Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Primavet Kisállat-Rendelőint...

A Primavet Kisállat-Rendelőintézetről szeretnék megtudni pár információt. A 1152 Budapest, Rákos út 60. alatt található. Mennyire jók ott az orvosok? Milyen árakkal dolgoznak? Stb. Akinek van tapasztalata nyugodtan írja le :D

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 09:48
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ha egy mód és lehetőség van rá, akkor ne vidd oda semmilyen állatodat..

azt hiszem,hogy érthetőbb legyen ,meg kell osztanom veletek a saját tapasztalataimat.

Van két macskám és az egyiknek sajnos húgycső elzáródása lett egy bizonyos lerakódott kristálytól,ami ugyan ritka,de ugyan olyan kristály és a kezelés is ugyan olyan, mint a többi állatnál,annyi különbséggel,hogy erre a kristályra nehéz is és hiába is diétázik az állat,genetikailag újratermelődik.

Mikor először elzáródott, elvittük a közeli orvosunkhoz,aki kiöblítette a húgycsövét és adott neki egy infúziót bódításban. Itt fizettünk ezért 19000 azaz tizenkilencezer forintot!

Hazavittük,de még este újra elzáródott.A macska már reszketett,mindenhová oda guggolt,hátha megy neki a pisilés ,de nem ment.

Ez a betegség életveszélyes.2 nap alatt belehal az állat.

Visszavittük őt az orvosunkhoz,ahol azt mondták vigyük a PRIMAVET Állatorvosi rendelőbe,mert ők milyen szuperek.Ott meg fogják műteni,mert ők itt helyben nem tudnak.

Így is tettünk.A PRIMAVETNÉL nem kellett sokat várni,a recepciós hölgy gyorsan megérkezett és a lehető legkelletlenebb módon felvette az adatokat.

Egy fiatal doktornőhöz kerültünk, aki teljesen elzárkózott a műtét lehetőségétől, annak ellenére,hogy a saját orvosunk is ezt javasolta és a macska állapota is indokolta volna.

Azt mondta, ez nem egy humánus beavatkozás és mivel még nagyon az elején vagyunk, ezért ő más alternatívákat javasol.Legyen!


Az orvosunknál vett vizeletmintát megkérdőjelezte, mivel az nem steril,így nem lehetünk biztosak benne,hogy az a kristály képződött,amit megállapítottak.

Itt tenném hozzá, hogy a sterilségnek a kristályképződéshez semmi köze, ugyanis a macskánknak nem bakteriális eredetű baja volt...szóval megcsinálták még egyszer a mintavételt és ultrahangozták.

Itt is katéter és öblítés, majd közölte,hogy bent kellene hagyni a cicát 3 napra.

Ezen a napon elkért tőlünk 26000 azaz huszonhatezer forintot az öblítésre,az ultrahangra és az infúzióra,majd előre vetítette,hogy a 3 napos felügyeleti díj minimum 3*6500 azaz összesen 19500 forintba fog kerülni.

Belementünk,mi marhák,hogy a macskának jobb legyen.

itt már ugye 64500 forintnál tartott az ügyünk.

A felügyelet náluk azt jelentette,hogy a macskát beteszik egy helységbe,ahol kb. 25x40-es ketrecek vannak felül,alul pedig nagytestű kutyaketrecek ,rákötnek egy infúziót a karjára,benne hagyják a katétert,tesznek neki egy kis vizet és almot,meg némi ételt és heló.

Itt jegyezném meg, hogy a macska meglátogatásakor, mindig hátra ment a recepciós hölgy "szólni", hogy itt vagyunk és mit ad isten, mindig barnulatlan,jól kinéző, friss konzerv volt a macska előtt, makulátlan alommal és vízzel!

Szóval 3 nap után visszamentünk érte.Kaptunk recepteket..

Nyugtatót(természetesen semmit nem érő homeopátiás sz@rt),fájdalomcsillapítót,antibiotikumot,resszoldó párologtató lámpát!!! és persze diétás Royal Cannin típusú állítólagos gyógyszeres tápot.

El is mentünk kiváltani még ott helyben náluk, a patikájukban.

A párologtató szerencsére nem volt...így fizettünk a 1,5!! kilós gyógyszeres... tápért és a másik 3 gyógyszerért 13500 forintot!!

A férfi,aki a patikában volt esküszöm egy biztosítási ügynökre emlékeztetett.

Tolakodó,rátukmáló stílusa volt és kb. 2 percen belül világossá tette,hogy ez az egész hely a Royallal áll szerződésben és,ha a fejünkre állnánk ,akkor sem tudnának mást adni és nem is írnának.

