Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyák mennyire...

Menhelyi kutyák mennyire megbízhatók?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyát hoznék, nem rizikósabb mint bármely fajtiszta, ugye? Azt meg tudják mondani h kb mekkorára nő?
2012. szept. 13. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A legjobban akkor jársz ha egy fiatal felnőttet hozol ki. Szerintem azok a legjobbak. Már látod h mit kapsz.
2012. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve vagyok önkéntes menhelyen, és csak annyit tudok mondani, hogy a legmegbízhatóbbak. A kölykök nem kötődnek eleinte, te idővel csodás társak, a fiatal felnőttek fél óra után oda meg vissza vannak érted! :) Általában meg tudják mondani, hogy mekkorát nő, de nem pontosan.
2012. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Minden menhelyi kutya fajtiszta. Hozzáértő szem a kutya korából és méretéből kb. meg tudja mondani, hogy mekkorára várható a növése.
2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra biztatlak, hogy felnőtt 2-3 éves kutyát válassz magadnak, mert ők alapvetően nem fognak megváltozni, és róluk biztosan megmondják tudják-e hozni az elvárásaidat (pl.: házőrző,kertben tartható stb.). A rizikó az relatív, hiszen te is és ő is akkor találkoztok először egymással,és emiatt nehéz megmondani mennyire fogtok tudni kijönni egymással. Olyan helyről válassz, ahol többet tudnak mondani, mint "barátságos" vagy "gyerekszerető". Az igazi lutri pont itt van, mert meglepő dolgok tudnak kiderülni egy-egy kutyáról. Ha első kutyádat keresed, semmiképpen sem válassz félénk, visszahúzódó vagy domináns kutyát. Ezt biztosan megmondják neked az önkéntesek.
2012. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat, írhattok még tapasztalatot!
2012. szept. 13. 15:26
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha több kiskutya is van a menhelyen, és mindenképpen kölyköt szeretnél, akkor szánj rá egy kis időt, és mindegyikkel foglalkozz egy kicsit. Figyeld meg őket, ha lehet egymás között, külön-külön is, így sokat megtudhatsz az alaptermészetükről. Bár úgyis azt fogod elvinni, amelyikbe elős látásra beleszeretsz:) Tapasztalat.
2012. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is menhelyi kutyám van ,sőt a szomszédunkba 3 nagy kutya van akit menhelyről hoztak. A leírásban lehet látni ,hogy melyik kutyát milyen családi körülményekbe ajánlják és sokkal hálásabbak és szeretet éhesebbek mint a fajtatiszta vásárol kutya.
2012. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2, kölyökként befogadott, utcára hajított kutyusom van. Azért kölyökként kerültek hozzám, mert velük futottam össze és nem keresték őket... De felnőttet akartam eredetileg.


Ha első kutyát választassz, akkor szerintem a legjobb, ha valamelyik menhely ideiglenesét látogatod meg...ő mindenkinél jobban ismerik őket. Én is az vagyok, teljesen más így ismerni és menhelyi körülmények között.

Egyébként egy felnőtt sokkal jobban meg akar felelni, mint egy kölyök szerintem. A felnőtt már nem "zsákba macska". De ezt neked kell tudnod.

2012. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!