Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bűn? Sajnálom a szaporított...

Ez bűn? Sajnálom a szaporított kutyusokat, inkább elhozom őket.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, 2 nagyobb testű fajta tetszik. Volt már több kutyám is, nagy állatbarát vagyok. Beszéltem több tenyésztővel is, szimpatikusak voltak, de most végig néztem a szokásos hirdetőoldalakon a kutyákat. A szívem megszakad, amikor azt látom, hogy egy hirdetés tele van helyesírási hibával, egy koszos, putris udvaron van egy kiskutya lefényképezve, és oda van írva, hogy "csere érdekel, mit adsz érte?".


Lenne pénzem tenyésztőtől venni kutyát, soha nem spóroltam egyik állatomon sem, ezután sem fogok. Mindegyik prémium tápot kapott, az összes oltásuk megvolt, mintha a gyermekeim lettek volna. Mégis úgy érzem, hogy sokkal többet segítenék, ha egy ilyen undorító helyről hozok el egy kiskutyát. A tenyésztő úgyis jó helyre adja őket, viszont ezek a szaporított állatok nagy százalékban csak olyanokhoz kerülnek, akik továbbszaporítják őket. Félreértés ne essék, nem akarom ezeket a mocskokat támogatni, sőt, agyonverném mindet, de többet segítek a kutyának. Legalább jó helyre kerülnek, ivartalanítva lesznek.


Ez valóban bűn?



2012. szept. 21. 11:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
HA onnan veszel kutyát a szaporítót támogatod.. Ha támogatod nem jön rá hogy nem jó amit csinál és nem éri meg neki.. Ha meg megéri neki akkor tovább folytatja
2012. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Hozd el, és jelents fel őket, mert nyolc hetes kor előtt és chip nélkül adták oda. Akkor mindenki jól jár. A legjobb, ha összebeszélsz a rendőrséggel, vagy az Állatvédőrséggel, hogy együtt kapjátok rajta és biztosan legyen bizonyíték.
2012. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem bűn, csak ezzel azt erősíted te is a szaporítókban, hogy van rá kereslet és újabb és újabb almokat hoz le. Ha a nyakukon maradnának a kicsik, 2x meggondolnák. Persze, én is sajnálom őket, de pont ezzel támogatnám a szaporítókat.
2012. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bűn? Előttem viszont sajnos logikusan levezették a szomorú miérteket... Ha segíteni akarsz, akkor a helyedben inkább menhelyről fogadnék örökbe.
2012. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Abba is gondolj bele, hogy fél év múlva is elhozod a következőt, meg az utána következőket is, stb... Egyre többet fog gyártani, hiszen "van rá kereslet". Hamár elhozod, azt célszerű úgy csinálni - ahogy előttem is írták - hogy itt vége is legyen a folyamatnak! Én szurkolok Neked!
2012. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Akumi, ez jó ötlet. Most láttam éppen egy kutyát, 15 ezer forintért, de ágyra érdekli a csere, meg telefonra...

Egyébként oltása sincs, 7 hetes. Ha elhoznám, utána kellene feljelentenem? Se chip, se oltás, se féreghajtás. Szegény kutya koszos, sovány.

2012. szept. 21. 11:54
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Én előre egyeztetnék, mert ha elhozod és nincs bizonyíték, akkor cseszheted. Vedd fel a kapcsolatot az Állatvédőrséggel, biztosan segítenek.
2012. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
1%
Minden kutyának lenne helye, és pénzbe sem kerülne, ha a tenyésztők nem gyártanák a státuszszimbólumként tartott fajtakutyákat! Pont azok a kutyák azok, amikre nem lenne szükség!
2012. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó!

Jól értem? Nem kevered véletlenül a tenyésztőt a szaporítókkal?

2012. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne lenne szükség fajtatiszta tenyésztésre? Ha senki nem keresne minőségi kiskutyát, akkor hova tűnnének szeretett fajtáink? Vagy azért hagyjuk a fenébe a minőségi kutyatenyésztést, hogy a sok köcsög szaporító termékeit menthessük helyettük? Ez nem így működik. Szerencsére.
2012. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!