Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A valóban vad, nem szocializál...

A valóban vad, nem szocializált, emberre támadó kutyák tényleg átnevelhetők?

Figyelt kérdés
Csomóan javasolják problémás helyzetekben a kutyasulit. Na de szerintem egy olyan kutyát, aki egész életében láncon volt, nem foglalkoztak vele, nem szocializálták és még agresszív is, nem lehet egyszercsak megfogni, pórázra venni és bevinni 20 másik kutya közé a kutyasuliba. Amikor mi jártunk tanfolyamra, volt ott egy problémás kutya, minden másik kutyára rá akart támadni, pedig annak még alapvetően igyekezni akaró, szerető gazdája is volt. Szóval ezeknek a nagyon vad kutyáknak szerintem először valami csak vele foglalkozó házi tréner kell, nem? Mert életveszélyes egy ilyen kutyát hirtelen emberek és más kutyák közé vinni hirtelen, nem?
2012. szept. 22. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Erre találták ki a rehabilitációs tréninget a tanfolyam előtt. Eleinte kutyák nélkül, majd szelídebb kutyákkal, egyéb ingerekkel való megismerkedés.
2012. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
A legvadabb kutyát is lehet szocializálni, csak rengeteg idő kell hozzá és nagyon tapasztalt tréner külön órákkal :)
2012. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Az öregeknél lehet hogy lassabban megy, és nem lesz teljesen tökéletes, de amúgy ez nem szokott problémát jelenteni.

Néhány éves kutyát még lehet rehabilitálni, és szocializálni, általában sokkal könnyebben, mint ahogy az emberek hiszik.

Mert az emberek magukból indulnak ki, és az emlékeik határozzák meg őket.

A kutyák meg csak spontán reagálnak a dolgokra, 100-szor könnyebben tovább tudnak lépni, nem problémáznak.


Csak hozzáértő szakember kell.

Ha mégsem fejlődne a kutya, túlzás nélkül mondom, 99,9%, hogy az nem a kutya hibája lenne!

2012. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amúgy az utolsó gondolataiddal nem föltétlenül értek egyet!

Nagyon is hatásos tud lenni, ha sokkolják a kutyát az új élményekkel.

Sokat lassíthat a rehabilitáció, ha mindent fokozatosan , elaprózva csinálunk.


Az viszont igaz, hogy akármekkora kutya, vagy embertömegbe visszük, tudnunk kell 100%-osan irányítani az eseményeket.

Ezért pl kutyasuliba, egy kezdő csapatba, ahol a kutyák, és főleg a gazdák még csak tanulják, hogyan kell ismerkedni, tényleg nem jó ötlet mondjuk póráz meg szájkosár nélkül odaengedni.


Ez egy tegnapi kérdéshez volt egy link, nem teljesen ideillő, de az első 1 perc kicsit erről szól

http://www.youtube.com/watch?v=Q0jQ-guv0tk

2012. szept. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát igen, csak én arra gondolok, amikor azt tanácsolják valakinek, hogy a tényleg problémás kutyáját, pl. amelyik már megharapott valakit, vigye el kutyasuliba. Elképzelem, ahogy ez az ember pórázra veszi a kutyát, kiszáll a kutyasuli parkolójában az autóból, és szembetalálja magát 10 másik pont ilyen tanácstalan, kutyáját még behívni sem tudó gazdival, hiszen ez mondjuk az első óra az első alapfokú tanfolyamon. Életveszélyes, szerintem, ha olyan gazdik és kutyák közé keveredik egy ilyen agresszív kutya, akik nem tudják rendesen visszahívni a kutyájukat, stb. Csak egynek a kezéből essen ki a póráz, vagy ne tudja megtartani a nagyméretű kutyáját, és kész a balhé. Én azért gondolom azt, hogy nem jó tanács a vidd kutyasuliba, mert akkor ez fog történni. A jobb tanács az, hogy hívj házhoz egy trénert, és ha majd ott, a saját kertedben gyakorlatilag szocializált kutyát csinált a vad kutyádból, utána vidd kutyasuliba más emberek és kutyák közé. Egyszerűen nem tartom tisztességesnek, ha egy ilyen kutya keveredik az amúgy jószándékú, de még rutintalan gazdik és kutyák közé egy alapfokú tanfolyam első napján.
2012. szept. 23. 09:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fogod fel, hogy alapfeokú tanfolyam előtt megnézik egyenként a kutyákat, és amelyiknek kell, az különórákat vesz előtte (illetve inkább a gazdi, hogy hogy viszonyuljon a kutyához). Nálunk is volt egy ilyen roti, jó kis kutya volt, de valami hihetetlen agresszív. Emert, állatot célpontnak nézett. Gazdi járt vele rehabra, majd eljöttek alapfokra, ahol még nem volt túl rózsás a helyzet, de nagyon sokat fejlődött a gazdi, és most remek kutyája van. Nem értem, mit olyan nehéz felfogni ezen. Első órán egyenként, lassan összeengedik a kutyákat, van vagy 5 segítő, úgyhogy a még mindig agresszív egyedeket azonnal kezelni tudják.
2012. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd kötekedésnek, (előző vagyok) de szerintem nincs igazad.


