Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom 'átnevelni' a...

Hogy tudom 'átnevelni' a kutyát, hogy a velem való játék nagyobb értékű legyen, mint a többi kutyával való szaladgálás?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Te is jobban szeretsz enni sült csirkét, mint vajas kenyeret. A kutya is jobban szereti a csirkés tápot, mint a növényi eredetűt. Bánj úgy a kutyával, mikor játszotok, mintha csirkés tápot kapna. Ha úgy játszol, hogy az különleges, azt a kutya megérzi és szívesebben játszik veled, mint bármelyik kutyával. FONTOS: jutalomfalat kell, DE. ne a boltit vedd meg. Felesleges pénzkidobás és a kutya sokkal jobban örül egy kis főtt virslinek, vagy husi daraboknak. Viszont, azzal bánj úgy, mintha sült csirke lenne. Ezt úgy értem, hogy csak akkor adj neki ilyet, ha ügyes volt, megcsinált egy feladatot és ha jutalmazni szeretnéd, különben, ha hozzászokik nem lesz új neki, amiért feladatot akarna teljesíteni. Remélem érthetően írtam le. Sok sikert. Légy mindig nagyon türelmes a kutyussal.:)
2012. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Legyél érdekesebb számára, mint a többi kutya! De én ezt elég nonszensz elvárásnak érzem. Két különböző dologról van szó, mást kap a kutya tőled és mást a fajtársaitól. Egyik se nélkülözhető, mindkettő fontos a kutya kiegyensúlyozott életéhez.

Amúgy te miben méred ezt az "értéket"? Általában egy élőlény számára az az értékes, ami neki valamilyen szempontból jó, és minél kevesebb van belőle, minél ritkábban kapja meg, annál értékesebb. Tehát ha te naponta ötször játszol vele, de kutyákkal csak hetente egyszer játszhat, akkor szerintem a fejed tetejére is állhatsz, a kutyákkal való játék értékesebb lesz számára. De ez abszolút nem befojásolja amúgy a kapcsolatotokat, szóval tényleg nem értem, hogy végülis mit szeretnél?

2012. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha végső soron azt akarod elérni, hogy egy falka szaladgáló kutya között inkább veled játsszon, akkor felejtsd el, hagyd játszani, te meg játssz vele olyankor, amikor egyedül vagytok, szüksége van a társasági életre is más kutyákkal. Amelyik olyan típus, hogy imád kutyák között lenni, az olyan is marad. A gyerekeddel sem mész le a játszótérre mesét olvasni, mert a játszótér nem arra való, ott hagyni kell játszani többi gyerekkel.
2012. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Viccelsz? A kutya természetes ösztöne, hogy fajtársaival találkozzon, kommunikáljon és játsszon. Ez teljesen irreális elvárás a részedről. Az már más kérdés, hogy egy falka kutyával történő játékból is behívható legyen. Arra két szó elég: bizalom és tisztelet.
2012. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem viccelek, bekerültem egy olyan közegbe ahol láthatom, hogy a különbözőképpen szocializált kölykök hogy viselkednek (sport kutyák, hobbikutyák és hivatásos munkakutyák). A gazdi kedvence kutyákon kívül az összes többi csoportban sokkal nagyobb 'érték' a gazda és a vele való játék, mint a fajtársakkal való ezáltal a megfigyeléseim alapján sokkal szívesebben is dolgoznak még akkor is amikor több kutya van a közelükben. Ahogy hívják őket, esetleg meglátják a játékukat farok csóválva loholnak vissza a gazdihoz/kiképzőhöz és le se tojják a többi kutyát egészen addig amíg véget nem ér a gazdás játék és el nincsenek engedve.

Nemrég került hozzánk egy viszonylag fiatal 1 év körüli kutya, aki tökéletes alapanyag lehetne az ösztöneit nézve IPO-ra, bár tény, hogy a kora miatt nehezebb és másként kell vele bánni, mint ha csak 3-4hónapos lenne. Játékból is behívható, egy parancsot nem tagad meg, de látszik rajta, hogy ha akár csak a szeme sarkából is meglát egy kutyát már kezd kissé szétesni és inkább menne vele játszani. Ezen szeretnék dolgozni.