Mire hazaértünk,sajnos az erkély ajtót felfeszítve,kirabolták a lakásunk azalatt a 2 óra alatt,amikor elmentünk a macskáért a rendelőintézetbe.

Másnap elvittük a macskát a mi állatorvosunkhoz, ahol hála a jó égnek kivették belőle a kanült,mivel a PRIMAVET-nél cirka 45000-ért nem került ki belőle.Persze ott mondták,hogy ezzel már mást is felkereshetünk majd...

Eltelt egy hét, itt volt a húsvét.

Húsvét vasárnap a macska megint elzáródott, ezért más lehetőségünk nem lévén, visszavittük a PRIMAVET-be,mi marhák!

Mondtuk a fiatal doktornőnek, akinél előzőleg is jártunk,hogy sajnos ki vagyunk rabolva és vasárnap lévén, főleg,hogy húsvét,előre nem tudunk fizetni,csak kedden.

Ragaszkodtunk most már a műtéthez.Ő persze megint öblíteni akart 45 ezerért,de nem hagytuk magunkat.Mivel közölte ,hogy a műtét kedden lesz délben és addig jobb is ha befektetjük,ezért természetesen a műtét után lesz esedékes fizetni.Várhatóan 46 ezerbe fog kerülni ez a móka.Mi természetesen belementünk és megköszöntük,majd beadtuk a macsekot és elköszöntünk.

Kedden a párom odament,hogy fizessen és elhozza a műtött cicát,de közölték vele,hogy a macska nincs megműtve. A műtétet lehúzták a listáról.

Senki nem akarta megmondani,hogy mikor,ki és miért húzta le, mint ahogyan azt sem ,hogy miért nem értesítettek bennünket a megadott telefonszámunkon erről.


Persze mindenki baromira sajnálta,mikor is kibukott végül,hogy azért nem műtötték meg,mert azt hitték,fizetésképtelenek vagyunk, mivel a doktornő csak annyit írt a papírra ,hogy ki vagyunk rabolva...

A párom mondta a fiatal doktornak ,aki aznap este bent volt,hogy ez így nem állja meg a helyét és ,hogy a plusz egy nap tartást nem fogjuk kifizetni.

Nos ekkor megszűnt a színlelt együttérzés, a szívélyesség és minden pozitív formula.


Így a macska maradt, a párom meg idegesen és kimerülve hazajött.

Másnap reggelre igérték, hogy tényleg megműtik és mondták,hogy szóljunk oda délben.

Az előzetes orvosi tájékoztató szerint az ilyen beavatkozások után ,haza szokták engedni az állatot.

Másnap rájuk szóltam 2 órakor,hogy hogy állunk.

Egy kelletlen fiatal srác vette fel,aki közölte,hogy még nincs megműtve és hívjam őket 4 után,addigra már biztos vége lesz a műtétnek,de így nem valószínű,hogy hazaengedik még aznap...

Hopp ugye, még egy nap...2*6500 forint?


Végül bementünk érte este és elhozhattuk végre,potom 65000 forintot kértek tőlünk.

Gyógyszert nem írtak.

A gallért,amit viselnie kell,a páromnak kellett megvennie, amíg én féken tartottam a macskát a kezelőbe és behoznia,hogy rátegyük, mert azt sem adtak ingyen.

A rézletes zárójelentésen még az egyszer használatos tű és a gumikesztyű is el van számolva darabra...persze ár az nincs.

Kaptunk egy BLOKKOT.

Az állatorvosunk szerint erre a fajta kristályra eleve nem jó a táp sem ,amit ők írtak, így majd abból újat kell venni.

A patikájukban minden dupla áron van,mint máshol.

Szóval egyelőre ennyi. Eddig 144300 forintot költöttünk erre...ki vagyunk rabolva,a macska még lábadozik,és még hátra van a katéter és a varratok kiszedése.

Érthető okokból a kezelés végéig náluk nem akartunk cirkuszolni, de ez a sztori bármilyen hosszú is,úgy gondolom tanulságos lehet mindenki számára.

