Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyáj mellett hogy oldották/o...

A nyáj mellett hogy oldották/oldják meg a juhászok a hajtókutyák (mudi pumi puli sinka) itatását, etetését?

Figyelt kérdés
Főleg az itatásra gondolok. Mert már nem mindenhol van gémeskút. Viszont az én mudim fut 2-3 kört, és már iszik is egy fél liter vizet :)). A nyáj mellett is van vajon erre lehetőség? Csak úgy érdekelne :).
2012. szept. 12. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a birkák, tehenek is isznak:) van kint itató.
2012. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom ittak amikor a nyájat vitték itatni. Az, hogy iszik mert van előtte, nem jelenti azt, hogy nem bírná ki nélküle. Meg aztán nem is kényeztették el őket túlságosan akkoriban.

Nekem mudijaim vannak és bizonyos okok miatt a házban nem hagyok előttük vizet, tehát ha nem vagyok otthon nem isznak, és semmi bajuk.

2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én juhász vagyok. Két pumim van. Nagyon meg kell szokniuk a tűrést, a vízhiányt. A te kutyádnak gondolom bármikor van lehetősége inni. Az én ebeim megszokták, hogy nem mindig ihatnak. A Hortobágyon, ahol szolgálok, vannak gémeskutak majdnem minden tanyában. Reggel, délben délután van itatás. Ilyenkor a kutyák is isznak, de nem ám pár kortyot, jól tele isszák magukat, mivel tudják a következő itatás majd teszem azt 4 óra múlva lesz. Megszokják hamar. Az etetés is megint könnyű dolog. Az enyéim este kapnak többet, a nap folyamán csak falatokat dobok nekik, szalonnabőrt, kenyérhajat stb. Este amikor megfejem a tehenet, az első pár deciliter tejet automatikusan a kutyáknak öntöm. Abba áztatok nekik kenyeret, és kész a vacsora. Tápot nem ismerik, kizárólag házi koszton élnek.
2012. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy igazi juhász is ír ide! :-)

Kár, hogy pásztorkutyákat már szinte alig tartanak a nyájak mellett, de a juhászkutyákról is öröm olvasni egy szakember tollából.

Mit kapnak enni a kutyák, mit jelent az, hogy házikoszt? És érdekelne, hogy mekkora egyedszámú nyájra hány kutyát használnak?

2012. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Beszerezhetsz egy ilyet nagyobb sétákhoz, praktikus:

[link]

Üdv, két mudi gazdája :)

2012. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20:26-os! Következő életemben nálad akarok kutya lenni :D
2012. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát én nem akarnék kutya létemre tejes kenyeren élni.
2012. nov. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!