Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszer végleg elalszik?

Egyszer végleg elalszik?

Figyelt kérdés

Egyre mélyebben alszik a kutyám, és mivel nem hall, kivéve a magas zajokat, nehéz is felébreszteni. Én pl. a lábamat szoktam ütögetni, így fokozatosan felébred rá és nem csak felijed.

El fog pusztulni? :( Ez már előjel? :'(


2012. szept. 19. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb minden élőlény elmúlik, erre te magad is tudod a választ. Az idősebb kutyusok pedig többet alszanak, mint a fiatalok.
2012. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az is előjel, ha megszületik a kiskutya, onnantól kezdve biztos, hogy el fog pusztulni. Minden kutyának ez a sorsa. De még ne kezdd el ásni a sírját csak azért, mert többet alszik és rosszul hall, ezek önmagukban nem problémák, természetes velejárói az öregedésnek.
2012. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most beteg a kutyád vagy mi ?
2012. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ne ütögesd, nem kő ő. Simogasd, arra is felébred, viseld iránta türelemmel!


Az én kutyám két évvel azelőtt kezdett nagyon sokat aludni, keveset mozogni, míg el nem hunyt februárban a kandallónk előtt. :( Egy évvel előtte meg már csak a nagyon hangos szavakat, dolgokat hallotta meg. Szóval foglalkozz vele többet, vidáman(!), az is képes kitolni az élethosszát hónapokkal! De ha fárad, hagyd pihenni.

2012. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem a kutyát ütögetem, hanem a lábamat :)

Hogy sikerült feldolgoznod hogy elpusztult a tiéd? Már lassan 16 éve velünk lesz, nehéz lesz elengedni :(

2012. szept. 19. 14:25
 6/7 anonim válasza:

Ne haragudj, félreolvastalak. :)


Hát az enyém közepesnél nagyobb termetű kan volt (staffordshire terrier), 14 éves és 2 hónapos volt, amikor elpusztult.

Nagyon nehezen dolgozom fel a mai napig az elvesztését, Néha még ma is könnybe lábad a szemem, ha rá gondolok. Nem akartam elhinni, hogy elment. 3 hónappal a halála előtt ugyanígy le volt gyengülve, nem bírt felkelni napokig, de felépült, megerősödött azóta, ha lehet így mondani öreg létére. Így reggel még elvittem az állatorvoshoz, mert megint nagyon le volt gyengülve, de akkor nem gondoltam semmi rosszra. Kapott vitaminokat, immunerősítőket. Még felüldögélt kétszer nagy nehezen. Hazatérve lefektettem a kandalló elé és betakartam két jó meleg pléddel, mert alacsony volt a testhőmérséklete, állatorvos mérte.

Aztán az ebéd után visszatérve hozzá, letérdeltem mellé a földre, elkezdtem simogatni, akkor vettem észre, hogy a szeme élettelenül mered a semmibe. Nem kívánom senkinek. Szép élete és szép halála volt. Jövőre szeretnék egy másik csahos társat, 12 éves voltam, amikor megszületett nálunk, egyszóval együtt nőttünk fel. Nagyon hozzászoktam, hogy minden élethelyzetben velem volt, együtt is sportoltunk fiatalkorában.

Ha ő elmegy, legyen melletted a barátod/barátnőd és a család, így valamivel könnyebb lesz feldolgozni, ha már nagyon a társad a kutya.

2012. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 14:56


:(

2012. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!