2015. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már idejét múlt kérdés, de had írjam le én is a Primavettel kapcsolatos észrevételeimet:


2015 Húsvét héftőn (ápr. 6.) elvittük oda a cicámat, mivel pár napja nem evett. Mondták, hogy valószínűleg veseproblémás, ott hagytuk estig infúzión. Aznap megbeszéltük a kezelését, 4 napig infúziót kellett kapjon, mert nagyon ki volt száradva, másnap pedig reggel vérvétel várt ránk. Kedden bementünk, levették a vért, macska meg napközibe ott maradt. Szerdán megjött az eredmény, vese paraméter emelkedett, máj is egy icipicit, kaptunk vesére tápkieg. port, májra pasztát, és csütörtökig jártunk vissza napközi kezelésekre. Minden nap kérdeztem evett-e, használt-e cicaalmot, válasz sose volt, mondván nem tudják (egyébként kaját mindig vittem neki, és roboráló pasztát is kapott napi 2x). Csütörtökön megállapodtunk, hogy pénteken kap még infúziót biztos ami biztos alapon, és megbeszéltük az antibiotikumozást is, 5 napig kellett napi 2x kapnia péntek estétől. Mondták azt is már pénteken, hogy el kéne kezdenie enni lassan. Lement a hétvége, hétfőn még semmi, cserébe hétfő este hány és kedd reggel is, így kedden du. munka után irány vissza a rendelő. Kapott hányáscsillapítót, meg injekciós antibiotikumot. Mondta a dokinő, hogy ki van száradva, én meg mondtam, hogy otthon iszik, de nem tudom lemérni sajnos mennyit (akkor a földről szeretett inni pont), illetve említettem, hogy nem eszik a macska. Erre jóformán nem mondott semmit, csak annyit hogy kéne ennie. Hazavittük, szerdán nem történt semmi, csütörtökön semmi, így úgy voltam vele, hogy délután visszaviszem, mert ez nem normális, hogy a kezelés lejárt, de nem változik a cica. Tehát április 16-án csütörtök du. visszavittük, doki nézi, vizsgálja, majd kitapintja, hogy megnagyobbodott a veséje! Kérdésre nem tud válaszolni, hogy akkor kedden miért nem lett észrevéve a vizsgálat alkalmával - később megtudtam, hogy 1-2 nap alatt is bekövetkezhet - . Azt javasolja, hogy pénteken vigyük vissza vérvételre és ultrahangra. Kérek is időpontot, de csak nem hagy nyugodni a dolog. Napokkal korábban már olvastam fórumot, akkor javasoltak egy Mancsok nevű rendelőt a 4. kerületben, telefonáltam, kértem időpontot és mentünk is rögtön a Primavet után oda.


Itt kezdődtek a felháborító események: a Mancsokban egy szakmailag fenomenális doktorúr vizsgálta meg a cicát, és háborgott, hogy miért nem csinálták meg a legalapvetőbb vizsgálatot egy vesebeteg macskánál, ami a vizeletvétel lenne! Ekkor derült ki, hogy vesemedence gyulladása van a cicának, a vizeletében olyan mértékű genny volt, hogy ilyet nem látott még az orvos se korábban! Mondta, hogy a macska ki van száradva, és mikor mondtam, hogy a Rákos úton is mondták nem értette, hogy akkor miért nem tettek ellene! Azonnali antibiotikumos kúrát kapott a macsek, de mondta, hogy nem tudja mi lesz ennek a vége, nem garantál semmit. Kérdezte mikor evett utoljára a macska, mondtuk hogy húsvét előtti napokban nem evett és azóta se, a Primavetnél meg nem tudjuk evett-e mert sose tudták megmondani. Na akkor megint fogta a fejét, mivel ezért volt gond a májával is (vesebetegség tünete elsősorban az, hogy nem eszik az állat, emiatt pedig roncsolódik a mája). Mivel napi 2x kellett kapnia bőr alá infúziót ezért megmutatta nekem is hogy kell, illetve az asszisztens hölgy felajánlotta, hogy segít végig az etetéssel és a gyógyszer beadásokkal, mert nem ment nekünk annyira. Első körben a vesével foglalkoztak a rendelőben, az volt az elsődleges probléma.


