Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Van egy 1éves dobermann...

Üdv! Van egy 1éves dobermann kutyám. Szerintem nem elég fejlett. A magasságával nincs baj, csak a súlyával.30kg étvágya van, és nem beteg. Fog még hizni nőlni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, fog még erősödni.
2012. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó súlyban van a korához képest. Főleg ha szuka. Ha kan, akkor sem gond, majd szed még magára.
2012. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aszt elfelejtettem írni hogy kan.Megnéztem vele egykoruakat,de szerintem azok testesebbek.

mit tegyek?

2012. szept. 14. 06:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő később érő típus. Nekem is van olyan kutyám, aki 3 éves korára lett 'igazi kan'.

Mivel eteted, mostanáig miket evett? Honnan van a kutyus?

2012. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minőségi tápot kap.Apját,anyját kiállításra hordták,szép nagytestűek.Ajándékba kaptam,ő volt a legkissebb az alomban
2012. szept. 14. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:
ne tévesszen meg, hogy manapság a kiállitásra hordott kutyák 90%-a disznóméretűre van hizlalva. mert, hogy ugy tömeges. Egy dobi ugy szép, ha száraz, izmos elegáns. a 30 kg, teljesen jó. nincs esetleg képed róla?
2012. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsóval nagyon egyetértek. A legtöbb kutya a kiállításokon egyszerűen túlsúlyos, mert ez az őrült "divat" lengi körül a magyar kutyás társadalmat, hogy a széles kutya a szép. Ez lehet, csak éppen baromira nem egészséges és évekkel rövidítik meg a kutya életét. Magyarországon lehet látni közel 70kg súlyú bullmasztiffokat, miközben a standard szerint 59kg a felső határ. Lehet látni 60kg-hoz közelítő cane corsot, rottweilert, miközben az ideális súly felső határa az 50kg. Lehet látni 50kg-os dobermant, miközben alig haladhatná meg a súlya a 40kg-ot.

Ezek a kutyák mind lomhák és nyomába sem érnek egy ideális súlyú fajtatársának se mozgásban, se kitartásban. Az egészségükről nem is beszélve.


Sajnos ez egy ilyen degenerált felfogás, kultúrtartási népbetegség, megalománia, amely kifejezetten a kelet-európai és közel-keleti népekre jellemző. "Akkor jó a kutya, ha akkora mint egy disznó." Ez a tenyésztők és a kutyavásárlók hibája is egyben. A "tenyésztőké" azért, mert a kereslet miatt hajlandóak megalománkodni és egyre nagyobb kutyákat legyártani, a vásárlóké pedig azért, mert ilyen kutyát akarnak, hogy feszíthessenek mellette. Ez tipikusan a nagy kocsi, drága telefon, nagymellű nő, stb. megalomán menőzés eredménye, ami manapság már a kutyákra is kihat.

2012. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!