Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » LÉTEZIK ma Magyarországon...

LÉTEZIK ma Magyarországon olyan yorkshire terrier tenyésztő, akinek a kutyái valóban szép küllemüek, egészségesek és nyomonkövethetőek?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki megkérdezi nem óhajtok yorkit venni, már van:) De kiváncsi lennék arra, hogy miért találkozom itt és máshol is - pl. környéken,orvosi rendelőkben - neves tenyésztőktől vett, nem igazán szép, vagy folyton beteges kutyákkal? Netán a valóban szép és egészséges yorki kutyákat külföldön kell keresni?

Aki utánajár a fajtának, tájékozódik a témában, tenyésztőtől nem kevés pénzért megveszi a kutyát aki miután kinövi a kölyökkort nem mondhatni, hogy szép, de főleg örökletes problémákkal küzd....



2012. szept. 24. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
[link] Ők úgy tudom hogy jók.
2012. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szép kuttyok, megnéztem a gazdis képeket nagy részben kölyökképek vannak, és kölyökként egyformák.
2012. szept. 24. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Magunkról-> bemutatkoztás Ott vannak felnőtt képek is.
2012. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, köszi,de én az utódokra lettem volna kiváncsi:)
2012. szept. 24. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem mind arany, ami fénylik, a csili-vili honlapoknak és méteres kiállítási sikerlistáknak nem szabad bedőlni. Mikor az öcséméknek segítettem kutyás révén yorkie kennelt keresni, megkérdeztem egy külföldön élő magyar yorkie tenyésztőt, akiről konkrétan tudom, hogy nagyon lelkiismeretes, hogy kit ajánl. Két kennelt mmondott, az egyik mellett döntöttünk, nem bántuk meg. Ő mesélte el, hogy az egyik kutyája jó nevű magyar kennelből származik, természetesen szerződéssel vette. Patellás lett a kutya. Mikor megkereste a tenyésztőt, gyakorlatilag nem állt vele szóba...... Ez az egyik oldal. Másrészt vannak szabályok, amit be kell tartani pici korban, mert például a patella ficam akkor is kialakulhat, ha a kutya mondjuk túl sokat ugrál le az ágyról, vagy mondjuk sokat pitizik, mert a h.lye gazdájának nagyon tetszik a dolog. A Gyémánthomoki kennel egyébként nekem soha nem tetszett. Nem csak a kutyáik, mert ez mondjuk ízlés dolga. A legfőbb problémám a honlappal volt. Nagyon jól néz ki, éppen csak az hiányzik róla, ami a legfontosabb lenne: a kutyáik neve, származása és eredményei. Egy darab kutyának nincs fent semmilyen adata a hívónevén kívül.
2012. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen kedves utolsó efféle válaszokra lennék kíváncsi. Egyébiránt a homoki kutyák szépek ugyan de nekem inkább azok a yorkik tetszenek, akik felnött korukban is megtartják sötét színűket, illetve a szőrminőségük VALÓDI yorkshire szőr, nem amolyan "bichonos". Sajnos mostanában rengeteg ilyen yorkival találkoztam. Mintha keresztezték volna ezt a két kutyafajtát..
2012. szept. 25. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] neki nagyon szép kiskutyái szoktak lenni, ha jól tudom most is vannak:) a szülőket is meg lehet nézni, nagyon szépek!
2013. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!