Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemző a spánielekre?...

Mi jellemző a spánielekre? Kant vagy szukát válasszak inkább?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
4lábuk van nem túl nagyok és szőrősek...
2012. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit bővebben :)
2012. szept. 19. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

igazi vadász kutyák, nagy a mozgás igényük és minden híreszteléssel ellentétben nem éppen panel kutyának lettek kitalálva. Bár a toy spánielek vagy az amerikai cocker még talán.

tessék itt egy jó cikk: [link] szépen leírja a betegségeket, azt, hogy mire van szüksége a fajtának stb

Igazán, hogy szuka vagy kan az kb mindegy egy szuka is lehet nagyon domináns és nehezen nevelhető míg a kanok között is sok a nem domináns, könnyen tanítható nem makacs példány. Ez inkább egyed semmint nem függő.

2012. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra akartam célozni hogy ugyan olyan kutya mint a többi. A kutyáknál a viselkedésük energia és nevelés kérdése. Nem fajtáé. kan és szuka között van különbség. A kanok hajlamosabbak az agreszióra más kanokkal (persze jó neveléssel ez is megoldható) A szukákkal tüzelés esetén van/lehet probléma. Macerásabb a sétáltatás mert ha vérzik haza vezetheti a kanokat. Persze a kipakolás megoldás erre.
2012. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
na ha a viselkedés nem fajta függő akkor nem is értem miért vannak fajták... szerintem azért jó nagy különbség van egyes fajták alap viselkedése mögött, és vannak bizonyos jellemvonások amik egy fajtában megvannak a másikban nincsenek. Sőt vannak szituációk is ahol egy adott fajta egyedei hasonlóan reagálnak. szóval én azért nem mondanám, hogy a nevelés minden, igen sokat számít de az adott fajta igényeit figyelembe kell venni, pl soha nem lesz egy agár olyan mint egy border bárhogy is neveled (ez sarkalatos példa de igaz...)
2012. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igazából kezdő gazdi vagyok és nem tudom hogy ideális lenne e így. társasházban lakunk kicsi kerttel de mennénk mindennap sétálni és futni is elvinném magammal.
2012. szept. 19. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel az elmúlt években divat lett lakásban tartani, ezért sok szaporító ráállt a "termelésére". Az ilyen kutyák nagy része labilis. Az ismerősi körömben is van pl egy kan, nagyon agresszív, állandóan morog. Hasonló a helyzet pl a Beagleökkel is. Ezért ilyen kutyát csak tenyésztőtől vennék!!
2012. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hovarju ***** válasza:
Keresd meg a spániel fajtamentőket. Ők fognak tudni segíteni a választásban.
2012. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két spánielünk van,hét és nyolc évesek.Nagy mozgás igényű,temperamentumos,néha makacs akaratos,de ugyanakkor imádnivaló kutyák.Ha valóban ez a fajta tetszik,én is azt ajánlanám hogy keresd fel a spánielmentőket,ők majd bemutatják neked a fajtát és el tudod dönteni tényleg képes vagy e,egy ilyen kutyát tartani vagy sem.
2012. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is van egy spánielem. Néha akaratos, de nagyon aranyos tud lenni. Kell vele foglalkozni, mert elvan ő, csak lehet eltűnik egy cipő néha. A miénk szeret labdázni. Hihetetlenül okos, és ha nem figyelsz, ezt ki is használja: például simán megsajnáltatja magát. Kint is, bent is elvan. NAGYON ERŐS, ezt kevesen írják, vagy tudják róla. Éber, figyelmes, és a miénk nagyon jó házőrző, ha bent van és áll valaki éjszaka kint a kapuba, észreveszi és ugat!
2012. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!