Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy Dog Natur-Croq Balance-r...

Happy Dog Natur-Croq Balance-ról vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap rendeltem AcanaShop-ról ezt a tápot, de még nem etettem Happy Doggal.Szeretném megtudni, hogy jó választás volt-e?Tapasztalatok a táppal kapcsolatban?

Egy 2 éves szuka amstaffom van, és ahogy olvastam, ez a táp neki készült: mivel napi 5-6 órát mozog, plusz 2 óra tanulással, nagyon lefárad, és rengeteget eszik, de a súlya semmiképp sem akar 24 kiló fölé menni.Kicsit vékonyka, a horpasza mindig be van süppedve.Már állítottak meg az utcán, hogy miért nem etetem ezt a kutyát. :S Nagyon szép, izmos, de nem akar "súlyosodni".



2012. szept. 13. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden-tömören, az összetétele nagyon rossz.

Bemásolni vmiért nem engedi, de nézd meg:

[link]


Amiben ugye a legtöbb van, az van legelöl, utána a többi, amiből fokozatosan kevesebb van.

A kutyának első sorban húsra, csontra és zöldség/gyümölcsre van szüksége, nagyon minimális gabonával - persze ez egyáltalán nem is szükséges.

Ezzel szemben nézd meg az összetevőit. Tele van gabonával :(

Persze ettől még jó lehet a kutyádnak, mert van olyan kutya, amelyik a gabonától is teljesen jól növekedik, izmosodik. De ha csak az összetételt kell nézni, akkor nem etetnék ilyennel.


Tápozni szeretnél vele mindenképp? Miket csináltok, hogy izmosodjon? Féreghajtod 3 havonta?

2012. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem csak tápot kap, a drazsira kap házi kosztot (leves hússal és zöldséggel, vagy ami épp marad és ő is eheti), jó minőségű konzervet vagy pástétomot.

Szárazat azért adok neki, hogy tele legyen a hasa, mert a lével vagy konzervvel nem lakna jól, nagyon sokat eszik, és van, hogy ha próbálom csökkenteni az adagját, akkor a tányérját hozza és sír. :(

A tápot üresen nem hajlandó megenni, csak nagyon finnyázva.

Amikor Acana Lamb & Rice-al etettem, még kevesebb volt a súlya, pedig mindig megette valami feltéttel.Egyedül a Dog Chow és a Pedigree emelte meg kicsit, izmosabb is lett tőlük.

Igen, 3 havonta viszem hajtani, és sosem volt benne féreg.

A legtöbbet más kutyákkal játszik, ezen kívűl kocsigumit húzatok vele, labdázunk, focizunk.Rengeteget mozog, amikor lent vagyunk, meg sem áll pihenni.

2012. szept. 14. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes.

Vörös hússal próbálkoztatok már?

Én épp tegnap vettem szarvas húst, filléres áron szinte. Izomzat növekedésének ez is jót tesz!

Na meg azt ne felejtsd el, hogy izmost sokkal lassabban szed fel a kutya, mint zsírt :) Tehát lehet, hogy neki még súlyra gyarapodnia kell, de mivel izmos, ezért ez lassabban megy.

Az én kutyám is 14,5 hónapos (bullmasztiff) és az elmúlt 3 hétben nagyon sok izmot szedett magára, mindenki mondja, hogy úristen, milyen izmos lett a kutya pár hét alatt, de ez a mérlegen csak 1 kg-ot mutat :)

2012. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vörös hússal még nem próbálkoztam, lehet, hogy ez lesz a kulcs! :) Hogyan készíted el a kutyudnak?Kutyaeledelesnél vegyem a húst?Kapott már pulykaszívet, nyulat, lovat, de vaddal még nem próbáltam, sosem kaptam ott, ahol venni szoktam neki.

A bullmasztiffhoz pedig gratulálok, egyik kedvenc fajtám! :)

2012. szept. 15. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Tatán vettem vadfeldolgozóból (nagy tételben) vágási maradékot. 130Ft/kg áron szarvas husit :) Olyan szép darabok voltak benne és olyan jó illata volt (friss vágás volt), hogy komolyan én is megkívántam :D De szerintem vágási maradék kerül az állateledelesekhez is :)

Hát mi BARF-ozni fogunk (ez tulajdonképpen nyers étrend), csupa jót írnak róla és akikkel beszéltem nagyon dicsérik. Szép, izmos, egészséges lesz tőle a kutya, megszűnik a kutyaszag stb. stb.

Ennek a lényege, hogy megvan, hogy melyik húsfajtát meddig kell fagyasztani. Pl. baromfit 3-4 napig, szarvas husit min. 1 hétig és így tovább és így a férgek és egyebek elpusztulnak benne. Baciklusok, baktériumok maradhatnak ugyan, viszont a kutya immunrendszere elég erős ahhoz, hogy ezt legyőzze és a gyomorsava is 15x olyan erős, mint az emberé!

Ha érdekel, írok róla részletesen, mik kerülnek a kajájába :)

Mi egy az egyben elhagyjuk a tápozást és erre váltunk. Tegnap vettem pont amúgy a húst, még kb. 1,5-2 hét, mire elkezdjük - a fagyasztási idő miatt...

Köszi :) Én is szeretem a staffikat :) Barátnőméknek is volt egy staffi babájuk, csak sajnos rossz helyről vették, oltások nélkül és 7,5 hetesen elvitte a parvó, hétfőn ment át a szivárvány hídon ;(

2012. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és annyi, hogy én azért a kutyaeledelesnél kapható húst nem merném nyersen adni neki. 2 okból sem, én már érdeklődtem náluk is és ott ömlesztve van a vaddisznó, őz, szarvas stb. És vaddisznót tilos adni nekik nyersen, azt csak főzve. Meg azért nem tudom... Kissé bizalmatlan vagyok :) Így, hogy láttam, hogy milyen frissen a hús, így más a helyzet :)
2012. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!