Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsot találtam a kutyámba...

Kullancsot találtam a kutyámban! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiltix nyakörve is van, 5 hónapja van fenn neki (elvileg 7 hónapig jó), mégis a lábában ott a kullancs. Nincs kullancskiszedőnk, és a patika is zárva van. Próbálkozzak óvatosan szemöldökcsipesszel? Ha igen, milyen technikával? Mit figyeljek, miután kisezdtem a kullancsot? A vizeletét tudom, hogy nem barna-e, nem kedvetlen-e a kutya, van-e étvágya, esetleg ezen kívül? Köszönöm!

2012. szept. 23. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

S O S orvoshoz menni, ne kísérletezz a kiszedéssel, mert ha a feje benne marad, nagyobb kárt okozol mint hasznot.


Zsömle/lány

2012. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ebben a tetű városban nincs ügyelet, sőt most már a megyében sem kötelező. Autóm nincs. Kiszedtem magam szemöldökcsipesszel, egyszerűen kijött. Lefertőtlenítettem Betadine-nal, figyelem a kutyán a betegség jeleit. Most csak azt nem tudom, hogy mit használjak. Vajon térjek vissza a spot onra? Vagy együtt a kiltix nyakörvvel?
2012. szept. 23. 14:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell most azonnal orvos.

Mekkora volt a potroha amikor kivetted?

Annyit tehetsz, pár nap múlva jobban figyeled a kutyádat. étvágytalanság, csökkent kedv, láz, sötétedő vizelet a jele, hogy fertőzést kapott.

2012. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még nem szívta meg magát szerencsére, egész pici volt, szerintem reggel mehetett bele. A babesia tüneteit figyelem, első jelre megyünk a dokihoz. Csak már azt nem tudom, milyen szert használjak:( Ti mit használtok?
2012. szept. 23. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rá olyan szert tenni, ami teljes védelmet biztosít, bármit is használsz, fogsz benne kullancsot találni. Én kétfélét biztosan nem tennék rá, az már dupla terhelés a szervezetének is. Mégiscsak méregről van szó.
2012. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

No para. Az enyémet imádja minden vérszívó, idén tavasszal kb. 10 kullancsot szedtem ki belőle úgy, hogy folyamatosan volt rajta spot-on. Már mindent kipróbáltunk, most épp az Advantixot használjuk, ez egész jó, de ettől sem lehet 100%-os védettséget várni. Olyan nincs, hogy minden egyes kullancs elpusztul tőle, mindig lesz olyan, amelyik életben marad, és elkezdi szívni a vért.

Egyébként ezek a szerek elvileg úgy hatnak, hogy miután befúródott a bőrbe, azután pusztul el a kullancs, szóval lehet, hogy az is meghalt volna, amelyik a kutyádban volt. Ha még kicsi volt, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy megfertőzte a kutyádat, akkor is ha terjesztette valamelyik vírust.


Egyébként én mindig szemöldökcsipesszel szedem ki.

Amit első írt, hogy baj, ha beszakad a feje, az butaság, az semmit nem jelent. A beszakadt fejben nem tárolódik méreganyag, az a potrohában volt.

Na szóval az én 6 éves kutyámban élete során már legalább 50 kullancs volt, és még soha nem lett beteg.

2012. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm a megnyugtatást. Régebben, mikor hozzámkerült 3 kullancs esett ki belőle, de azonnal került rá spot on, akkoriban nem volt benne. Csak nagyon parázok, mert az egyik ismerősömnek most halt meg a kutyája babesiaban:(
2012. szept. 23. 15:01
 8/14 anonim ***** válasza:
milyen nagy a kullancs???az én kutyámból hetente 7-8 kullancsot szedek ki de undoritoan nagyokat...éncsak olyanokat találok benne amik kb. 1.5 - 2cm-esek és már kitűnik a szőrzetéből....egyszerűen papirzsbekendovel kihuzom belőle és kész...
2012. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha friss volt a kullancs, még be sem fúródott, azért jött ki könnyen.Ettől a kullancstól tuti nem fertőződhetett meg. Most indul az őszi szezon kullancséknál. Vagy használj befújásra még pluszban valamit, amikor kullancsos helyre mentek, vagy egy spotont még pluszban tegyél fel.

Vagy vegyél Foresto nyakörvet. Most azt ajánlják, hogy nagyon jó a védelme.

2012. szept. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyémeken valamikor Expot, valamikor Advantix csepp van, de egyikben sem találtam sosem kullancsot.

Nálunk a nyakörv nem vált be.

2012. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!