Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának jó a tej? Azt hallott...

Kutyának jó a tej? Azt hallottam nem az igazi, de imádja!

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
csak kölyök és szoptatós kutyának szabad tejet adni, a felnőtt kutya ugyanis nem tudja megemészteni a tejcukrot és ez emésztési problémákhoz is vezethet, de a hasmenés garantált!
2009. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kb 2-3 hónapos kora után nem tudja megemészteni (az ember sem 2 éves kora után) ezért nem biztos, hogy túl jót tesz neki, de ha szereti, szerintem néha adható. Én is adok a mcskámnak néha, mert az egyik kedvence a tej, pedig ő sem tudja megemészteni.

Amúgy hasmenése lehet és hányhat is tőle, szerencsére az én macskámnál még nem volt ilyen...

2009. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz+annyit tennék még hozzá,hogy a tejtől sokat pisil:)
2009. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a laktózmentes tejtől nem lesz bajuk, én is azt iszom!
2009. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én ha néha adok nekik(havonta egyszer),akkor is felvizezem. Sok minden van,amit szeretnek,de pl. csokit se ehetnek minden nap,mert elhíznak és évekkel korábban meghalhatnak ettől.
2009. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kiskorukba lehet.Az enyém elcsorta a kakaómat is
2009. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem jó neki, ugyanúgy minthogy a házi koszt sem jó a kutyusoknak. Nem boci ő, hogy tejet igyon. Finom friss víz és jó minőségű kutyatáp.
2009. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

13:55 vagyok. Hozzátenném, hogy nem csak a tej, de a csont sem jó a kutyának. Egyiket sem emészti.


Mostmár meg lehet kövezni!

2009. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha a TE kutyád birja és szereti a tejet akkor adj Neki nyugodtan.

Ha szereti de hasmenése van töle akkor csak ritkán adj Neki, (ne tiltsd el teljesen).

Az előző kutyám egy komoly mütét után ébredezett és hiába monták, hogy innia kellene rá se nézett a vízre(!) viszont a tejet imádta és kapott egy nagy tál tejet amit azonnal megivott az utolsó cseppig (még fel is ült hozzá).

És a mostani kutyám is nagyon szereti. :-)


És ha bármilyen mérgezés gyanúja merül fel minnél több tejet itass Vele!

2009. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

mi házi tehéntejet szoktunk nekik adni.

Ők kölyökkoruk óta teljesen hozzá vannak szokva, igy semmi bajuk nincs a tejtől.Persze nem is kapnak többet 2-3 dl-nél.

Szóval ha hozzá van szoktatva akkor nem lesz baja, meg attól is függ, hogy mennyire érzékeny a szervezete.

pl. nem minden ember laktóz érzékeny.

egyébként is a házi tejben sok vitamin van, és egészséges.

2009. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!