Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kiskutya önbizalmát...

Félős kiskutya önbizalmát mivel lehet fokozni?

Figyelt kérdés
4 hónaposan került hozzánk,most 5.5hónapos.Alakul valamit,de nem az igazi.Lassan megszokhatná,hogy itt nem bántja senki.Kutyáktól nem fél,teljes nyugalommal megy oda a legnagyobbhoz is a suliban.Ha játszanának vele,és a méretkülönbségből adódóan kicsit durvul a nagy,de elég ha csak a lábát teszi rá egy roti,már húzódik vissza.Ez ugyan mellékes,mert nem fél tőlük,csak kényes.De emberektől igen,egy hirtelen mozdulat és már farkát behúzva menekül.Ha hívjuk,jön boldogan,de biztos távolságban lefekszik és az istennek se jön tovább.Megvárja míg odamegyünk.Egy tiszta,egészséges kiskutya volt mikor elhoztuk,nem tk-ves,de a szülei igen.Ismerem a vérvonalát.Nem genetikai a probléma.Nem hiszem hogy bántották,de mi más lehet?
2012. szept. 19. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél, az bántástól vagy nagyon ingerszegény környezettől lehet leginkább. Bízni majd akkor fog bennetek, ha biztos vezetőt lát bennetek, akik képesek irányítani, őt és a környezetet egyaránt. Furcsa vagy sem, a bizalom határozottsággal építhető leginkább :) Ha valamit mondasz a kutyának, az legyen úgy. Ne feküdjön le tőletek messzire, és semmiképpen se ti menjetek oda hozzá ilyenkor, hanem menjen oda ő, falattal vagy pórázzal rásegítve, az mindegy, csak a végeredmény az legyen, amit elképzeltél. Minden ilyen szituáción így kell átsegíteni, hogy csinálja meg, menjen át rajta, különben nem fogja látni, hogy nem történik baj, ha azt csinálja, amit mondtok.

A hirtelen mozdulatokat meg majd egyszerűen megszokja, csak ne reagáljatok rá, ha félelmet mutat olyankor. Meg egyáltalán, soha ne babusgassátok, simogassátok, ha fél, még szóban se dicsérjétek meg gügyögjetek, mert azzal csak azt erősítitek, hogy igen, okos vagy, most félni kell, ez egy rettentő veszélyes helyzet.

2012. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó basszus,hogy ilyen hülye legyek!Itt írkálom a tényleg okos dolgokat,tanácsokat,mert tényleg értek hozzá.Az életem a kutyákról szól.De nem esett le a sajátomnál.Bocsi ez most bután,hangzik,de simán lehajolok simizni babusgatni mikor fél,pedig én magam is írtam már valakinek hasonlót mint most te nekem.Köszi.Leesett.De hogy a családot hogy győzöm meg,ne nyúljanak hozzá mikor néz azokkal a hatalmas "bocs hogy élek" tekintettel...!?
2012. szept. 19. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ilyen. 4 hónaposan fogadtam be menhelyről. Nem hiszem, hogy bántották. Ott az egész pici kutyák fölött infralámpa lógott, szóval nem úgy tűnt hogy egy állatkínzó hely lenne. Egyszerűen csak nem tudott emberekhez szocializálódni.


Soha egy kutyámnál sem tapasztaltam ekkora bizalmatlanságot, mint nála. Eltelt azóta 5 év, és a helyzet sokat javult, de sajnos ő soha nem lesz olyan, mint a többi kutyám. Elég egy hirtelen mozdulat, hogy összerezzenjen. A labdát soha nem hozza oda nekem, hanem tisztes távolságra dobja le. Néha meg rájön a bújhatnék, olyankor alig bírom levakarni, löki el a többi kutyát, bebújik a karom alá, már-már erőszakosan. De az az ősbizalom nincs benne felém.


Azt sugározta éveken át felém, hogy tulajdonképp nem érdeklem túlságosan. Sokkal jobban érdekelték a kutyáim, mint én. Sokkal előbb megtalálta velük a hangot.

Rájöttem, hogy Ő nem tud emberül. Tőle tanultam meg, hogy a kutyák azért annyira csodálatosak, mert hihetetlen, mennyiféle emberi gesztust, hanglejtést, mimikát vesznek át tőlünk. A menhelyi kutyám pedig nem. A többi kutyám már-már embernek hiszi magát, ő viszont pontosan tudja, hogy nem az én fajom. Jelez nekem, de nem értem. Jelzek neki, és ő sem ért meg engem. Két külön nyelvet beszélünk. A többi kutyámnak csak ránézek a pofijára és már mindent látok. Megmagyaráznak nekem dolgokat, jelzik, hogy mit szeretnének, és tökéletesen érthető módon. Menhelyi kutyámmal hiányzik ez a kommunikáció.


Nem mondom, hogy jól csináltam vele kapcsolatban mindent. Nem sok időm volt rá főiskola és munka mellett. De abban biztos vagyok, hogy az az első 4 hónap, ami kimaradt a szocializációs időszakból, helyrehozhatatlan hátrány kettőnk kapcsolatára.


A kiskutyák életében az az első néhány hét, szerintem olyan 7 hetes korig rettentő meghatározó. Ha akkor nem foglalkoztak velük eleget, nem hiszem, hogy olyan kutyává válhatnak, mint az én többi kutyám, akikkel még a gondolatom is egy.

2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én azért még bízom benne,hogy rendbe jön.Tegnap fürdettem,végig mormicolta az egészet.A végén jó alaposan átdörgöltem,még gondoltam is rá,hogy most aztán végem,úgy fog menekülni előlem.De nem volt gond hál'istennek,legalább is rosszabb nem lett a helyzet.Látok változást,csak türelmetlen vagyok.Egy idő után az embert kezdi idegesíteni,hogy nem bántjuk,sőt imádjuk és mégis fél.De Akumi válaszában ott a megoldás.Csak butább vagyok mint gondoltam.
2012. szept. 19. 22:37
 5/6 A kérdező kommentje:
De különben a 2. nak is igaza van sajnos.Nekem is volt egy kutyám,11 hónaposan vettem egy disznóólból.Tk-ves tenyészkannak.Tökéletes volt,de egy csomószor azért nem kapta meg kiállításon a címet mert félénk volt,a farkát nem csóválta mint ahogy a fajtának szinte elő van írva.Kitünő 1 nél nem volt rosszabb eredménye,végül CH lett,de nem volt az igazi.
2012. szept. 19. 22:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, a saját kutya mindig más, nekem is voltak már ilyen b*zmegjeim :)) Rá is szoktam, hogy elmondom magamnak a kérdésemeit, mintha vadidegen mondaná, és válaszolok rá. Olyankor érzem, mennyire idegesítő lehet néha, amit mondok :D Mindenesetre örülök, hogy segíthettem :)
2012. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!