Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék de milyet?

Kutyát szeretnék de milyet?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk szóval kis testűt. Reggel 6:15kor levinném de csak egy 15percre, majd 13kor kb 30percre majd 18kor is minimum 2óra hosszára de lehet több ilyenkor lent vagyok a barátokkal.

Igazából nem tudom hogy ez az idő beosztás jó e így mert nem nagyon menne másként.

Mert inkább nem kell kutya ha neki nem jó.

A kutyusról: kis testű legyen, bújós barátságos, nem tudom hogy kis kutyával lehet e futni mert szoktam és vinném őt is nem gyorsan. Meg még nem volt kutyám nem igazán tudom hogy kéne gondozni de szernék

akinek lakásban van az írja le milyen időként viszik le hogy és mennyi időre. normális választ ha valami nem egyértelmű szolj


2012. szept. 19. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt hóban-fagyban, napsütésben, esőben betartod, akkor gyakorlatilag bármilyen kutya szóbajöhet. Annyi kiegészítéssel, hogy este még egy eü séta esélyes lenne, bár meglátod hogy bírná este 8-tól reggel 6-ig, lehet h nem lenne gond.

Amíg kölyök, addig persze sokkal sűrűbben le kell vinni (nagyjából 2 óránként egészen addig, amíg a hólyagja nem lesz akkora, hogy kibírjon hosszabb időt is).

Ja és annyi még, hogy az esti 2 órás sétánál/játéknál a kutyával ajánlott foglalkozni, nem szabad abba a hibába esni, mint a legtöbb gazdi, hogy lemennek, a kutyák játszanak, ők pedig trécselnek és sokszor azt sem látják merre van a kutyájuk...

Fajtatisztát szeretnél mindenképp? Mit szólnál egy kistestű menhelyi keveréknek, ha nem rajongsz egyik fajtáért sem? Vagy van vmi elképzelésed azért? Biztos vannak olyan fajták, amik tetszenek...

2012. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösszi a választ! És igen kihagytam hogy este is levinném nyolc után. Keveréket nem szeretnék, fajták hát nincs de olyasmi kéne ami elvan az ölemben ha ép tanulok vagy ha lemegyek akkor futkározik játszik.
2012. szept. 19. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valami bischon féle vagy esetleg kínai kopasz kutya (van szőrös változat is, de a kopaszak nekem szépek).
2012. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Uszkár. Van törpe változat is, hypoallergén, nem hullajtja a szőrét. Kedves kutya, intelligens, és könnyen kezelhető.Első kutyának tökéletes. Mielőtt kutyát veszel, azért tájákozódj egy kicsit velük kapcsolatban. Olvass fórumot, könyvet, stb...

Könyvek:

Jan Fennel összes műve

Korom Gábor- Neked ugatok

2012. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösszönöm mindenkinek!
2012. szept. 19. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Uszkár, illetve a különböző kistestű kutyák.

Bár első kutyának mindig legjobb egy menhelyes keverék...

2012. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!