Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv kutyáknál...

Elektromos nyakörv kutyáknál mire jó?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom GPS van benne és ha elkóborol meg lehet találni. De lehet hogy csak RFID azonosító van benne, és ha elkóborol meg lehet a gazdáját talál, volt-e beoltva stb.
2012. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

#1 Uramatyám...


Ez is egy kiképző eszköz mint sok másik, azzal a különbséggel hogy ha olyan ember kezében van aki nem ért a használatához, akkor többet árt mint használ vele.

2012. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%

#2 Gondolom tapasztalatból mondod. Hány szerencsétlen kutyát rontottál el? Ne válaszolj.


[link]

2012. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Mivel tud sípolni és rezegni is, így hasznos lehet a kutya kiképzésénél, távoli irányításánál. Süket kutyáknál is el tudom képzelni az alkalmazását (rezgés). A nagyfeszültségű rázós része meg büntetésre alkalmas, bár a legtöbb esetben erre más megoldást is lehet találni.
2012. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
#3 Bocs de nem én vagyok az aki azt sem tudja miről van szó(milyen GPS-ről beszélsz ?!), és nem rontottam el vele 1 kutyát sem mivel még nem kellett használnom soha, de amit leírtam akkor is érvényes még ha te ezzel nem is értesz egyet.
2012. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Például ilyenről beszélek.

[link]


Köszöntelek a 21. században. Mert, hogy ez is elektromos nyakörv. A kérdésből nem derült ki, hogy melyikre gondolt.


A fölényeskedő (#1 Uramatyám... ) beszólásod, csak a tájékozatlanságodról árulkodik.

2012. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Tudom hogy van ilyen nyakörv de eddig egyetlen egy embernél sem láttam használni GPS-es nyakörvet (főleg hogy bőven 100e Ft felett van az ára) valamint egy átlagos elektromos nyakörvben nincs is GPS mivel nem az a fő célja hogy követni lehessen a kutyát vele, ez már speciális elektromos nyakörv amit linkeltél.
2012. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Most hiába bizonygatod a saját igazad, a GPS-es nyakörv IS lehet válasz a kérdésre. Valóban nagyobb a valószínűsége annak amit te mondtál, de nem kizárólagosan. Tehát mindkét válasznak helye van. (A lényeg, hogy ne fölényeskedj, mert lehet csak te vagy tájékozatlan.)
2012. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 alice_L ***** válasza:
100%

Arra szoktak hasznalni hogy mikor a kutya nem az elvart modon viselkedik, akkor a ratett nyakorbol taviranyitassal egy eletromos impulzust bocsajtanak ki.


Tobb fajta létezik:

- az ugatas gatlo: Akkor vezet aramot a kutyaba ha az ugat.

- szokésgatlo: mikor a kutya szokni probal, egy adott hatarhoz kozelitve kaap egy elektromos utést.

- nevelo célzatu: a kornyékemen ringesek akkor hasznaljak ha félnek attol hogy "eltorik" a kutyat ha nagyon ramennek mas modon, marmint ha gazda személyesen cseszné le az ebet, foleg malikon lattam. Persze rateszi minden bolond az elso nehézségnél az ebre, elég sok kiborult kutyat lattam mar.


Persze finomitott az ugy, az elektromos sokkott sipolas, vibralas elozi meg, igy tobbnyira az is elég, csori kutya mar abbol is tudja mirol van szo.

2012. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Jó akkor legyen igazad ha ettől jobban alszol, nincs kedvem ma vitázni. Annyit még hozzátennék hogy azért uramisteneztem, mert "csak" a lényegét nem írtad le a nyakörvnek, ami pedig az hogy kiképzési eszköz.

Ilyen erővel ha valaki felteszi azt a kérdést hogy, mire való egy személygépkocsi? És te azt válaszold hogy aludni lehet benne akkor nem állítasz hülyeséget, csak nem azt mondod el mire használják és készítik (ami pedig az lenne hogy valakit eljuttasson A pontból a B-be) így amit te állítasz félrevezető egy olyan ember számára aki nem ismeri az autót. Remélem érted a lényeget.

2012. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!