Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűbben tanítható utasítá...

Egyszerűbben tanítható utasítások?

Figyelt kérdés
Valaki tud valami parancsot amit kutyának meg lehet tanítani? pl marad, vagy ugat.. vagy valami. légyszi írjátok is le hogy hogyan kellene csinálnom. köszönöm! :)
2012. szept. 18. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én például a pacsit úgy tanítottam meg a kutyimnak,hogy a kezembe vettem egy jutalomfalatot,és összemarkoltam.A kutya elkezdte dörzsölni a markomat,és én a másik kezemmel megfogtam a lábát,és mondtam,hogy pacsi.Majd odaadtam neki a jutalom falatot.
2012. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na, a marad pont nem tartozik az egyszerűbbek közé, az már megkíván némi fegyelmet a kutyától és egy kis tekintélyt a gazdától. :) Én most a 3 hónapos kiskutyámat integetni tanítom klikkeres formálással.
2012. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én a "marad" parancsot tudtam a leghamarabb megtanítani a kutyusnak. :) Szerintem az a legfontosabb, hogy minél fiatalabb legyen a kutyus, mert kicsinek még nagyon fogékonyak. Persze soha nem késő elkezdeni.


Fekszik, ül parancsot tudja? Vagy még azt sem?

2012. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az ugat is egyszerű, ráveszed valahogy az ugatásra és megerősíted. Amikor már megy, akkor pedig hozzá kötsz egy parancsszót, pl "ugat", és innentől csak akkor fogadod el, ha utasítottad rá.
2012. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem olyat, hogy "marad" fölösleges tanítani a kutyának, hisz ha azt mondod, h "ül", akkor elvileg addig kéne ott ülnie, míg fel nem oldod a parancsot. Ugyanígy a feksziknek is így kéne működnie. A 101 kutyatrükk című könyv et ajánlanám neked. Egyébként a pacsi, az integetés, a piruett, az apportozás és az akadály átugrása is egyszerű.
2012. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A marad szó igen is hasznos dolog. Ennyi erővel a fekszik sem hasznos, elég ha ül a kutya?
2012. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

a fekszik és az ül már megy

hogyan tudnám ugatásra bírni?

2012. szept. 18. 10:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát azt te tudod, hogy mitől ugat a kutyád. Van amelyik már attól is ugat, hogy figyel rád te meg nem adsz neki semmi utasítást és türelmetlenségből rád vakkant. Van amelyiket cukkolni kell hozzá, van amelyiknek elég egy kicsit az arcába fújni.
2012. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De miért akarod, hogy ugasson parancsra? Az ugatás parancs inkább feleslegesebb, mint a marad.
2012. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ül meg a fekszik két külön dolog. A maradnak azért nincs értelme, mert a kutya addig ül és fekszik, amíg a parancsot fel nem oldod. Ennyi.
2012. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!