Ápr. 20-án hétfőn vért vettek tőle, az értékek tovább növekedtek. A következő napok felemásak voltak, kapott antidepi tabit hátha eszik magától, de attól nagyon befordult (az étvágynövekedés a mellékhatása), és abbahagytuk. Egyik doktornő adott neki nyugtatót, mert az is elősegíti az etetést. A hét közepén elkezdett furán járni, mintha enyhén ittas lenne és elkezdett besárgulni. Péntekre már biztos volt, hogy a mája romlott így vénásan kapott rá infúziót (előtte is adtuk neki a gyógyszert rá). Szombaton este megterítettem pelusból az ágyamon és mellettem aludt, előtte is bepisilt a kosarába a pelusra valamiért, de aznap éjjel nem mozdult mellőlem és maga alá vizelt. Vasárnap nappal levették az újabb vért, és volt egy vizeletteszt is, ami javult! Már sokkal kevesebb genny volt a vizeletében. Vasárnap egész éjjel az ágy alatt gubbasztott, csak pisilni ment a kosarába 2x, és már húzta magát szerencsétlen a parkettán és a körmét hallottam non-stop. Hétfőn vittük vissza infúzióra, délután meglettek az eredmények, semmi biztató. A doktorúr egész nap azon agyalt, hogy mi lehet a baj, hogy valami ritka betegségben szenved-e a cica, mivel nem kiugróan voltak magasak az értékek, de a macska állapota meg borzasztó volt. Leukózisra gyanakodtak, de tesztelve volt a Primavetnél és negatív volt. Délután nagy sírás, hogy mi legyen, este bementünk és szegény 16 éves cicámat elaltattuk :( Életem legrosszabb napja volt!! Még mindig olyan szinten dühös vagyok, mert nem tudom mi lett volna, ha leveszik azt a fránya vizeletet a Primavetnél és célzottan kezelik!! Lehet még most is élne a kiscicám! A Mancsokban minden megtettek érte, értünk, de sajnos hiába. Arra gondoltak az orvosok, hogy már korábban kialakult egy tünetmentes vesebetegség és elkapott egy fertőzést, ami már sok volt a szervezetének. A szomorú még az az egészben, hogy március 13-án voltunk időskori kivizsgáláson (vizsgálat, vér, UH), és semmi probléma nem volt még, a fehérvérsejtek száma kicsit alacsony volt, de minden rendben volt vele.


Szerintem joggal elvárhattam volna 100-120 ezer forintért (amiben vitaminok, speckó tápok ára is benne van), hogy úgy kezelik a macskát a Primavetnél ahogy kell. Ja, az ultrahanggal pedig még jobban le akartak húzni, hogy végigmozizzam amit akkor is tudtunk...A Mancsoknál legalább tudtam, hogy azért fizetek amit kapok.


Soha többé nem teszem be oda a lábamat. Már bánom, hogy azt hittem, hogy egy fullra felszerelt rendelőben csak jó történhet. Csak sajnos ezt az én egyetlen kiscicám élete árán tanultam meg.

2015. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Kendik Zsolt a legjobb gerincsebész!!! Csak ajánlani tudom! Kaposvárról mentünk Budapestre a PrimaVet-be, ahol azonnal megcsinálták az MRI vizsgálatot (nálunk heti 1x van rá lehetőség az Egyetemnél). Majd az MRI kimutatta, hogy 2 gerincsérve is van a kiskutyának. Kendik doktor rögtön megműtötte, másnap hozhattuk haza, addig megfigyelés alatt tartották. A kutya másnap már ráállt a lábára, ami előtte félig le volt bénulva, majd 1 hét múlva már szaladt! Másfél hónap telt el és tökéletesen tud menni.
2018. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Másfél hete vittem csivava kiskutyámat gerincműtétre a PrimaVet rendelőjébe.

Mindenki nagyon kedves volt, bár a tájékoztatás már akkor sem tűnt erősségüknek. Egy doktornő vizsgálta meg, aláírtam a papírokat, majd átvette tőlem a kutyusomat és elment vele. Engem ezzel ott is hagyott a saját vizsgálójában. Álltam ott 3 percig, majd kimentem megkérdezni a recepcióst, hogy most várjak még vagy hogy legyen. Ő ment el megkérdezni a doktornőt, hogy van-e még mondanivalója. Nem volt. Gondoltam magamban, hogy az csodás, mert olyan sok mindent azért nem beszéltünk meg. Délután megműtötték, este oda is tudtam telefonálni, hogy hogy sikerült, jól érzi-e magát a kutyusom. Látszólag minden rendben volt.

Másnap reggel mentem érte, egy másik doktornő adta át, és én ekkor tudtam meg, hogy nem is az a doktornő műtötte, aki előző nap átvette tőlem. Tehát három kézben fordult meg a kutyusom. Azért ilyen estetekben van esély arra, hogy néhány információ elsikkadjon. A doktornő, aki átadta nekem, nagyjából elmondta, hogy mire számíthatok a gyógyulással kapcsolatban, megjelent Zsoldos doktor 30 másodpercre, hogy elmondja, milyen csúnya volt a sérve, kifizettem a műtét és az MR árát, majd elmentünk. Már ekkor is láttam, hogy van egy pukli a varrat környékén, de ugye azért ilyenkor feltételezi az ember, hogy egy orvos ért a dolgához, ha bajt észlel, akkor nem adja oda a frissen műtött kutyust a gazdának. Kár, hogy ez nem így van. Még azt is megjegyezném, hogy a seb nem szépen volt összevarrva, a kutyusom nem volt megtisztítva, de nemcsak a fertőtlenítőtől, hanem a saját vizeletétől és ürülékétől sem.

