Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám...

Miért csinálja ezt a kutyám minden kutyával?

Figyelt kérdés
Nagyon dominánsan viselkedik, pedig még csak 10 hónapos és szuka. Emberekkel soha, de kutyákkal nagyon, de nem agresszíven, hanem csak odamegy, egy morgás, vagy harapás nélkül egyértelmű mindkét kutyának hogy ő az erősebb. A másik kutya lecsapja a farkát, fülét enyémnek meg fönn a farka kihuzza magát, a másik kutya fölé emeli a fejét, ami amúgy nem nehéz, mert 75 cm a marmagassága. Kell nekem ez ellen tenni valamit? Amúgy orosz agár.

2012. szept. 20. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem ez még nem tiltandó viselkedés, az a gáz, ha összekerül egy hasonló viselkedésű ebbel, és egyik gazdinak sincs meg a kellő tekintélye, hogy a kutyát már az első morgásnál letiltsa. Ha ez legalább nálad megvan, akkor nincs nagy gond. A kutya jellemét megváltoztatni meg úgysem tudod.
2012. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha tovább nem megy ennél, akkor nem baj. Ha viszont morog, vagy bántja is a másik kutyát, akkor viszont nagyon durván le kell dominálnod, különben szokássá válik nála, és ha a fejedre nő, nem lesz könnyű vele.
2012. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészen addig nem baj, amíg nem akad össze egy olyan kutyával, aki hasonlóképpen gondolkodik az életről. Szóval az a fontos, hogy letiltható legyen a kutya erről a viselkedésről, és behívható legyen, hogy ha látod, hogy a másik kutya is ilyen nagylegény (vagy leány), akkor még azelőtt közbe tudj avatkozni, hogy gond lenne.
2012. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
84%
Kezd emberkedni a kutyád.Most még nem morog, de könnyen kiprovokálhatja a másiktól, aztán összekapnak. Ne engedd meg neki, hogy a másik marja fölé tegye a fejét. Tereld el valamivel, hogy másra figyeljen.
2012. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyképű, nem tudom máshogy mondani. :) Szóval tudja magáról hogy ő sokkal gyorsabb mint a többi kutya és nem tudják bántani. Volt már olyan hogy bántani akarta egy kaukázusi, de nem érte utol. Esküszöm a kutyám szinte röhögött rajta, hogy úgysem érsz utól, úgysem érsz utól. :) A végén meg a kau gazdája volt kiakadva hogy a kutyám "megöli" az övét, mert addig fut előle az meg utána hogy "hőgutát" kap a melegben. De az ő kutyája akarta bántani az enyémet.
2012. szept. 20. 18:59
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az én kutyám is nagyon domináns...egy ideig hagyom a pózolást, de a meghágást és a másik kutyára való mancs-fej rátételt szigorúan tiltom...kivéve szukánál: ott a kis mancsolást engedem, hátha játék lesz belőle.

Van egy ivaros kan boxer ismerősünk...folyamatosan, 1-2 éve csesztette Argos-t, nem értett a morgásból, elfordulásból, csillapító jelekből, odakaffantásokból sem...ilyen gond főleg boxerekkel, amstaffokkal és bulldogokkal volt nekünk eddig...szóval mindig gazdi és én szereltük le a boxost :D Aztán mostanában ritkán találkoztunk, a boxer már nem nyalakodott és tolakodott annyira Argos személyes terébe, viszont Argos csúnyán morog rá, borzol és menne neki...ma este is egy ivtalan szukával sétáltunk, mikor taliztunk a boxerrel...a boxos a szukát hívta játszani, a szuka elcsattogta magától, Argos is indult volna a boxosra, de egy nem-re mégse...a morgásról sikerült letiltani, de látszott, hogy tök feszült a szituban...a szuka odacsattogott a boxosnak, aki véletlen Argos-nak ment, Argos egy vicsorgásos-morgással elintézte a dolgot, persze nem szidtam le ezért...


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy amíg letiltható, elhívható a kutyád, addig nincs mitől félned

2012. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!