Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7éves labrador kutyámat...

7éves labrador kutyámat ivartalanítani szeretnénk. Ti hogy éltétek meg az ivartalanítást? Esetleg van aki Székesfehérváron csináltatta a műtétet az állatkórházban?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon nehéz az első 24óra?

Gallér biztos segít? nem tudja levenni?

Nagyon aggódom érte, de ilyen korban egészségesebb ha ivartalanítva van, elég sok gond van a szomszéd kanokkal.



2012. szept. 20. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy éltük meg? Simán :)

Amikor hazaértem vele a kórházból, még elég kába volt, de már jött volna utánam a lakásban.

Mivel a lábamnál alszik, így gondoltam egyszerűbb, ha lent megágyazok a földön, és akkor majd ott alszik mellettem. Megágyaztam, lefeküdtem, lámpa lekapcs, szólok a kutyámnak...semmi. Lámpa fölkapcs, kutya mellettem az ágyon fönt csóválja a farkát :D

A gallért levettem róla, mert nem igazán tudott benne lefeküdni. Akkor odahajolt a sebhez, és rászóltam, hogy nem szabad. Ő megértette és onnantól soha nem nyúlt a seb felé:)

Annyi volt, hogy valószínűleg a vágás miatt nem mert kakilni másfél napig, de utána adtam neki egy kis joghurtot, és az segített.

Szóval minden simán ment, nem kell aggódni. Én már a 3-4 naptól hosszabb sétákra is mentem vele (10-20 perc) nem volt semmi. Varratszedés után pedig minden ment a régi kerékvágásban.

2012. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia,

Fiú vagy lány kutya?

2012. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

tényleg az lemaradt, köszi h szólsz! :)

Szuka

2012. szept. 20. 22:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Két szuka ivartalanításon vagyunk túl egy éven belül. 5 és 7 évesek. Az elsőnél gyulladás, a másodiknál kezelhetetlen álterhesség miatt. Nagyobb volt az izgalom, az aggódás mint indokolt lett volna. Az első nap jórészt kábasággal telt. A gallért mindkettő meglepően hamar magszokta. A fiatalabb, de nagyobb bobtail a végére ripityára is törte, mert nagy élvezettel rohant neki a galléral mindennek. Tetszett neki, hogy nem a veri be a fejét, ha valaminek nekimegy. Egy hét gallérozás után varratszedés és kész. Az ivartalanítás óta mintha kicserélték volna őket. Sokkal vidámabbak, virgoncabbak lettek.
2012. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szfvári vagyok, de nem az állatkórházban csináltattuk :)

Kan vagy szuka kutyád van? Olvastam az ivartalanítási akcióról, előtte mindenképp kérdezd meg, hogy ez mit takar. Ugye, ha szuka, akkor pakolják ki teljesen, ha kan, akkor a heréket is vegyék, nehogy csak elkössék.

Nekem fiatalabb kan kutyám van, de gyakorlatilag annyi volt, amíg ki nem ment az altató hatása, addig kellett neki segítség, szédült, botorkált, maga alá pisilt stb. Amint kiment az altató belőle (kb. 8 óra), egyből, mintha mi sem történt volna. A gallért nem tudja levenni, de nagyon kell rá figyelni, mert az én kutyusom kifejlesztette a módszerét hogyan tudja nyalogatni a sebét (ez 2x fordult elő), meg is lett az eredménye. Hólyaghurut v fertőzés, nem is tudom már pontosan, de végülis 1 hét alatt kikezeltük abból is :)

2012. szept. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Reggel van, most láttam a későbbi válaszod, hogy szuka :)

Szukáknál azért nagyobb műtét, nagyobb a vágás, de ettől függetlenül, ha egészséges a kutyus, semmi gond nem lesz :)

2012. szept. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Az én kutyámnak tegnap szedték a varratait. Az első napot javarészt átaludta, kába volt egész nap, de inni, pisilni felkelt és kikéretőzött. Másnaptól nem volt semmi gond. Én nem galléroztam, mert a lakásban nehezen közlekedett volna vele, hanem pólóba öltöztettem. Másnap normális széklete volt, evett, mint aki egy hete nem kapott. Azóta is jól van, semmi gond nem volt.
2012. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem kan kutyám lett ivartalanítva, de rejtett heréjű volt, szóval neki is komolyabb volt a műtét. Műtét után beadtak neki valami injekciót amitől rögtön felébredt. Na ezt nem kellett volna szerintem. Úgy reszketett, hogy rossz volt nézni. Hazavittük, kellett neki vagy fél óra, mire lett annyi ereje, hogy kúszni-mászni tudjon, na akkor elkezdett menekülni előlem, mint aki nem ismer meg. Szörnyű volt látni, hogy fél tőlem. De másnapra jobban lett és már megismert. Gyorsan gyógyult, azzal nem volt gond.

Na ezt csak azért írtam le, hogy ha felmerülne a választási lehetőség, hogy ébresszék vagy ne, akkor inkább ne, szerintem jobb ha szép lassan magától ébred.

2012. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. szept. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!