Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » CSIVAVÁSOK! Nektek milyen...

CSIVAVÁSOK! Nektek milyen természetű a kutyusotok?

Figyelt kérdés

Az enyém 11 hónapos, de iszonyatosan mozgékony. Fél pillanatra meg nem ül, megállás nélkül rohangál, járkál, szimatol, játszik, nézelődik, ugrál, nyalogat, játékot rágcsál. Totál hiperaktív. Másoknál mindig olyan nyugodt csiviket látok, simán elvannak az ember karjában. Na az enyém az nem, kéreckedik lefelé, hogy ugrálhasson.

A másik, hogy az embereket se nagyon szereti, legtöbbször, ha valaki meg akarja simogatni, azt elkezdi morogni, és nem lehet hozzányúlni. Ha jön hozzánk valaki, azt is legtöbbször megugatja.

Nektek is ilyen bolond a kutyátok, vagy én neveltem rosszul? Mért nem nyugis, és ül meg szépen, mint a yorkink? :D


2012. szept. 20. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

merész felvetésem van! talán mert még fiatal, nincs kielégítve a mozgás igénye (mert neki is van olyan) nincs lefárasztva agyban (mert abban a pici fejben az is van)

A morgásról nagyon gyorsan szoktasd le (ha nagytestű lenne akkor már rég a kutyasuliban lennétek vele ilyen viselkedéssel, csak mert kicsi nem szabad elkapatni, nemártana neki az az iskola...)

2012. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt van egy alaptermészete minden kutyának, vannak aktívabb meg nyugisabb csivik is.

Másrészt meg tuti, hogy félrenevelted, hiszen morog meg ugat emberekre. A hiperaktivitásának egy része is abból a stresszből fakad, amit a nem megfelelő bánásmód okoz nála. Azt tudom javaolni, hogy böngészd át a Cerberos kutyaiskola weboldalán az Ebnevelde menüpontot, különös tekintettel a "hogyan legyek falkavezér" és a "hogyan legyen fitt a kutyánk" című cikkekre. Attól, hogy kicsi a kutya, még jár neki a fárasztás, láttam én már "extraminitörpe"yorkit egy vízzel töltött fél literes palackot húzva sétálni. Súlyt húzatnak vele, mert szüksége van rá, különben pörög veszettül, pedig egészen apró, tenyérnyi kiskutya. A tiéd is kutya, mégpedig nem is akármilyen, egy pörgős, aktív típus, aki igényli, hogy úgy bánjanak vele, mintha húsz kilóval nehezebb lenne.

2012. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
minden kutyának más az energiaszintje, te pont egy magasabb energiájú kutyust választottál. az energiaszint nem fajtatulajdonság, szóval szerintem ez nem nagyon fog változni később sem, max nagyon kicsit lenyugszik, de ugyanilyen kis aktiv, izgő-mozgó lesz (legalábbis szerintem :) )
2012. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy tényleg nincs meg a kellő mozgása. Naponta 3szor fél órát szaladgál kint a kertben, de ha kint hagyom, és addig bejövök csinálni a dolgomat, akkor 2 perc múlva ül az ajtóban és nyüszít, hogy be akar jönni.

Egyébként nagyon okos kutya, és próbáltam arra nevelni, hogy tudja ki a "falka vezér", tudja, hogy az ajtón én megyek ki először, az utcán szépen sétál mellettem, nem szaladgál el, ha hívom elsőre odajön, a fotelra csak akkor ugrik fel, ha azt megengedem.

Igazából mikor valakit elkezd morogni, azt úgy csinálja, mintha engem akarna védeni. Múltkor a buszon ült az ölembe, és jött az ellenőr, mikor közelebb hajolt hozzám, elkezdte morogni őt. Tehát ha valaki közelít, nyúl felém, akkor kezdi el morogni.

2012. szept. 21. 00:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem is sétáltatod a kutyáidat? Ne csodáld akkor hogy bekattan..
2012. szept. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ott van, hogy sétáltatom! "az utcán szépen sétál mellettem"
2012. szept. 21. 00:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, bevéd téged, mert nem hiszi, hogy meg tudod védeni magad. Valami bibi lesz ott a falkavezérséggel :) Egyáltalán letiltod erről a viselkedésről, vagy hogy szoktad lereagálni?
2012. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na akkor nem vagy falkavezér, ő véd meg téged és ez frusztrálja szerencsétlent. Erre egy picit rá kellene dolgoznotok, több mozgás és taníts neki trükköket vagy valamit amivel használja az agyát
2012. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amikor elkezd morogni, akkor mindig rászólok, egy határozott NEM-el vagy nem szabaddal.
2012. szept. 21. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor valószínű nem vesz elég komolyan, ha tiltás ellenére is mindig újrakezdi.
2012. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!