Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok most hogy...

Mit gondoltok most hogy januártól kötelezővé teszik a chip használatot, sokan elhanyagolják majd a kutyájukat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem biztos, hogy értem, mit értesz elhanyagolás alatt... A chipnek meg a kutyával való törődésnek nem sok köze van egymáshoz. Nem fogják kevesebbet simogatni, sétáltatni, etetni csak azért mert kell bele chip. Vagy kifizetik, mert egyszeri költség, és egy betegség is simán elviszi a többszörösét alkalomadtán, vagy kivágják a kutyát, ami viszont már nem nevezhető elhanyagolásnak.
2012. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom. Eleinte lehet, hogy nagy lesz az ellenállás és rosszabb lesz a helyzet, de ha ezen túl lendülünk, akkor hosszú távon hasznos lehet. Majd kiderül jövőre!
2012. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul fogalmaztam, tehát most hogy kötelező lesz a chiphasználat, előfordulhat, hogy lesznek gazdik akik , például elzavarják otthonról a kutyát vagy beadják menhelyre... stb.
2012. szept. 12. 23:30
 4/16 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy lesznek. A szegényebbek, meg ahol több kutya van...
2012. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elő hát, de gondolom ugyanez volt a veszettségoltás kötelezővé tételénél is. Azt is sokan le se sz*rják, hiába kötelező, tartanak kutyát, gondolom a chippel se lesz másképp. Aki kibírta, hogy oltatlan a kutyája, az kibírja azt is, ha nincs chipezve.

Meg hát sajnos ennél kevesebbért is raktak már ki állatot; akinek semmit nem jelent a kutya, az előbb-utóbb kiteszi, vagy a nem megfelelő foglalkozás révén kialakult viselkedési problémák miatt, vagy a felmerülő orvosi költségek miatt, vagy simán csak hagyja kiszenvedni szegény párát a ház mögött. Nem a chip miatt lesz valakiből hirtelen rossz állattartó, ahogy jó sem.

2012. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
2010 júniusától kötelező ez,onnét tudom akkor vettem a kutyámat..
2012. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Elhanyagolni nem fogják őket.Viszont lesznek akik ezért dobják utcára a kutyájukat, és olyan is lesz ,hogy a már bechipezett kutyát majd inkább leölik, elássák mint kidobják,nehogy kiderüljön a tulaj kiléte egy esetleges megtalálásnál és felelősségre vonható legyen.Vagy kivágják a bőréből a chippet ,utána dobják ki. Az emberek nagyon ötletesek.Lesznek orvosok akik be sem ültetik a chipet a gazda kérésére csak elkérik a pénzt,így ugyanúgy beazonosíthatatlan lesz az eb ,hiába papíron regisztrált.
2012. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó 2010. óta kötelező, de most a 2010. előtt született kutyáknak is kötelező lesz, akik nem cserélnek gazdát. Biztos lesz, aki kidobja ezért a kutyáját, lesz, aki elsumákolja, mint az oltást.
2012. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogják kirakni, hiszen gondolj már bele ki ellenőrzi ezt? Azég világon senki!
2012. szept. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem nem fogják elhanyagolni, és igazából senki az égvilágon nem fogja ellenőrizni, hogy a szabolcsi tanyasi kutyában van-e chip, mint ahogyan azt sem, van-e oltva. Ha egy tetszetős divatfajta elveszik, kb. 1 % az esélye, hogy visszaadják, még ha regisztrált akkor sem. Ráadásul nem is nagy művészet kivenni, van olyan állatorvos, aki simán megcsinálja. Ezért is nem kellett volna beszüntetni a tetoválást. a kettő együtt a tuti.
2012. szept. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!