Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutya tüzelésének első...

Mik a kutya tüzelésének első jelei?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva megyünk versenyre, megőrülök ha elkezd tüzelni. Az előbb nézegetem a kutyát, benti kutya ezért itt fekszik mellettem, és olyan fura a "bigyója" :) 9 hónapos, még nem tüzelt, úgyhogy nem tudom mihez hasonlítani. Picit mintha nagyobb lenne mint szokott, és ha így jobban belegondolok ma meg tegnap is séta közben nagyon örült neki 2 kankutya. Remélem csak beképzelem. Egy hét múlva ugye már egyértelmű lesz, hogy tüzel vagy sem, nem akarom úgy elvinni?

2012. szept. 16. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos el kell keserítselek, pont a "micsodája" duzzadása az első jele a tüzelésnek, majd a vércseppek megjelenése, bár, ha rejtetten tüzel a kutya, lehet, észre sem veszed a vért, mert tisztogatja magát. Kiállításra TILOS vinni tüzelő kutyát, kizárják!
2012. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tilos, és nem is viszem semmiképp ha tüzelni fog. Csak nagyon készültünk, már fél éve. :(
2012. szept. 16. 21:35
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Nyugtalan, nyüszög, esetleg énekel (vadászkutyák), állandóan nyalja magát. És jellegzetes szaga is van, sokat alszik. Aztán napokig "menszesze" van, végül olyan négy-hat hét múlva abbahagyja. Ez idő alatt se orvoshoz, se kutyaiskolába, se rendezvényekre nem lehet vinni.
2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pfff, kedves előző, ne ijesztgesd már a kérdezőt, ált. 3 hét a tüzelés, nem 6! Gondolj bele, 10 hétre a kölykök is megszületnek, ha az első fedezés sikeres, és ebbe a tüzelést is beleszámoltam.
2012. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja! Orvoshoz meg lehet vinni, mert mi van, ha gond van ne adj Isten?
2012. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

pf.. A tüzelés 3 hét, az első amikor még nem igazán hagyja magát, a másodikon hagyná magát a kanoknak, a harmadik meg már a lecsengése az egésznek, olyankor már a kanokat se érdekli nagyon..


Dokihoz meg egyértelmű, hogy lehet vinni, csak nem árt odaszólni, hogy tüzelő szukával mennek. Legalábbis a mi dokinknál ez a szokás..

2012. szept. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Aszongya 4-6 hét. Te itt is pont ilyen szakértő vagy, mint az én kérdésemnél, kedves 77 %-os.


Ez bizony tüzelés lesz: duzzadt péra, levertség, sokat alszik, sokat nyalogatja a péráját, majd az első vércseppek megjelenése. A tüzelés átlag 20 napig tart. Az első szakasz 8-9 napig tart, addig nem engedi magára a kanokat, A következő öt napban viszont már tűri, sőt akarja a kanok közeledését, végül lassan levonul a dolog, megszűnik a váladékozás.

2012. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

kispalikee köszönöm!


Pont azt szerettem volna írni, hogy a kutyáknak (és más nőivarú állatoknak) szeméremteste, más néven pérája, és nem bigyója vagy micsodája van.

2012. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért a 'se orvoshoz nem lehet vinni' is odab-sz. Elképzelem a szitut, hogy a tüzelő szukát megkérdezik, a gazda meg nem viszi el orvoshoz, mert tüzel. Micsoda sötétség...
2012. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó jó, de hétvégére egyértelműen fogom látni hogy mi van? Nem foglalkozok tenyésztéssel és eddig csak kan kutyáim voltak, nem is igazán érdekelt eddig ez a tüzelés dolog. Az elméletet tudom, de gyakorlati tapasztalatom nincs.
2012. szept. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!