Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről kivennétek egy...

Menhelyről kivennétek egy akita inut?

Figyelt kérdés
3 éves, nőstény, pár napja került a menhelyre nem tudom mi okból, kissé félénknek tűnik. Érdemes a menhelyről elvinni? Az akita lehet agressziv kutya?
2012. szept. 24. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bármelyik kutya lehet agresszív. Jelenleg még nem érzem, hogy maximálisan 100 %-ig engedelmesek lennének a kutyáim, így egyelőre nem szeretnék 3 kutyát, de ha szeretnék egy harmadikat is, elgondolkodnék az akita inun. Szeretem a független, öntörvényű fajtákat.
2012. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Ismerkedj meg vele. A legtöbb menhelyen megengedik, hogy elvidd egy sétára. Ha a többszöri látogatás során azt tapasztalod, hogy megfeleltek egymásnak, és alkalmasnak tartod magad egy Akita nevelésére, akkor vágj bele.

Esetleg elvihetnéd kutyasuliba is.


Én nem vinném haza, igaz én kölyöknek sem vennék ilyen fajta kutyát, nekem túl kemények.

2012. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A második jól írja. Ismerkedj vele, menj el hozzá többször, ha beleszeretsz nem is kérdés, vidd haza. Ha nem, akkor úgysem fogod akarni őt.
2012. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen kivénék 1 akita inut,ha ismered a fajtát és mindene velejárot .menj hozzá el töbször,igaza van többieknek mindegyik kutya agressziv ha a gazdi nem tőrődik vele.
2012. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kutya fajtájánál perdöntőbb kezelhetőség szempontjából a saját jelleme,és az,hogy mennyire domináns.

Mivel a kedvenc fajtám,és szeretnék is egyet ha adottak lesznek a körülmények elég sok tulajdonost ismerek ,és senkinek nem agresszív a kutyája. Nevelés kérdése.Menhelyen sok a félénk kutya,a félénk nem feltétlenül agresszív is.

2012. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az akita nem egyszerű fajta, ha nem értesz hozzá, és nem állsz készen (anyagilag is) segítséget kérni, akkor jobb, ha másra hagyod. Persze ha úgy gondolod, hogy tudsz és akarsz szakértő segítséget kérni, hogy helyrerakd a kutyát és ne legyen gond vele, akkor hajrá, vágj bele, de csak kútfőből ne akard megnevelni így, hogy azt sem tudod, nem agresszív-e már most.
2012. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
kivinném, ha már ismerném. vidd el sétálni, barátkozzatok össze, és pár év múlva, ha visszaemlékezel arra a pillanatra, amikor elvitted a kutyust a menhelyről és örülni fogsz neki, hogy akkor jól döntöttél.
2012. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
illatos utról? ha jol emlékszem ott van egy. én is azt mondom, hogy menj be és nézd meg mert egy képre bármit rámondhatsz de élőben más... egyébként ha illatos ut akkor 29-én lesz örökbefogadó nap, de ettől függetlenül, ha komolyan érdekel a kutya akkor ne várj egy napot se, a lényeg hogy minél előbb jobb helyre kerüljön. :) ha van időd sokat foglalkozni vele, és felelősségteljes vagy annyira hogy élete végéig gondozd, akkor hozd ki.
2012. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sétálgattam vele ma a menhelyen, aztán el is hoztam és minden simán ment, nem okozott gondot a sétálás, az autóval utazás, és már póráz nélkül is követ hűségesen. Biztos vagyok benne, hogy nem agresszív és már nem is viselkedik félénken csak a menhelyen volt olyan.
2012. szept. 25. 18:36
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem Illatos útról van.
2012. szept. 25. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!