Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbulloknál van több típus...

Pitbulloknál van több típus is? Vagy hogy keresek olyat ami nem olyan vaskos izmos kutya lesz? Bövlent

Figyelt kérdés
soha nem akartam pitbullt venni,de a napokban bejött egy a kertbe.azt hittem hogy kölyök még azért ilyen kis vékony.nem volt ilyesztő stb.kiderült hogy már 2 éves kan kutya volt.na mármost amiket én láttok hírdetési képeket hát egyiket se venném meg.hogy keresek vagy édeklödjek ha egy olyat szeretnék aminek vékony lesz a mellkasa és a feje se az az agresszív stb és kb olyan 15-20 kilóra raknám a súlyát?

2012. szept. 17. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
American pitbull terrier
2012. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
De gondold át ötször mielött pitet veszel. 2szer akkora felelősség mint egy másik kutya. Nagyon sok időt igényel.. és a 15kilós is elintéz egy embert... ugyhogy az sem kifogás hogy kicsi.
2012. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem hogy miért nem találok róla akkor egy őszinte cikket.nem tudom eldönteni hogy tartani kell tőle vagy sem.mert ami cikket találok ott ugyan úgy mutatják be mint akármelyik más kutyát hogy családbarát stb....
2012. szept. 17. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan mint a többi normális kutya csak több törődést és odafigyelést és mozgást igényel. Ennyi az egész. Jah meg erősebb "falkavezért". Vegyél pitet de akkor egyből irány a népszigeti vagy a cerberos kutya ovoda utána meg az iskola és egy kezedbárány lesz. Csak akkor veszélye ha nem vagy roszul foglalkoznak vele.
2012. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem egészen értem milyen az az agresszív fej...

de 15-20kg súlyú kutyát még találni a game állományban. azok nagyjából ugyanúgy néznek ki, mint régen.

[link]

2012. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy örök érvényű igazság, minden kutyára jellemző, hogy ha nem foglalkoznak vele eleget, ha nem tanítják, ha nem szocializálják -pláne mindezt helyesen, szakszerűen- akkor minden kutyából kitör a fenevad és kezelhetetlen lesz.


Másrészről minden kutyafajtának megvan a maga habitusa, vérmérséklete. Vannak szelídebb fajták de pl. az őrző-védők egy kicsit határozottabbak, erőteljesebb személyiségük van. A piteknél egy kicsit alacsonyabban van az ingerküszöb. De ezt lehet orvosolni. Ez nem jelenti azt, hogy egy vadállat lesz akkor is ha foglalkozol vele. Azok, akik kutyaviadalokkal foglalkoznak na meg a média is alaposan ráraktak egy lapáttal a fajta hírére.


Nekem a személyes tapasztalataim jók. A környékünkön van egy nagyon szép pit, a gazdája midig pórázon vezeti, nagyon nyugis, bírja a többi kutyás is, meg a többi kutyával is jól kijön.


De láttam olyat is, hogy a gazdi behozta egy olyan házba ahol sok kutya volt de a pit szépen nyugiban elvolt, oda se figyelt a többi kutya izgatott rohangálására, csak az új helyet igyekezett feltérképezni.


Szóval csak annyit akartam mondani, jó neveléssel olyan családtag lesz, mint bármelyik kutya, akivel ki lehet menni emberek, állatok közé. De semmiképp nem első kutyának való.


És, ami nagyon fontos! Semmiképp sem szabad szaporítótól venni csak lelkiismeretes tenyésztőtől.Ezt onnan tudod megállapítani, hogy a szaporító csak a kutya vadságáról, gyilkos ösztöneiről hőbörög, a tenyésztő meg a kutya előnyös tulajdonságait veszi alapul, és beszél neked a helyes tartásról, a helyes táplálásról, gondozásról, oltásokról, stb..

2012. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En ciganytol vettem a pitemet. Nem volt az huuu kenneles kutya, de szaporitott sem. Egy jo baratomnak a lanykutyajat csinaltatta fel egy haverja pitjevel. Hat en megkaptam 8 kolyokbol a legtunemenyesebb fiut. Kis koraban(bar meg mindig kb kicsi) is eleg vaskos volt mostanra kb mint efy tank. Egyutt szoktunk futni de sose huzattam vele sulyt. H kell e tolet artani? Neveles kerdese ahigy sok helyen ugyanezt hallod. Az en kis Brian(o a kutyam, tisztelges a familyy guy elott) kutyam ltamadta anyamat egyszer. O rogton el akarta adatni. Aztan vegul elfelejtette mindani h 2 fulet 2 iranyba huzta. Es a kutya ugye nem hafyta. Na en ezt kineveltem belole (A VEREST FELEJTSD EL) mostmar a regi sulimba amikir setalni viszem elsosok etetik meg ot a kkezukre ra se hederit. Brian 8honapos en 16 vk. Ugyhogy ha ennel udisebb vagy nkd is menni fog. Vagy nem. Egy pitet nem lehet csak ugy megvenni. Mi pl mi.den nap 6 irat setalunk. Vagy faluba vagy erdibe. Nincs is annal jobb. Perstw a hat ora az 3db 2oras setaracan sztva. Bocs az urasom minosegert dw telorol vagyok.
2012. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!