Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállajunk vagy ne, ha igen...

Bevállajunk vagy ne, ha igen milyen fajtájúat?

Figyelt kérdés

A mi családunkban van 3 gyerek. Kicsik, és néha elég hangosak tudnak lenni. Mi (mint szülők) szeretnék egy kiskutyát. De nem tudjuk, hogy egyáltalán bevállajunk-e egyet. Esetleg, ha szerintetek lehetne egy, megmondanátok hogy milyen fajtájú legyen? :


-kistestű

-mozg.igény: napi séta meglenne, hétvégén Margit-sziget, ha olyan az idõ, nyáron, nagyinál kertes-ház

-szőrápolás: heti: 1-2, rövidszőrű legyen

-tanítás: amit úgy általában kéne tudnia egy kutyának, azt tudná


2012. szept. 15. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem várni kéne, amíg a gyerekek nagyobbak nem lesznek, nekik is jót fog majd tenni
2012. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
3, 7, 14
2012. szept. 15. 18:50
 3/20 A kérdező kommentje:
^évesek
2012. szept. 15. 18:53
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem rövid szőrű, de a bolognese-t ajánlanám, nekem ilyen van és mellettünk egy tenyésztő lakik, abszolút emberközpontúak, eltűrik a gyerekek nyúzását, még örülnek is neki:D
2012. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálunk születésem óta vannak kutyák, és igazából nem hiszem, hogy probléma lenne, hogy a gyerekek kicsik. Szerintem nekem igen is jót tett a kutya. Mit szólnátok egy beagle-hez? Nem kell félteni, hogy a gyerekek túlzott szeretetükben agyon nyomják, ugyanakkor igényli a mozgást.
2012. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzitek, hogy van annyi kapacitásotok, akkor szerintem vállaljátok be. De előtte olvassatok nagyon utána, mi kell a kiskutyának és ez kb mennyi időt és energiát vesz igénybe, hogy ne érjen titeket kellemetlen meglepetés. A kiskutyának pedig biztosítanotok kell egy helyet, ahová elvonulhat, ha már nagyon lefárasztották a gyerekek, s a gyerekeknek is már annyi idősnek kell lenniük, hogy megértsék, hogy nem szabad állandóan gyűrni. De a zaj nem különösebb probléma. Ha titeket sem zavar a zaj (ami ez esetben horkolás lenne): a mopszot tudnám ajánlani, szerintem ő tökéletes lenne. Felnőtt menhelyi/fajtamentőknél lévő kutya is megfontolandó, mivel nekik már jó beazonosítható a természetük, a mozgásigényük, és nem lesz akkora ügy a szobatisztaságra szoktatás sem, sokuk pedig már tudja az alap dolgokat, amit egy kutyának kell.
2012. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jó 5let, rajtam is sokat segítettek én 7 voltam (egyedüli gyerek) amikor az első kutyánkat vettünk (anyukámnak és apukámnak is ő volt az első), én tudnám ajánlani a csivavát, ők is jól bírják a kikébzést a tévhitekkel ellentétben, de akár egy német törpepinchert is, vagy egy foxit, esetleg jack russel terriert, de ne siessétek el a döntést, jól meg kell válogatni, mert nekem pl az első kutyám fajtája van most, és velük foglalkozom.
2012. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondom felnőtt kutyát vegyél, ne kölyköt! Meg is mondom miért:


- Mivel kezdők vagytok a leírásotok alapján, gondolom ti sem szeretnétek még egy "gyereket" a családba, akire úgyanugy oda kellene figyelni mint a többi háromra

- Egy felnőtt kutyáról meg tudják mondani mennyire jól tűri a sikongó gyerekek társaságát. El sem tudod képzelni mennyi olyan kutya van menhelyen, akik egy egész iskolányi gyerek nyúzását is képesek elviselni. Egy kölyök meg lehet ott pisálja össze magát félelmében, és egy életre félni fog a gyerekektől. Én ha gyerekes családban élnék elsődleges lenne, hogy nem lutrizok ezzel.

Ami számomra nem szimpatikus, hogy a kutya költözne ide-oda, mint egy csomag.Ha már egyszer a lakásba szoktattad, akkor máshol be kellene engedni, mert nem értené miért nem lehet veletek.


Most őszintén, magatoknak vagy a nagyinak akartok kutyát?


Azért kérdezem, mert olyan kétség merül fel bennem a leírás alapján, hogy egy szép napon a kutya a nagyira marad, mint szamáron a fül. Jól lehet majd zsarolni a gyerkeket, hogy "Ha nem viselkedtek jól, a kutya itt marad a nagyinál" című történet.


Remélem csak az én képzeletemmel van baj, és ez nem igaz.

2012. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Pesti család vagytok.Keverék kutya kéne,felnőttbe.bichon,pekingi palota kutya vagy(pekingi spániel),tacsko,basett hound,spicc
2012. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
a 14 éves annyira nem kicsi már, meg a 7se annyira, úgyhogy ha úgy álltok anyagilag akkor jó, de a 4 éves gyerek és a kutya soha ne legyenek kettesben, pláne ha a kutyus még csak tanulja a szobatisztaságot, és oda csokizik a gyerek mellé, ő meg nyúlkál benne, aztán a szájában, úgyhogy ezzel vigyázzatok és nap közben 2-3 óránként nem ártana levinni, elintézni a dolgokat. de egy menhelyi legalább 1 éves jobb lenne, mint egy kölyök kutya, aki ki tudja, mikor lesz kedve a gyerekekkel játszani és mit (gondolok itt arra, h birkózni akar, mint a tesóival, és még nem tudja hol a határ)
2012. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!