Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fontosabb egy tápban:...

Melyik fontosabb egy tápban: zsír vagy fehérje?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék, eddig Bosch Active Doggal etettem, de soványak a kutyáim, egy magasabb tápanyagtartalmút tápot szeretnék.

Két táp között vacillálok: Josera High Energy [link] (31%fehérje, 22%zsír)


vagy: Bosch [link] (27% fehérje, 26% zsír).


Az ára kb. mindkettőnek ugyanaz, 15 kg 11ezer, ennél drágábbat már nem szeretnék. Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 16. 12:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Mindkettő elég fontos :) Próbáltad már amúgy egyszerűen emelni az adagjukat? :)
2012. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
27%

sokallom a 31% fehérjét

Én a bosch tápot dnám inkább, vagy az acc lamb and rice annak 29% a fehérje és a zsír is elég jó benne. A happy dog , josera stb.. tápok is elég jók.

De a túlzott fehérje sem jó!

2012. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Az egyik kutyával nincs is nagy gond, ő alkatából adódóan vékonyabb, de a másik kézből feladatra kapja a kaját, és vannak olyan napjai, amikor simán megmakacsolja magát. Ilyenkor nincs kaja, ezért akarok egy nagyon jó minőségű tápot, hogyha kevesebbet is kap, akkor se fogyjon le. De a két táp közül melyiket válasszam?
2012. szept. 16. 13:00
 4/38 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem is soknak tűnik a 31 fehérje, ha már normálisan fog kapni enni itthon, akkor visszatérek újra a sima Boschra.
2012. szept. 16. 13:00
 5/38 anonim ***** válasza:
41%

Jesszus, te aztán jó gazdi vagy...


A kutyának normálisan, külön etkezeskent kell kaját adni, nem jutalomfalatokból... Az egy külön dolog.


Inkább etesd rendesen es nem lesz semmi baja.

2012. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
A kérdésre kérek válaszokat, nem a nevelésre tanácsokat illetve kritikákat. Köszönöm.
2012. szept. 16. 13:07
 7/38 anonim ***** válasza:
31%

hát de ez lenne a megoldás a problemádra


megvonod tőle a kaját, aztán csodálkozol, hogy sovány:D remelem te is ehezni fogsz

2012. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem vonom meg egy pillanatig sem. Ha együttműködik velem, megkapja a normál napi adagját. Ha nem, akkor az az ő döntése, és nem az enyém. Kérlek ne szólj bele egy olyan dologba amihez nem értesz, nem egy random emberke szörnyűlködése alapján fogom a kutyámat nevelni, ezt gondolhatod:) Arra továbbra is várom a válaszokat, hogy melyik tápot vegyem.
2012. szept. 16. 13:12
 9/38 anonim ***** válasza:
41%

Az miért baj ha a kutyának meg kell dolgozni az ételért?

Nem hiszem, hogy halt volna így éhen kutya!

Amikor kajával fektetik a nyomot és a kutya nem nyomoz rendesen akkor nincs kaja. Ha másnap dolgozik természetesen megkapja a kaját!

2012. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Azért 'baj', mert a nem hozzáértők rendszeresen beleszólnak, hogy éheztetem a kutyát, kegyetlen mocsok vagyok stb. Azért megnézném hogy ezek a humánus emberek hogy boldogulnak a kutyámmal, aki egy éves koráig verésen kívül mást nem kapott, szinte vadállat módra élt, akkor látott kaját, mikor megszerezte magának, vagy összetarhálta, emellett egy rohadt kemény, de egyúttal érzékeny személyiség is hatalmas mozgásigénnyel. Mindegy, hülye vagyok, hogy belemegyek magyarázkodásba, én ezt a módszert alkalmazom, másnak szíve joga azt csinálni a kutyájával, amit akar, én sem szólok bele.
2012. szept. 16. 13:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!