A rendszeres séták és kutyás társaság napi szinten adott (átlag 3óra, ebből 2x10-15perc gyakorlás és gazdás játék).

2012. szept. 20. 16:38
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen komoly sportkutyás vágyaid vannak, és a kutyát öszötönök nélküli géppé akarod nevelni, akkor vidd el egy ilyen suliba.
2012. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy ha meglát egy kutyát, nehezebben koncentrál, gyakorlással javítható, nincs rá csodaszer, és nem is kell. Gyakorolj vele.
2012. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem csodaszert vagy módszert vártam, hanem ötleteket, hátha, valaki..., de kitartóan gyakorlunk, ebben nem lesz hiány.

Ettől miért lenne ösztönök nélküli gép bármelyik kutya is? Mert napi 1-1,5órát legalább kutyás társaságban van és játszik vagy mert hétvégente ÖV-zünk a suliban?

Járunk iskolába és nem elnyomjuk, hanem erősítjük az ösztöneit.

Igen, komolyabb sportkutyás vágyaim vannak épp ezért is várok lassan 5éve egy saját kutyára, akinek meg tudom adni mindazt ami szükséges és a céljaimnak megfelel. Ő egy befogadott kutya, aki mint kiderült ösztönileg nagyon jó és akár vele is elkezdhetem ezt az egészet, és ha nem így lett volna akkor is járnánk vele suliba csak mondjuk épp hobbi agilityre.

Így ő is kiéli pl az ÖV alatt az ösztöneit, levezetheti a felesleges energiáit és ha odakerül a sor hogy végre meglesz az a kölyök akit direkt, tudatosan erre választottam, akkor én sem teljesen a 0-ról indulok és remélhetőleg jó pár hibát nem fogok elkövetni.

2012. szept. 20. 17:12
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha jól értem, egy fiatal, ösztönerős kutyád van, aki ennek ellenére szót fogad...nem rég került hozzád, lehet, hogy az előéletéből hiányzott a kutyákkal való bandázás. Adj időt magatoknak!

Ez nagyon nagy elvárás a kutyával szemben, hogy a játszó kutyák között is a gazdival játsszon. Sokszor hívd oda magadhoz a kutyákkal való játék közben, kérj tőle egy-egy feladatot, és nagyon aktív játékkal, madzagos labdával, hurkával, huzakodással, birkózással jutalmazd meg, majd amikor a legjobban játszik veled, tedd el a játékot és engedd vissza játszani! Először nagyobb távolságba vidd el a kutyáktól! Aztán fokozatosan növelheted a közös játék idejét, egyben csökkentheted a kutyák és köztetek lévő távolságot!


Az én kutyám is ilyen volt. 9 hónaposan került hozzám, akkor még játszott kutyákkal...eltanulta, hogy labdázni jó...csak nem velem, hanem a többi gazdival, engem le sem szart...elkezdtem, hogy behíváskor sok jutit-dicséretet kapott, ha viszont nem jött el a játszó kutyáktól, akkor odamentem és pórázt kapott.

Eleinte a kutyáktól 30-50 méterre vittem el Argos-t, ott próbáltam játszani és gyakorolni vele, majd pár perc után engedtem vissza játszani. Eleinte csak 1-2 kutya esetén vittem el gyakorolni, aztán egyre több-és több kutya mellett dolgoztunk, játszottunk. Ma már ott tartunk, hogy akkor dolgozik a legjobban, ha kutyák veszik körül!!!

Voltak nehezebb időszakok, csak kitartónak és türelmesnek kell lenni...tudom, hogy baromi nehéz!!! A mai napig sokszor nem nekem hozza a játékot, hanem ismerősöknek...még mindig valami hibádzik, pedig 3,5 éve dolgozok az ügyön, ennyi ideje van nálam a kutya.

Volt időszak, mikor megtiltottam, hogy más ember játsszon vele...hogy velem akarjon játszani...végülis bevált :D

2012. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 21. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!