Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyakiképző tárcsák...

Ezek a kutyakiképző tárcsák mire valók?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 21. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Úgytudom hogy a klikker elődje
2012. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is csak az jutott eszembe, hogy valami klikkerszerű lehet, csak nem értem, mert van már klikker, ebből meg minek egyszerre öt...
2012. szept. 21. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem állítottam hogy a klikker elődje csak mondtam .. nem tom minek kell lepontozni.. ha valaki tudja mire való inkább írja le....
2012. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%
Ez amolyan anti-klikker, a klikker ellentéte. A klikker kondicionált pozitív megerősítés, hogy mindjárt kapod a kaját. A disc pedig kondicionált negatív megerősítés, hogy ez most nem volt jó, elmarad a jutalom. Elvileg elég megrázni, de sokan úgy használják, mint régen a dobóláncot. Az engedetlen kutya közelébe dobták, mire az megilletődött és engedelmeskedett a parancsnak.
2012. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahaa, köszi :)
2012. szept. 21. 12:07
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nincs mit :)
2012. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Eddig úgy tudtam hanghatásokkal nem szabad riogatni a kutyát, mert félős lesz, gyenge idegzetre vall az ilyen ijedezés.

Mellesleg pl. a kuvasznál főtenyészszemlén elvárt, hogy ehhez hasonló zajokra rá se hederítsen.

2012. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, hogy ijesztgeted, vagy megleped azt a kutyát a hanghatásokkal :) A meglepetésben nincs semmi rossz, abbahagyja, amit csinál, és jó esetben a gazdával kezd el foglalkozni. Nyilván kutyája válogatja, mi az a szint, amit még tolerál, nem lehet ugyanúgy megdobálni egy pitbullt meg egy reszketeg csivavát.

Meg azért a kutyák elég intelligensek, különbséget tudnak tenni a jelentéssel bíró és a jelentéktelen hangok között. Ha te egy hangot kizökkentésre, korrigálásra használsz, akkor az azt fogja jelenteni számára, hogy "hagyd abba, amit csinálsz", de ha ugyanezt a hangot hallja etetés előtt, akkor meg a kajával fogja összekötni. Illetve érzékeli is, hogy te milyen hangulatban dobod felé azt a zörgőt. Ezért nem esnek egymásnak játék közben, mert tudják, hogy mikor játék az a torokharapás, és mikor komoly.

2012. szept. 21. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
a negatív megerősítésnek ehhez semmi köze, a többi része megvan az előző válaszokban, a korrigálás, kizökkentés, pozitív büntetés kategória ha már pszichológiáról beszélünk, ennek a "kutyakiképző tárcsának" ugyanaz a funkciója mint a cerbis vagy népszigetis flakondobálásnak, vagy egy "hangpofonnak"
2012. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!