Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fülével lehet a baj?

A fülével lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel voltunk orvosnál és ma délután... Először bélgyulladásra kapott a kutyám, 4 éves havanese 2 db oltást, de már sem lett jobb. Aztán ma visszamentünk a dokinkhoz és megvizsgálta, tetőtől talpig a kutyám, de semmit nem talált nála, nem sírt bárhol vizsgálta és nem volt érzékeny sem. VISZONT 2 napja nem kel fel a helyéről, alig eszik és ha nem alszik, a fejét akkor sem emeli fel a fekhely széléről. Ha mégis kiszáll a helyéről rázza egyik oldalra a fejét és van, hogy egyet lép meg nyikkan egyet... Nagyon aggódom érte, ő a mindenem, eddig még nem volt ilyen megfoghatatlan baja. A doki szerint lehet van vele vmi, de olyan nagyon nem lehet súlyos... Hmm... A párom megpróbálta kicsi lámpával megnézni a fülét ma este, kicsit pucolgatta, fültisztító folyadékkal is feltöltöttük a hallójáratát, de csak az lett a vége, hogy nagy ordítás, harapás és elrohant a helyére. Párom, bár nem biztos benne, de mintha egy nagy sötét részt látna a fülében, de lehet az a füle "alja"... Nem tudom. Lehet ez az egész a füle miatt? Láza nincs!
2012. szept. 15. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Másik orvoshoz kell mennetek. Ha külsőleg nem talál az orvos okot , akkor jönnek a laborvizsgálatok. Ezt így csinálja egy becsületes, szakmájához értő orvos.

A dokitoknak említettétek a fül problémát?

2012. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem cserélj dokit, de ahogy mondod több mint valószinű, hogy a fülével van probléma de ezt csak szakember tudja megmondani.
2012. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondtam, h a fejét rázkálja, mint ha a fülével lenne vmi és mondtam, h kívül-belül ismerem a kutyám, valami baj van vele, ez biztos. De ő azt mondta, amit és, hogy, jah, lehet, hogy a fülével van vmi, majd kiderül... De egyelőre nem tűnik komolynak... :S:(
2012. szept. 15. 22:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem igazán az érdekelne, hogy másnál is okozott-e hasonló tüneteket ez: Hogy napokra elfeküdjön a kutya...
2012. szept. 15. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet benne mélyen egy befúródott toklász, ami napok alatt csinált egy fincsi gyulladást a szervezetében.

Nem értelek. Napok óta nézed a kedvetlen kutyát? Nincs a környéken másik állatorvos?

2012. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nincs láza!!! Ez az orvost megnyugtatta. Ez a doki kezeli a kutyáinkat évek óta, másik orvosnál is jártunk, ő sem volt okosabb! Sőt!

Ezért bíztam a dokiban és érdekes módon nála nem is jajgatott vizsgálat közben, itthon más a helyzet! Nah, erre varrj gombot!

Párom most akat bemenni a 40 km-re lévő állatkórházba vele, de én nem nagyon szeretném, hogy éjjel ennyit utazzanak, féltem őket. Viszont már a parizert sem eszi, tegnap még falta...

2012. szept. 15. 22:49
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Még az jutott eszembe, ami az én régi kutyámnál volt. Alig bírt járni, merev volt az egész hátsó fele. Már kínunkban vért vettünk tőle, hogy nem lyme-kóros-e. Aztán egy kósza gondolat, kinyomta a doki a bűzmirigyét. Óriási adag jött belőle, és a kutya gyakorlatilag azonnal rendbe jött. Na ezt csak azért írom, mert a bűzmirigy gyakran okoz fül-bajt is. Hátha nálatok is ilyesmi lehet.
2012. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam érintőlegesen, megtapizom neki...
2012. szept. 15. 22:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Elég nagy neki. Én már nyomtam neki itthon többször is, kozmetikus tanította... Szerinted megpróbáljuk itthon most kinyomni? Talán segít?
2012. szept. 15. 23:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Toklász volt, kiszedve, bűzmirigy kinyomva... :D
2012. szept. 16. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!