Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon fertőzött lehet a táp?...

Vajon fertőzött lehet a táp? Valaki etet vele?

Figyelt kérdés

Rendeltem a 2 napja Taste Of The Wildet (pacific stream). Utána olvastam, hogy nagyon sok tápot visszahívott a gyártó, mert szalmonella fertőzöttséget mutattak ki, és nagyon sok kutya megbetegedett, illetve ember. Valahol olvastam, hogy Mo-ra nem jött ilyen táp, viszont én a zoofast-ról rendeltem (ugye lengyel cég) és lehet, hogy fertőzött? Még a táp nem jött meg, de félek, hogy az lesz.


Aki esetleg etet vele, tud valamit a tápról e téren?



2012. szept. 21. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írj nekik mailt, hogy ugye biztosan nem fertőzött a táp, és ha igen, megtérítik-e az állatorvosi költségeidet... Ki fog derülni gyorsan :)
2012. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A következő infót találtam erről:


"To determine if your pet food is recalled, consumers should check the production codes on the back of bags. Any production codes that have a number “2” or a “3” in the 9th or 10th digit and an “X” in the 11th digit in the production code should be discarded. The best before dates are December 9, 2012, through April 7, 2013."


Szóval a 9. vagy 10. szám a termékkódban "2" vagy "3" illetve a 11. egy "X" akkor a visszahívott termékkel van dolgod. Ezen termékek szavatossági ideje "2012 dec 9 és 2013 április 7 közé esik".


Minden más termék rendben van. A tájékoztató szerint ezen szállítmányok nem kerültek Európába, és csak az USA bizonyos államaiban értékesítették (mármint hivatalosan persze, mert magánimportban akármi lehet).

2012. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen jó, én is pont most akarok a zoofast-nak TOTW tápra rendelést leadni...
2012. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is még utána olvasgattam, és elvileg Európába nem hoztak a fertőzött tápból. Minden esetre írok a zoofast-nak, bár nem tudom, hogy reménykedjek-e a válaszukban. A kódot meg lefogom ellenőrizni az biztos.
2012. szept. 21. 11:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Na írtam nekik! :)
2012. szept. 21. 11:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Na visszaírtak :"Igen, tényleg probléma volt a TOTW tápokkal, de hozzánk nem került belőlük, illetve vissza lett fordítva a szállítmány. A gyártó honlapján fel vannak tüntetve, mely gyártási sorszámú tápok lettek visszahívva. Bárkinek, aki TOTW tápot vásárol, javasolt ezt le ellenőrizni."


Na most már megnyugodtam, de azért leellenőrzöm :)

2012. szept. 21. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Hoppá...Szuper táp, amelyik szalmonellás? Szép kis gyártó.
2012. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Durva az biztos :/.Szerintem ez lesz az első és utolsó rendelésem ebből a tápból, utána szerintem kipróbáljuk az Earthborn gabonamentesét.
2012. szept. 21. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!