Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyám arra, hogy visszahozza a labdát, frizbit stb? Fut a játék után de amit elkapja, odébb megy 2 méterrel, lefekszik és rágcsálja.

Figyelt kérdés
És ha hívom akkor is csak ő jön oda, nem hozza a játékot.4 éves, bolognese keverék, és itthon sokszor hozza a játékát, hogy játsszak vele. Szóval szereti ezeket a dolgokat.
2012. szept. 12. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleve ne dobd neki messzire, csak tessék-lássék egy-két méterre, hogy tanulásnál ne a rohangálással menjen el az idő meg a munkakedv. Mutogass a játékra, vidd oda a labdához; mondd neki, hogy kapd el, vedd fel, hozd ide, vagy bármit, amit tud bármilyen módon tárgyak felvételéhez, cipeléséhez kötni. De lehetőleg egyszerre csak egyfélét, és ne kántáld, csak mondd egyszer-kétszer :)

Egyébként akkor se megy vissza, ha nem várod meg, hogy letegye, hanem amint elkapta, rögtön hívod?

2012. szept. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktam olyan messzire dobni neki, de mondjuk ha felveszek a földről egy botot azt meglátja, akkor azonnal odarohan hozzám ugrál érte stb. Eldobom neki mondjuk magam előtt egy méterrel. Elmegy érte, és ha mondjuk már akkor hívom nem érdekli, ő akkor is elvonul, szépen lefekszik és rágcsálja. És nagyon nehezen hagyja ott, vagy eldobom neki még egyszer, de akkor ugye ugyanez megy megint. Vagy hozza magával a botot és csak akkor jön, de akkor sem nekem hozza csak úgy magának.

De itthon pl. hozza a lasztiját eldobom, visszahozza, de akkor kb egy méterre áll tőlem és leteszi.Sztem direkt olyan távolságba, hogy ne legyen nekem olyan könnyű elérni. Szóval ezt sem hozza vissza úgy igazából... vagy pl azt tudja h ereszd! és kérem! mindkettőre odaadja ha a szájában van.

2012. szept. 12. 23:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyen nálad másik bot, másik labda. Ha behozza eléd azt, amit eldobtál, mondjad neki, jó és dobd el azonnal a nálad lévőt. Amikor előbb leejti a behozandót, bíztasd, hogy vigye oda hozzád, akkor kapja meg a másikat.
2012. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozni fogunk:)
2012. szept. 15. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!