figyeljetek csak, hogy ne sportos mudit, hanem olyan átlag mudit válasszatok (tenyésztőtől vagy az említett egyesülettől megszerezhető az infó). Őt pedig ismerem, kedves kis kutya: [link]
2012. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Mudit lakásba,elég nagy felelőtlenség lenne!Szerintem,főleg ha gyerek sétáltatná,jó választás lehet:Cavalier King Charles spániel,Mopsz,Francia bulldog,Si-cu,Törpe vagy Közép Uszkár.Ezek a fajták szeretik a gyerekeket és jól tűrik az időnkénti gyömöszölést is.
2012. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Öhm... nekem két mudim van lakásban, és köszönik szépen, nagyon jól vannak. Ha nem így lenne, nem merném ajánlani.
2012. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! Mudi már van a nagyinál:) A férjemmel bull terrieren gondolkodunk :) az nagyon rossz ötlet lenne?
2012. szept. 13. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

hát ha tudjátok kezelni..

egyik barátomnak közel 1 milliós kárt tett a lakásban,pedig törzskönyves kutya nem egy szapis,ezért keres a kutyának új gazdit,mert anyja nem tűri meg a lakásban már a kutyát..

Kemény kezű gazdi kell neki,hát haverom nem volt az.

2012. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!