Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava kiskutya került...

Csivava kiskutya került hozzám! Szeretném ha reggel és este levihetném az udvarra elvégezni a dolgát és ameddig ezt a rendszerességet megszokja addig marad csak a pelus. Viszont ha leviszem nem akar se kakilni sem pisilni. Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Etetés/ vagy ivás után vidd le. Jó sokáig. Vagy ha csak a pelusra hajlandó első pár alkalommal vigyél magaddal pelust.


Nem lehet hogy azért nem pisil kakil mert fél?

2012. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De lehet! Nagyon meg van szeppenve és rendkívűl antiszociális kiskutya odakap ugat morog és remeg.Szeretném,hogy feloldódjon de még csak 2 napja van nálam viszont ha most nem kezdem el kihordani az udvarra akkor egész életében pelusos kutya lesz és azt nem szeretném!
2012. szept. 21. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha még fiatal a kutyus, akkor sokkal többször kell levinni!

2-3 óránként akár. Ha pelenkázod, csak megszokja, hogy nem kell törődnie a vizelet visszatartásával.

Ne pelenkázd, szólj rá ha bepisil és vidd le gyakrabban!

2012. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pénzed rá vidd el a népszigeti kutyaiskolába. Van külön kiskutyás tanfolyamuk. Ha, esetleg nem tudod megoldani ott tudnak segíteni.
2012. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mennyi idős a kicsi?

Ha még nagyon fiatal akkor lehet hogy többször kéne le vinni , mindig etetés/itatás után. Várj amíg meg nem történik a dolog utána pedig hatalmas dicséret, jutalomfalat. Próbáld meg feloldani kicsit mikor lent vagytok.:) És hagyj neki időt:!)

2012. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3,5 hónapos!:-)
2012. szept. 21. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel és este kevés lesz, egy lakáskutya minimum három, de ha ilyen kicsi, akkor inkább négy sétát igényel naponta. Ebből egy legyen hosszabb, normális séta, a többi elég, ha negyed órás egészségügyi.

Ha fél kint, oldd fel valahogy, játssz vele, vagy csak legyetek kint sokáig, hogy szokja a helyzetet. Előbb-utóbb neki mer majd állni szaglászni, aztán pisilni-kakilni is. Én még néhány kocka párizsit is leszórnék neki a földre, hogy kezdjen el ismerkedni a környezetével, után már könnyebben megy a szaglászás, ha valamivel rávetted, hogy nekiálljon.

Otthon (és mindenütt) meg nagyon figyelj oda a falkavezérségre, ne sajnálj szigorúan bánni vele, erre is szüksége van, hogy biztonságban érezze magát, tudnia kell, hogy vagy olyan erős és határozott jellem, hogy tudsz rá vigyázni. Nagyon nem mindegy, hogy biztonságban érzi-e magát, vagy azt hiszi, hogy minden veszély egyedül őt fenyegeti. Soha ne babusgasd meg dicsérgesd, ha fél, mert azzal csak beleerősíted, hogy igen, ilyenkor ez a helyes reakció, mert ez tényleg egy veszélyes helyzet, azzal meg nem jutsz előbbre.

Jó lenne, ha tudnál ezekről szakemberrel beszélni, mert leírni sokkal nehezebb és félreérthetőbb ezeket, mint elmondani és megmutatni.

2012. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha kölyök, akkor inkább 5-6, vagy több sétát igényel, ha tényleg szobatisztaságra akarod szoktatni, a 3-4 felnőttkorára vonatkozott.
2012. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
fél éve amikor az én kutyusom még "pelusos" volt, akkor én úgy szoktattam a kinti pisiléshez, h majdnem minden órában levittem. kezdetben nagyon félt, de mindig vittem egy labdád vagy valami játékot ami eltereli a figyelmét. játszottam vele, futkostunk, és mivel kisktuya volt elég sokat pisilt. amikor kint pisilt, nagyon örültem neki, össze vissza puszilgattam, megdicsértem. :) szerintem az emberek hülyének is néztek, h mit ugrálok a kiskutya körül. :) ma már ott tartunk, h sikeresen lent elvégzi a dolgát (bár ha nagyon kel neki és nyitva van az erkély ajtó akkor kimegy, és ott is, de az elfogadható, azért nem szoktam haragudni. na tehát.. szerintem próbáld meg úgy, h ha kint pisil dicsérd meg, adj neki kis jutifalatot, ha pedig bent, akkor se szidd le. ha már úgy veszed észre, h kint is mindig pisil, akkor rejtsd el a pelust. biztos lesz bent pisilés, de akkor annyit mondj neki, h nem szabad, és rögtön vidd ki! én így csináltam a kiskutyámnál, és sikeresen bevált. :) lehet hülyeséget mondok, ezek csak a saját tapasztalataim. :)
2012. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!