Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legálisan szeretnék kiskutyáka...

Gulyás Béla kérdése:

Legálisan szeretnék kiskutyákat hozni magammal Angliába. Tudnátok segiteni, hogy milyen követelményeknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom jan 1én változott a törvény. Angliában milyen tennivalók vannak, ha mindezt legálisan szeretném tenni? Mielőtt félreértenétek, profitszerzés céljából természetesen, de normális körülmények között. Imádom a kutyákat

2012. szept. 18. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen chippet kell beültetni a kutyusba. Meg útlevél is kell neki.
2012. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen.

Amikkel eddig tisztában vagyok:

- Max 5 kutyus jöhet

- Mindenkinek chip, oltások, útlevél

- Bolhátlanítás, és veszettség elleni oltás után jöhetnek csak.


Vajon kinti céget kell alapítanom? A törzskönyv vajon nemzetközi e? Mi a leghumánosabb módja ennek?

2012. szept. 18. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Angliában nem fialnak a kutyák?
2012. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem kell csinálnod egy céget anélkül nem tudod legálisan megoldani, számlaképesség kell. De kinek akarod eladni a kiskutyákat? Mert általában azok kisállatkereskedésben végzik.
2012. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Neeem, tenyésztőktől vagy magánemberektől veszik! Itt vagyok egy ideje. Csináltam piackutatást....:)Már rég itt lennék a kutyusokkal, ha tudnám pontosan, hogy, hogy lehet ez legális...
2012. szept. 18. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:

biztos kell cég, hogy számlát tudj adni. A kicsiknek az kell amit leírtál (chip, útlevél, féreghajtás)

A törzskönyv ami itthon van az FCI tk.. Angliában nincs FCI a törzskönyvet honosíttatni kell ( ez elég hosszú, több hónapos folyamat)


Alapból nemigazán értem mit akarsz. Tenyésztők így nem adnak el kutyát ha kereskedni akarsz. Max szaporítók de az Angliában is van bőven.

Ha csak szállítani akarsz arra pedig van jó pár cég már

2012. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A törzskönyvvel kapcsolatban legalább eltudok indulni, bár sajnos ez nem túl jó hír.

Utána nézek a honosításnak... Még egyszer köszönöm

2012. szept. 18. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
az export törzskönyvet itthon kell kikérni, és az pár nap alatt megvan. csak a bibi benne az, hogy le kell adni hozzá az uj gazdi nevét, és cimét. A kiskutya honositását már a gazdája intézi. Egyébként az Europuppy vásárol fel igy kiskutyákat. Van egy hirdetési oldaluk, jelentkezik érdeklődő, foglalóz, ők elmennek a kiskutyáért, kifizetik a, és kijuttatják az uj gazdához. Én azért nem tárgyaltam velük anno, mert nem lehet tudni kihez, hova kerül a kölyök.
2012. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jikanv ***** válasza:
It olvashatsz rola mi kell ahhoz hogy legalisan behozd angliaba [link]
2013. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!