Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom és szeretnék mellé egy társat. Már felhoztam a témát a szüleimnek, de nem akarnak (nem mernek bevállalni) még egy kutyát. Természetesen én rendezném, ahogy a mostani kutyimat is. Úgy hogy arra gondoltam, hogy van eg barátnőm, akinek ugyan olyan kutyája van mint nekem és a közeljövőben lesznek a kutyájának kölykei. És megbeszéltem a barátnőmmel, hogy amikor meglesznek a kiskutyák és már el lehet őket választani, akkor hazahoznám az egyiket, úgy hog a szüleim nem tudják hogy haza fogom hozni és már csak akkor tudják meg mire haza érnek a munkából és ő már itthon van. De ha még ekkor sem törnek meg, és minden kötél szakad akkor visszavisem a kiskutyát a barátnőmhöz.(Egy utcával lakik csak arrébb).

Nagyin szeretnék egy második kutyát és úgy érzem,hogy teljes mértékben tudnék róla gondoskodni, és a kutyám se lenne magányos mikor egyedül van itthon.



2012. szept. 16. 18:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és 17 éves vagyok.
2012. szept. 16. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szüleid pénzelik a kutyatartást addig sajnos azt kell tenned amit ők mondanak. Nem erőltetheted rájuk, ha nem akarják. Akkor sem ha telne rá. Ha ez nem igaz mert mondjuk dolgozol (vagy ha igaz akkor még pluszban), akkor is figyelembe kell venned, hogy velük laksz és ha ők nem akarnak még egy kutyával együtt lakni akkor nem kényszerítheted őket. Te mit szólnál ha valakit a házatokba költöztetnének a megkérdezésed nélkül akivel te nem akarsz együtt lakni?

Miért nem elég a mostani kutyád? Egy állat is rengeteg pénz és idő.

2012. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de 17 éves létedre elég gyerekesen gondolkodsz. Ha nem engedik, nem engedik. Ennyi az egész. Majd ha elköltözöl, lehet annyi kutyád amennyit csak akarsz. Addig pedig érd be azzal az eggyel ami van.

A helyedben pedig még a barátnőmmel is elbeszélgetnék (magyarul seggberugdosnám), de ez már nem ehhez a kérdéshez tartozik.

2012. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szüleid tartanak el, addig hagyd, hogy ők döntsék el, mennyit költenek háziállatra.

Mellesleg egyetértek az utolsó válaszadóval, a felelősségtudat ott kezdődik, hogy szépen elmagyarázod a barátnődnek, hogy ne szaporítsa feleslegesen a kutyáját ...

2012. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2012. szept. 16. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!