Egyrészt egy kertben elszeparálva maga a jóisten se tud szocializálni egy kutyát.

A puding próbája az evés, a kutyák a gyakorlatból értenek, semmi másból. Mély vízbe kell dobni őket elméletben nem lehet megtanítani nekik, hogyan kell viselkedni. Ehhez ember csoport, kutya falka kell!

Sőt!

A nem kívánt viselkedést sokszor még ki is kell provokálni, hogy aztán le lehessen állítani, fegyelmezni, tanítani.

Csak ebből tanul. Minél többször kiprovokálni, hogy alkalom legyen rá, hogy minél többször megértessük vele, hogy ez tilos, és más alternatívát kínáljunk az ismerkedésre.

Ennek ez a menete, nincs más út!


Másrészt ne feledkezzünk meg, a kutyasuliban lévő kutyákról, és gazdáikról.

Az ő céljuk is a fejlődés, és ez egy kiváló, kivételes, megbecsült alkalomnak kellene lenni, hogy agresszív, problémás kutyát visznek közéjük.

Ők is így tudnak fejlődni, a kutyák, és a gazdák egyaránt!

Az ülj parancsot otthon a nappaliban is lehet gyakorolni.

De ha sétáltatásnál szembejön egy agresszív kutya, arra milyen tréning tanítja meg az embereket??!!

Az nem egy kontrollált szituáció, az az élet maga!

Ott is meg kell őrizni a lélekjelenlétet, és a nyugalmat, ez pedig gyakorlat nélkül nem megy.


Ez olyan, mint a boksz edzés, meg a meccs.

Edzésen, meg könyvekből nem lehet arra a lelkiállapotra felkészülni, hogy a meccsen majd az ellenfél a szart is ki akarja verni belőlünk.

Ehhez edzőmérkőzések kellenek, hogy megtanulhassák uralni a szituációt.


És hát egy kutyaiskola alapvető célja, a kutyák és gazdát fejlődése, szóval én nem tudok ennél ideálisabb környezetet.


Amire én inkább a hangsúlyt fektetném, hogy a foglalkozás vezetője úgy alakítsa ki a tréninget, hogy 100%-osan kontroll alatt tartsa az eseményeket.

Fel kell készíteni a gazdákat, mit, hogyan csináljanak, vagy ne csináljanak. Hogy hassanak úgy a kutyáikra, hogy ne vegyék át a másik kutya viselkedését, stb.

Ki kell találni egy jó stratégiát, és azt végig kell vinni.

Ez a jelenlévő minden embernek, és kutyának nagyon hasznos, és tanulságos lecke lehet.

2012. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát, én azért hagytam ott az alapfokú tanfolyamot az egyik suliban, mert jött egy lány egy hatalmas keverék kutyával, a kutya 50 kg, a lány max 60... és pl a láb melletti séta gyakorlása közben a kutyája simán nekiugrott annak a kutyának, aki épp mellette gyakorolt. A tréner kb fél perc alatt ért oda a sor végéről, addig a vad kutya támadta a másikat, mindkét gazdi meg sopánkodott. Amúgy nem tudom, milyen suliba jártok, nálunk egy darab tréner volt, nem segítők, semmi, egyszerűen a kutyasuli füves részén találkoztunk az első óra előtt, kutyák pórázon, de alapvetően kb olyan volt a gyülekező, mint egy kutyafuttató hangulata, szóval nem volt ott ismerkedés egyesével meg ilyesmi.
2012. szept. 23. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor az egy elég sz.r suli lehetett, de egy normális iskola nem így néz ki. Én tüköriskolába járok, ott a kutyák és emberek elleni nyílt agresszió igen súlyos következményekkel jár, és azonnal ott terem mindenki, a feladat addig abbamarad, amíg a kutya büntetése folyik.
2012. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem, talald meg, hogy mi a kutya erdeklodese (labda, jutalomfalat, sipolos jatek...) ami segithet elterelni a figyelmet seta kozben a verekedesrol, es amit oda adhatsz jutalomkent amikor jol viselkedett. A jutalomfalat sohase legyen nagyobb mint egy szem kutyatap mivel egy jo parat neki kell adnod amikor mar fejlodik a kutyad es ha te megadod neki a kiegyensulyozott elet lehetoseget hidd el lassan de valtozni fog. neked is szukseges hinned abban amit csinalsz de mindig kerj tanacsot. En szajkosarral (bőrből)csak utcai setaval kezdenek, labda a kezben , nagy jatek a seta elott es utan. Parancsszavak gyakorlasa de csak a legalapabb es semmi aggresszio, a kutya vissza kell, hoy nyerje bizalmat es onbizalmat.... sok sikert
2012. okt. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!