Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik meg a kutyáink a...

Miért eszik meg a kutyáink a saját ürüléküket?

Figyelt kérdés
Beaglenk van mind a kettő megeszi a saját ürülékét!!Nem tudom őket leszoktatni róla.Nagyon idegesít mert kisgyerekeink vannak és nem hiányzik valami fertőzés tőlük
2012. szept. 20. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy rossz szokás, valahogyan pedig kénytelenek lesztek leszoktatni őket erről. Én séta közben szoktattam le az egyik kutyámat, mert el szokta végezni a dolgát olyankor (nem mindig mert kinti kutya így nincs eü séta) és mikor láttam hogy elkezdi nyalogatni az ürülékét rászóltam.
2012. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hiába szólunk rájuk.Sajnos mindegyik felnőtt kutya ként került hozzánk(2 évesen)így nagyon nevelni se lehet már őket....komolyan megőrjítenek már
2012. szept. 20. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel etetitek őket? Lehet akár a táptól is. Vannak olyan tápok, amiben annyi a mesterséges ízfokozó, hogy emésztett állapotban is lehet érezni az ízét, magyarul a kakinak is jó íze van, azért eszik meg. ha látod hogy eszi, akkor szólj rá, ne hagyd neki, és érdemes lenne kipróbálni egy normális tápot.
2012. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 évesen még nagyon fiatalok, semmi sincs eldöntve véglegesen. Lehet menni kutyaiskolába, és meg lehet nevelni őket.
2012. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy érzi az ízeket ízlelőbimbó nélkül. Ez ugyanazzal magyarázható, mint ahogyan az elefántok is eszik egymás ürülékét. Nincs olyan állat a földön, ami képes lenne 100%-ban megemészteni minden tápanyagot. Kb. 50-60, max. 70% emésztik meg. A kutya érzi, hogy van benne megemésztetlen tápanyag, ezért ha éppen éhes, jobbhíján megeszi az ürülékét. Talán, ha sokat rászólsz, egy idő után abbahagyja, de azzal pl., hogy többet adsz neki, nem segítesz, ugyanis telítettségérzetük sincs.
2012. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne lehetne nevelni, nincs felső korhatár ebben. Kezdd el nevelni őket szépen, szakmai segítséggel, mert a beagle nem könnyű eset, kettő meg különösen nem.
2012. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
prémium tápot kapnak(meg konyha maradékot),éhesnek nem lehetnek éhesek mert így is már túl súlyosabbak.Kutya suli a közelünkbe nincs,így marad az itthoni próbálkozás,Az tudom ,hogy nehéz eset ez a fajta..de párom ragaszkodott ezekért mivel sajnos tavaly a golden kutyusunkat megmérgezték és hiába élte túl a jó orvosi kezelésnek köszönhetően ,el kellett altatni mert teljesen tönkre ment idegileg mint belső szervileg...
2012. szept. 21. 07:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak házhoz járó szakemberek is ;) Na nem erőszak a disznótor, csak mondom, sokszor még hatékonyabb is ilyenre, mint egy kutyasuli.
2012. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
elhatározás kérdése, hogy megnevelitek-e a kutyáitokat(kértek-e segítséget hozzá), persze mozgatni, sétáltatni sem ártana két vadászkutyát, mert szerintem ebben sem részesülnek minden nap+ nem ártana takarítani, lehet csak ők takarítanak helyettetek, mert a kutya nem szeret a saját helyére piszkítani mégha nagy kertről is van szó!
2012. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!