Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem dühítenek az...

Titeket nem dühítenek az ilyen gazdák?

Figyelt kérdés

Régen írtam ki egy kérdést, röviden annyi, hogy még májusban sétáltattuk a kutyánkat(beagle) hámmal, pórázzal. És az utcán kint volt egy csapat ember, velük 2 német juhász. A 2 kutya gazdájának háza előtt álltak, és beszélgettek, a két kutya addig szabadon járt-kelt az úton. Amint észrevettek minket a kutyák, megindultak felénk, majd elkezdték tépni a kutyánkat, ahol érték. Nos, tettünk bejelentést, az ügyből nem lett semmi.

Most hétvégén újra arra sétáltunk, és a kutyák megint az utcán járkáltak. Azért mentünk arra, mert úgy gondoltuk csak van annyi esze a palinak, hogy nem engedi már ki a kutyáit. De még messziről láttuk, hogy kint vannak, így visszafordultunk. Ahogy megláttak minket, megint megindultak felénk. Én felkaptam a kutyát, a párom pedig jól pofán rúgta az egyik kutyát, épp kapott volna a kutyánk után. Most mégis mi a francot csináljunk, hogy ez a nyomorék ember végre felfogja, hogy ne engedje ki a kutyáit az utcára? Rohadtul idegesít, hogy ilyen tehetetlenek vagyunk ebben a helyzetben. Én az ilyen embertől simán elvenném a kutyáit. A kutyák nem hallgatnak rá. Az első esetnél is hiába hívta őket vissza, a kutyák nagy ívben szartak rá. És itt nem csak rólam van szó. Mi van, ha egy kisgyerek sétál arra a kutyájával? Semmit nem tud tenni. Vagy most azért ne menjen senki arra, mert ez a gyökér kiengedi a kutyáit az utcára? Ti találkoztatok már ilyen felelőtlen emberrel? Mit csináltatok?



2012. szept. 24. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk olyan van ami folyton kijön a kerítésen. Gázriasztó pisztoly. Kutyát pofán lőni. Többet a közeledbe nem megy. Tapasztalat. Csak az a baj, hogy ott a Te kutyád is, na most ha amúgy felveszed, akkor működhet, engem kutya nélkül is megtámadtak.
2012. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kézen fogsz egy közterület felügyelőt és megmutatod neki, hogy mi a helyzet arrafelé.
2012. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még kutya nélkül is támad? Szép...Bár nem a kutya a hibás. Én inkább a gazdáját fújnám képen. Dühítő némelyik ember nem törődömsége. Egyszer komoly baja lesz ebből.
2012. szept. 24. 11:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Á. Voltunk mi már az önkormányzatnál, kértem őket, hogy tegyenek valamit, küldjenek oda valakit. Semmi. Rendőrségen azt mondták, hogy majd ha valakinek baja esik...
2012. szept. 24. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Ja, meg volt két kau is amik rendszerint nekünk jöttek, mert azok is kifértek a kerítésen valahol. Elmentünk és szóltunk a gazdájának, hogy a következő ilyen alkalommal íjpuskával kilőjük őket a ge.cibe. Megkötötték őket...az a szomorú, hogy komolyan is gondoltuk, mert iszonyat veszélyesek voltak, tényleg kilőttük volna ha még egyszer kijönnek. Mondjuk ez tanyavilágban volt, lakott területre a gázpisztolyt vagy gáz/paprika sprayt javaslom.
2012. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, nem mi voltunk konkrétan a rendőrségen, hanem egyik ismerősöm, aki hasonlón ment át. De konkrétan kiröhögték, hogy egy ilyen dologgal a rendőrségre ment. De ha az önkormányzatnál sem törődnek vele, akkor hova menjen?
2012. szept. 24. 11:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályban ezt mint "Veszélyeztetés kutyával" definiálták. (A nem idevonatkozó részeket töröltem)


218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet:


3. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, illetőleg kóborolni hagyja,

...harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott magatartással másnak nyolc napon belül gyógyuló sérülését okozza, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


A helyi önkormányzatnál vagy a rendőrségen (a fentiekre hivatkozva) tegyél bejelentést. Nem tehetik meg, hogy nem törődnek vele. Ha elutasítanak, akkor kérjétek, hogy ezt írásban és indoklással tegyék meg!

2012. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7esel értek egyet. A rendőrség nem mondhatja hogy majd ha baj történt.. A bűn megelőzés a cél, ha jól tudom. Ha egy ember kapálózik egy pisztolyal az utcán nem mondják azt hogy majd ha lelőtt valakit akkor szoljon... Írásos indoklást kérj tőlük a kapitányságon
2012. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd kutyák állandóan átjárnak hozzánk,öreg ember a gazda nagyba lesz@rja,többször szóltunk neki hogy tönkre teszi a kutyái a kertünket nekünk támadnak stb...a kert feléig nem érek és a kutya átugorja a kerítést és támad nekem.(németjuhász keverékek van 8db belőle)a hivatal semmit nem tesz pedig jelentettük....ne menjetek arra.csak ezt tudom tanácsolni
2012. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólsónak annyit tudok ajánlani hogy szerezz be egy villany pásztort.. És itt is rendőrség.. A kutyákrészéről magánlaksértés a dolog amiben köteles eljárni az említett szerv.. A veszélyeztetésről ne is beszéljünk..
2012. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!