Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy erős Bullmasztiff lehet...

Egy erős Bullmasztiff lehet erősebb, mint egy Rottweiler?

Figyelt kérdés

Bocsánat a butyuta kérdésért!

De ma sétáltattuk barátom Rotiját, és láttunk egy BIVALY ERŐS IZMOS BULLMASZTIFOT. erről beszélgettünk,hogy melyik fajta lehet az erősebb,de nem jutottunk düllőre

Nem akarjuk őket össze engedni,csak kiváncsi vagyok a véleményekre.

Szerintem egy Bullmasztif erősebb.


2012. szept. 19. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
súlyban van köztük egy 10es :D
2012. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem pontos a kérdés. Mit jelent, hogy erősebb? Verekedésnél nem az számítana. Minél nagyobb egy kutya, annál lomhább.
2012. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért ezzel a lomhával egy 90cm marmagasságú ír farkas és orosz agár vitatkozna. :-)


A bullmasztiff fizikailag erősebb. Tömegesebb, erősebb a harapása. Igen, valamivel lomhább, mint a roti. De szerintem 10-ből 7x a bullmasztiff nyerne.

2012. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy egyáltalán nem a méret meg a súly a döntő, hanem a fellépés, a vehemencia és főleg a harci tapasztalat. Volt egy középtermetű keverékem (58 cm magas, 40 kg) sajna nagy verekedő volt, minden kutyának nekiesett amivel csak találkoztunk. 8-9 éves korára az öreg egyszerűen verhetetlen lett. 9 éves volt, mikor séta közben egy kerítésen kiugrott egy bazinagy rottweiler, kétszer akkora volt mint az én kutyám, magamban már temettem is a pajtit, hogy na itt a vég, a szemem láttára fogja kicsinálni. A rotti jött, támadott, rövid dulakodás után viszont az én kutyám került felülre, harapta a nyakát, a rotti meg nem tudta lerázni (én meg közben csapkodtam a pórázzal visítva, de ez nem ide tartozik). Aztán a rotti valahogy szabadult és elrohant, a kutyám meg utána. Még jól meg is kergette. Ha nem a saját szememmel látom el se hiszem. És nem ez volt az egyetlen eset, hogy nála jóval nagyobb és súlyosabb kutyákat lenyomott.

Szóval ezért nincs értelme ehhez hasonló kérdéseket feltenni.

2012. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, ilyen előfordul. Én is láttam már menekülni németjuhászt tacskó elől. Az agarammal pedig a kutyaiskolában addig kötözködött egy vele egyidős 1 éves rottweiler, hogy elszakadt a cérna, nekiment, és a rotit nagyon megtépte, úgy kellett elkergetni róla, a roti meg visított és volt pár vérző seb rajta.


Egy 40kg-os kutya azért nem sokkal kisebb mint egy roti.


Azért átlagban elmondható, hogy azonos vehemenciájú és tapasztalatú kutyáknál igenis számít az erő és a méret.


A bullmasztiff fizikailag erősebb. A harapása erősebb. Az, hogy egy báránylelkű bullmaci összekerül egy tapasztalt verekedő rotival és a roti nyer, egy dolog. De attól még nem lesz erősebb.

2012. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval megtámadta a kutyádat egy 116cm magas és 80 kilós roti hmmm :)

Harapása, testfelépítése erősebb egy bullmasztiff-nak. Verekedésbe meg sokat nyom a latban, hogy melyik a tapasztaltabb, melyik a dominánsabb, lehet, hogy az egyik fel sem veszi a harcot. De többségében a bullmasztiff lenne a nyerő.

2012. szept. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod te mi az a költői túlzás? :P Nyilván nem szó szerint volt kétszer akkora, de ha most egymás mellé állítanám neked a két kutyát, te is azt mondanád, hogy az enyém palotapincsinek tűnik mellette (tudom, hogy nincs ilyen fajta, mielőtt ebbe is belekötne valaki :D). Sokkal szélesebb, izmosabb, magasabb, újságosbódé fejű volt. Ez a lényeg. Erősebb volt, ezt bárki ránézésre meg tudta volna mondani. Eszerint újragondolva a kérdést, lehet erősebb. Nem jól válaszoltam. Lehet az egyik vagy másik fajta erősebb, de ez egyáltalán nem garancia arra, hogy egy verekedésben győzne.
2012. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Azt honnan veszitek, hogy a Bullmasztifnak erősebb a harapása? Én úgy tudom, a Rottié a legerősebb.
2012. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. A NatGeo is lemérte 4 fajta harapását, de több tudományos mérés is volt már erről.

A NatGeo-n az eredmény az volt, hogy a pitbull és a németjuhász harapása közel azonos, a rottweiler 1,5x erősebb ezeknél, a bullmasztiffé pedig 2x olyan erős mint a rotié.


Egy 58cm marmagasságú 40kg-os kutyánál a rottweiler nem sokkal nagyobb, hiszen egy kifejlett nagy méretű kan átlagosan 65-68cm marmagasságú és 45-50kg.

2012. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!