Még aznap este oda kellett telefonálnom, mert aggasztott, hogy még nem pisilt. Egyszer felhívtam őket 21:30 körül. Már ekkor elég flegma stílusban beszéltek velem, ami egyébként nem is tud annyira felzaklatni, ha nem a kutyusomról van szó. Végül sikerült beszélnem egy orvossal. Hát ő sem a kommunikációs képességeiről híres. Ilyesmi segítséget kaptam: "Hát az elég nagy baj, hogy nem pisilt reggel óta, akkor vagy el kell távolítani a vizeletet vagy katétert kell behelyezni. Mi csak 10 óráig vagyunk nyitva. Keressenek egy 0-24 órában nyitvatartó állatkórházat." Szerintem is így kell csinálni: először még jobban felidegesíted az amúgy is idegösszeroppanásban szenvedő gazdát, aztán közlöd, hogy mi ezt már nem tudjuk vállalni. Zseniális. Aztán otthon magamban filozofáltam 25 percet, megfejtettem, hogy kint biztos pisilne, de nem mertem csak úgy kivinni, hiszen egy napja műtötték, csupasz a háta, megfázhat, nem tud járni stb. Újra felhívtam őket 10 előtt 6 perccel. Kedvesen megkérdeztem, hogy tudok-e még valakivel beszélni. Válasz a gondolom recepcióstól: "Hát a doktornő már a pénzt számolja, én tudok esetleg valamiben segíteni?" Na itt elszakadt a cérna, bár mivel alapból inkább aggódtam a kutyusomért, nem tudtam arra koncentrálni, hogy felvilágosítsam emberségből. Végül mondták, hogy kivihetem, annyitól nem lesz baja. Na de ezután az incidens után tudtam, hogy ide többet nem kell vinnem a kutyusomat. Hogy lehet ezt mondani? Igen, gondoltam, hogy van mit számolni, csak én 200.000 forintot hagytam ott aznap. Amivel önmagában semmi baj nincs, mindenhol ennyiért műtik, de ez nem csak a pénzről szól. Ők az állatokban csak a pénzt látják. Nem szeretném tudni, hogy gondozzák a klinikán tartott állatokat.

Sajnos itt jön a legnagyobb probléma, mert vasárnap rosszul lett a kutyusom. Késő este egy házhoz kiszálló állatorvos sem tudott jönni, nyilván. Hétfőn reggel az Állatorvostudományi Egyetem rendelőjében kezdtünk. Sok rendelő működik egyszerre, úgyhogy nem kellett olyan sokat várni. Az orvos ránézett, és konkrétan 1 perc nem kellett neki, hogy azt mondja, a pukliban folyadék, váladék van, mintát kell belőle venniük, és ki kell deríteni, hogy mi az. Megvizsgálták a kutyusomat. Bakteriális fertőzést kapott, gennyes váladék volt a varrat alatt, láza is volt. Még aznap megműtötték, kitisztították a sebet és behelyeztek egy drain csövet, amin az újból termelődő váladék távozhat. Azóta is a kórház lakója a kiskutyám, bár már nehezen ugyan, de megnyugodtam, mert jó helyen van. Vigyáznak rá, szeretik, gondozzák. Olyan különbségek is megfigyelhetők, hogy gyönyörűen van összevarrva a seb, mindig megtisztítják a szőrét, úgy bánnak vele, hogy a kis majmom gyakorlatilag észre sem veszi, hogy nem otthon van. Az egyik látogatásunk alkalmával az összes gondozónak volt hozzá egy kedves szava, nyüsszögött, amikor elmentek, ment utánuk. Olyan jó volt látni, hogy szeret ott lenni. Elképesztően jó hely. Emberileg, szakmailag és mindenhogy a fellegekben. Elvileg haza is engedik karácsonyra.

Na de a lényeg az, hogy a PrimaVetben nagyon pénzközpontúak. Amint ki van fizetve az elvégzett műtét, ők onnantól kezdve nem érdekeltek a dologban, békén lehet őket hagyni. Bár előtte se nagyon érdekli őket, hogy hogy bánnak egy élettel, hanyagul varrják össze a sebet, nem tisztítják meg a saját vizeletétől sem, és hasonlók. A teljesen alapvető dolgok elvégzése náluk ismeretlen fogalom.

Ha visszamehetnék az időben, semmiképp nem vinném oda a kutyusomat, és másokat is erre buzdítok.

2018. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!