Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek, mi a véleménye erről?

Kinek, mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
"Kb. 60 évvel ezelőtt jelentek meg az első előre gyártott kutyaeledelek, ám kedvenceink azelőtt is táplálkoztak valamivel. Az egészségi állapotuk jobb volt, (kevesebb allergia és emésztőszervi daganat, erősebb immunrendszer) a megfelelően gondozott ebeknél nem ment ritkaságszámba a 20 évet közelítő életkor sem."
2012. szept. 16. 19:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Itt lesz a teljes oldal.

[link]

2012. szept. 16. 19:34
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Én fordítva látom. Régen a kutya élete nem volt érték. Ki tudja meddig éltek? Éltek ameddig éltek, ha nem beteg volt, vagy problémásak egyenesen a gazda intézte el őket, és kerített másikat. Biztos élt pár 20 éves kutya is akkoriban, de a többség szerintem csak pár évet élt. És ki ismerte 60 évvel ezelőtt az allergiát meg a daganatot? Szerintem ha egy ember ment vol oda hogy én jaj allergiás vagyok még azt is kinevették volna, nem hogy egy kutyát! És még ha volt is neki. Szerinted elvitték állatorvoshoz, hogy meggyógyítsa szegénykét, amikor még sem nagyon viszik őket? Persze, hogy erősebb volt az immunrendszerük, mert akinek nem volt elég erős azt nem bevette maga mellé az ágyikóba a gazdi hanem a gödörben végezte hamar! Eleve bizonyított tény, hogy az emberek és állat átlagéletkora egyre nő az idő előrehaladtával. És például az állatkerti állatok sokkal tovább élnek mint vadonélő társaik, mert ott foglalkoznak velük és nem érvényesül a szelekció. Az állatok (és az emberek) sok mindent kibírnak. Egy kutya szárazkenyéren is elélhet évekig, de ugye egyetértünk, hogy ettől még az nem jó neki?

Szóval nem értek egyet ezzel. Biztos voltak jó dolgok a régi időkben de egyáltalán nem volt tökéletes és rózsaszín és olyan unalmas ez a sok összeesküvés elmélet hogy manapság milyen rossz és veszélyes.

2012. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja én unalmas, hogy folyton a farkashoz haosnlítjuk a kutyát. A kutya az kutya, nem farkas, akármilyen közel áll hozzá. Aki ennyire ragaszkodik az másszon fára a banánért mielőtt a kutyája elé teszi a farkaskaját, hisz nekünk is elég sok közünk van a majmokhoz!
2012. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

én sem szeretem a műanyag kajákat, a kutyámnak sem adok olyat.

viszont nem tennék egyenlőségjelet a két tény közé...


egyrészt vannak kétségeim a hatvan évvel ezelőtt élt kutyák életkorának pontosságáról, másrészt honnan tudjuk, hogy akkor mennyi volt a daganatban elpusztult kutya? mindet felboncolták? a falun elpusztul (bocs, "falu" hisz nem a település méretétől függ a kutyatartók miensége, de remélem érti mindenki mire célzok) kutyák halálnemei a következők: megmérgezték, lelőtte a vadász, elütötte az autó, öreg volt. de feltenném a kérdést, hogy a "megmérgezett" kutyák közül hányat vizsgáltak meg? amire a másik három lehetőség egyikét sem tudták ráhúzni, az méreg volt és punktum. holott lehetett már akkor is kullancs okozta betegség, daganat, vagy bármi más.

2012. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

A nagymamámnak volt kutyája aki kinti kutyaként matuzsálemi kort ért meg, húsz év fölött pusztult el, már ősz volt, süket és jóformán vak is, nem betegségtől, hanem az öregségtől. Tápot soha életében nem látott.

Én nem mondom, hogy amiatt érte meg ezt a kiemelkedően hosszú kort, de bizony a táp nem mindenható.

2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
De a 'nem-táp' sem mindenható! Szerinted régen mivel etették a kutyákat? Mert szerintem tuti nem speckó összeálított husikákkal. Legfeljebb a királyok. Az talán még oké lenne, "csak" baromi sok idő és pénz (főleg ha több kutyád van). Hanem valami "szemét maradékkal". Talán annyival volt jobb, hogy régen még az ételekben kevesebb volt a mesterséges cucc, vegyszer, de ugyanúgy nem kutyának való volt.
2012. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

én igazából azt nem értem,hogy pl a mamámék is a kutyáikat konyhai koszttal etetik és mindegyik 14-15 évig élt és egyik se volt soha beteg,oltáson kivül máskor nem vitték még orvoshoz..


most is van 3 kutyájuk 2 nagytestű és 1 közepes testű egészséges mind a közepes testű 9-10 éves

a másik kettő 4-5..


mi pedig minőségi kajával etetjük a kutyáinkat még is előjön egy bélgyulladás,allergia vagy bármi más..

2012. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
40 éve vett édesapám anyukámnak egy Német dogot,ami kiállításokon többszörös díjnyertes lett,és rántott levest,meg tejbegrízt evett kölyökkorában,akkoriban még nem voltak ezek a flancos tápok.A kölykei is ilyeneket ettek,vittek belőle még az akkori Jugoszláviába is,az is kiállítási kutya lett.
2012. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy mindent módjával. Kap rendes kutyatápot is, és kap emberi kosztot is keverve a táppal.

Imádja mindkettőt.


De ha arról lenne szó, hogy nem tudom megvenni a normális tápot, és vagy a tescós, vagy a házi koszt, akkor a házi koszt mellett voksolnék. Így változatosan is kap enni, szereti is mindkettőt, és nem is kerül annyira horror árakba a kutyatáp. Nem ezen spórolok, de azért nem adnék neki csak házi kosztot sem.

2012. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a véleményem, hogy régen sokkal egészségesebb kutyák voltak. Nem bántom azokat sem, akik cáfolják ezt, ez az egyéni véleményem. Mindig tartottunk kutyát gyermekkoromban is, fiatalkoromban is, és most is van. A régiek hírből sem ismerték a tápot. Házi kosztot kaptak, a sertések moslékából is gyakran ettek. Nagyapám mindig a tornácon reggelizett, uzsonnázott, a szalonnájának a bőrét, vagy a kolbásznak a végét mindig a kutyának lökte. Olyan jóízűen kapta be az eb, hogy na. Édesanyám, nagyanyám mindig bővebben főzött, a kutyának is jutott mindig az ebédből. Mindent megettek, semmi bajuk nem volt. sokáig élt mind, 16 éven felül haltak meg mindannyian. Volt köztük puli, kuvasz, farkaskutya. A pulival dolgoztunk is, hajtotta a nyájat. Nagyon jó kutyák voltak. a legelső kutyát soha be nem oltatta nagyapa. szegények is voltak, tanyán laktak, nem járt orvos arra. Mégis az a kutya volt a legszívósabb. Most egy labrador keverékem van, ami sajnos/hála istennek ismeri a száraztápot. Általában ő is maradékot eszik, bőven főzünk, de ha úgy adódik kap egy marék tápot. Szereti szereti, de ő már többször volt beteg. Most hatéves, de már látszik hogy vénül. szóval régen minden más volt, a tiszta táppal etetés meg végképp nem jó szerintem.
2012. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!