Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami komolyabb baja a...

Lehet valami komolyabb baja a kutyámnak? : /

Figyelt kérdés
pár napja történt hogy össze verekedett egy másik kutyával aki csúnyán elintézte. hívtunk állatorvost hozzá aki azt mondta hogy nem varrja össze a nyílást a fején mert már látja h kezd össze húzódni szóval nem nyúl hozzá. adott jó pár injekciót is neki. azóta kicsit erőt vett magán de már megint nincs semmi életkedve szegénynek.. bevan zárva mert nem szeretnénk hogyha porba fetrengne a sebeivel vagy hasonlók.. most hogy kiszeretnénk engedni hátha mászkálni szeretne nem akar ki se jönni hiába hívjuk fel se áll ránk se néz :S nagyon aggódunk miatta.. elaltatni se szeretnénk ugye erre nem lesz szükség? :S ha valakivel történt hasonló kíváncsi lennék mi a tapasztalata. Előre is köszönöm.
2012. szept. 19. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Vigyétek be egy normálisan felszerelt rendelőbe, ahol ellátják rendesen, de ha más nem, legalább hívjátok fel a dokit, hogy gáz van, nézze meg.

A bezárás az ugye nem azt jelenti, hogy napokig csak percekre engedtétek ki? Sétálni ugye vittétek, próbáltatok vele foglalkozni, hogy ne unja halálra magát és ne depizzen be még a sérülései mellé?

2012. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hogy vittük volna sétálni mikor fel se bír állni szegény.. amúgy igen foglalkoztunk vele ahogy csak tudtunk most is kinnt voltam hozzá de mintha ott se lennék.. nem érdekli semmi :S
2012. szept. 19. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ekkora távolságból senki nem fog tudni neked segíteni. Vidd el állatorvoshoz!! Keletkezhetett a verekedés során belső sérülése, úgy értem volt olyan szituban vagy csak összekaptak és kilyukadt egy-két helyen?
2012. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tud mászkálni, akkor tud sétálni is.

Mondjuk én biztos nem zártam volna ilyen állapotban egyedül sehova, ha összeverik, akkor még a kinti kutya is megérdemli, hogy a családdal legyen... :/

Mindenesetre ez nem változtat a tényen, hogy dokihoz kell vinni. Vinni, nem kihívni, mert ha nagyon összeverték, akkor ránézésre, műszerek nélkül nehéz megmondani, mi baja van, és felszerelés nélkül nehéz kezelni is.

2012. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hovarju ***** válasza:

hogy néz ki a sebe? valóban gyógyúl, esetleg büdös, gennyes?

Szerintem mindenképp vigyétek el egy jól felszerelt rendelőbe, ahol meg tudják rendesen vizsgálni.

Lehet, hogy lett más sérülése is, ami nem látszik. Ha esetleg "csak" kicsit magába fordult a bunyó miatt, és egyébként gyógyul,akkor is jót tenne neki egy lapos vizsgálat.

Jobbulást a kutyusnak.

2012. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:
*bocs nem lapos = alapos.
2012. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintünk gennyes :S de már 2x is hívtunk állatorvost és azért hívtuk mert nem tudjuk a kutyát bevinni.. és az az igazság hogy semmi pénzünk nincs a kezelésre így is úgy voltunk a dologgal hogy kihívjuk a dokit még ha az utolsót is kell oda adni amit meg is tettünk....:S és tisztába vagyok vele hogy így nem tud senki segíteni csupán érdekelt hogy történt-e valakivel hasonló.. és szerettem volna tudni hogy sok idő míg felépül?!!
2012. szept. 19. 13:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 19. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!