Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó használni...

Miért nem hajlandó használni a kutyapelenkát a csivavám? Kizárólag pisilni használja, kakizni nem.

Figyelt kérdés
5 hónapos, a pisivel minden rendben megy rámegy szépen,megdícsérem stb. még egy csepp se megy félre, de a kakival gondok vannak, 10-ből egyszer használja a pelust, nem hajlandó rámenni össze vissza kakil mindenhova a lakásban. Próbáltam ugyanazzal a módszerrel mint a pisit hogy felemeltem ráraktam,odavittem a pelust ahova kakizott, hátha kiválasztott egy helyet, de mindhiába. Ja és ha leszidom tüntetőleg rámegy a pelusra és pisil egyet rá mintha bemutatná "tudom én hogy hova kell". Napi 3-xor viszem le sétálni ott meg nem hajlandó kakizni csak nagyon ritkán. 2,5 órás séták után is tartogatja inkább és hazahozza. Ötletek??

2012. szept. 20. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Ne szidd le, ez alapvető fontoságú a szobatisztaság tanításánál. Az a szidásra pisilés meg nekem sanszos, hogy inkább jelölés akar lenni, csak jó kutya, és a pisilőhelyre jelöl. Én amúgy elvenném tőle a pelenkát, ha rendesen jártok sétálni, tanulja meg, hogy lent van pisi, nem fönt.

A lent kakilással kapcsolatban meg séta közben tegyél úgy, mintha hazamennétek, aztán fordulj vissza, ha kell, a lakás ajtajából, mert akkor már rákészül a kakilásra és ki kell engednie valahol. Biztasd, ha visszaértetek a szabadba (lehetőleg kutyakakitól hemzsegő helyre), és rettenetesen dicsérd meg, ha kakilt, és utána még játsszatok egy nagyot, ne a kaki jelentse a séta végét, mert akkor nyilván addig fogja tartogatni, amíg csak lehet. Nem lehet, hogy eleve ezért alakult ki ez a viselkedés, mert kaki után mindig rohantatok haza?

2012. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem az kizárt, mert nagyon sokszor volt,úgy hogy kaki után még fél vagy akár háromnegyed órát is lent voltunk, a dícséret sem maradt el, tudatosan, nehogy az legyen hogy go home egyből.De ez is kb. 10 alkalomból 2, hogy hajlandó kakizni lenn. Nem, egyszerűen képes addig tartani még haza nem érünk legyen az bármennyi idő. De nagyon köszi a tippeket.
2012. szept. 20. 11:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért használsz pelenkát?

Vidd le többször és addig maradjatok lent, amíg el nem végzi a dolgát, utána jutalomfalat és óriási dicséret.

A pelenkával pont azt érted el, hogy rendesen összezavartad, ezért nem akarja lent végezni a dolgát.

2012. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Akumi!

Ha épp rajtakapja, hogy a dolát végené ott fent, akkor leszidhatja!

Akkor nem szabad leszidni, ha már megtörtént, eltelt egy bizonyos idő, mert akkor valszeg nem értené, hogy miért kapja.

2012. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Alexandra! Bekakiláésrt vagy bepisilésért SOHA nem szidunk le kutyát. Feltakarítjuk szó nélkül, mintha mi sem történt volna.
2012. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha pelenkára akarja rászoktatni, akkor nem szidni kell, hanem felkapni és rárakni a pelusra, majd ott baromira megdicsérni, szidással max. az megy át a kutyának, hogy kakilni rossz, illetve ebből a dacból pisilésből ítélve valójában maga a szidás sem úgy ér oda, ahogy kellene, akkor meg inkább ne csinálja. Akkor érdemes szerintem szidni, ha amúgy full szobatisztaságra hajt az ember és nincs pelenka sem - ami amúgy tényleg a legjobb megoldás lenne, de itt mondjuk átvezetésként szerintem belefér az is, hogy előbb kakiljon a pelenkára, aztán a pelenkát lehet vinni sétálni, hogy ott kakiljon, otthon meg elrakni. Csak előbb el kéne dönteni, hogy melyik a végcél :)
2012. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor is csak nagyon módjával lehet szidni, nehogy az menjen át a kutyának, hogy kakilni rossz, mert abból meg kanapé mögött sz*rás lesz csak :)
2012. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk én már kapásból arra a variációra írtam, ha a kérdező úgy dönt, felhagy a pelenkával :D

És természetesen nem oltári nagy szidásra gondoltam, pusztán egy "nem"-re v nem "szabad"-ra :) Igazából rosszul fogalmaztam, mert ez nem szidás, hanem tiltás :)

2012. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, h a kutya nem a helyszínre asszociál, hanem a cselekvésre. Na most ha sz@rás közben rászólsz h nem, akkor benne az tudatosul, h nem lehet sz@rni. Na de ilyen ugye nem létezik. Ezért h ne kövessen el bűnt, el fogja tűntetni. Vagy eldugott helyre fog üríteni, vagy egyből megeszi.

Kutyát pisiért vagy kakiért SOSE szidunk le.

2012. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált. Kb. 4-5 hónapos lehetett Joey, amikor rászóltam, ha a lakásban kezdett el wc-zni és már mentünk is le, ott lent folytatta és jött a nagy dicséret. Onnantól rövid időn belül teljesen szobatiszta lett.
2012. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!