Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1év múlva költözünk ki Németor...

1év múlva költözünk ki Németországba! Van egy Staffordshire Terrierem és szeretném ki vinni! Ez megoldható lenne? Mert elvileg veszélyes EB és nem lehet ki vinni. És hogy semmilyen úton módon nem lehetne?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogod tudni, igen veszélyes ebnek számít, és tilos az országba vinni, ezt nagyon komolyan veszik. Ne kockáztasd meg, nehogy a végén elvegyék tőled.
2012. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És semmilyen módon nem lehetne ki játszani vagy bármi? Nem hiszem el hogy ha normálisan meg van nevelve megvan minden oltása ivartalanítva van kutyaútlevele van chipje van akkor se lehet? Ez sztem nagyon nagy hülyeség!!! mármint nem az amit te írtál hanem a jogszabály... És ha netán a határon át lett víve akkor utána se lehet valahogyan megoldani?..
2012. szept. 17. 07:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Te mész az ő országukba, neked kell az ottani törvényekhez igazodni, nem ők fognak jófejkedni veled. Vagy mész a kutya nélkül, vagy itthonmaradsz a kutyával.
2012. szept. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát ja.. De olvasom a német fórumokat és elvileg nem minden esetben tilos az import! csak kérvényezni kell!
2012. szept. 17. 08:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor kérvényezd, de csak úgy nehogy kividd a kutyát, mert akár el is vehetik és elaltatják (lásd az ír kutya esetét, ahol ír állampolgárságú embertől vették el az amstaff típusú kutyáját, és csak úgy elaltatták).
2012. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy ne lehessen kivinni. Voltam már Németo-ban és ott is vannak amstaffok.
2012. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas a témában de érvényes kutyaútlevéllel, csippel megfelelő oltásokkal kétlem hogy ne lehetne kivinni, hacsak valami ottani törvény nem szankcionálja. Gondolom előny lenne ha a kutyának mondjuk lenne egy engedelmességi vizsgája. :/
2012. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ki mondja meg hogy veszélyes e? Külföldön használnak már 1-2 pittbullt mentő munkára.. már nálunk is hajlanak arra hogy az a kutya veszélyes aki úgy is vieselkedik.. nem fajta függő van vérengző öleb és van halál nyugott amstaff.. Nekem 3amerikai bulldogom van azok veszélyesek ? ..
2012. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele! az a kutya agresszív akit arra nevelnek és ez tökmindegy hogy tacskó vagy éppen pit! Akkor kissé megnyugodtam hogy talán van rá esély fél év múlva megyünk is kutyasuliba :)
2012. szept. 17. 12:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy Németország melyik felében akarod kivinni..Itt utánanézhetsz: [link] Úgy tudom,hogy az adó nagyobb erre a fajtára,a Bullterrier-re mindenképp óriás,9OO Euró körül van évente...
2012. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!